Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
intracranial
Määritelmät
Adjektiivi
kallonsisäinen
Taivutusmuodot
Monikko
intrakraniaaliset
Monikko
intrakraniaaliseni
Monikko
intrakraniaalisesi
Monikko
intrakraniaalisemme
Monikko
intrakraniaalisenne
Monikko
intrakraniaalisensa
Genetiivi
intrakraniaalisen
Genetiivi
intrakraniaaliseni
Genetiivi
intrakraniaalisesi
Genetiivi
intrakraniaalisemme
Genetiivi
intrakraniaalisenne
Genetiivi
intrakraniaalisensa
Monikon genetiivi
intrakraniaalisten
Monikon genetiivi
intrakraniaalisien
Monikon genetiivi
intrakraniaalisteni
Monikon genetiivi
intrakraniaalisieni
Monikon genetiivi
intrakraniaalistesi
Monikon genetiivi
intrakraniaalisiesi
Monikon genetiivi
intrakraniaalistemme
Monikon genetiivi
intrakraniaalisiemme
Monikon genetiivi
intrakraniaalistenne
Monikon genetiivi
intrakraniaalisienne
Monikon genetiivi
intrakraniaalistensa
Monikon genetiivi
intrakraniaalisiensa
Partitiivi
intrakraniaalista
Partitiivi
intrakraniaalistani
Partitiivi
intrakraniaalistasi
Partitiivi
intrakraniaalistamme
Partitiivi
intrakraniaalistanne
Partitiivi
intrakraniaalistaan
Partitiivi
intrakraniaalistansa
Monikon partitiivi
intrakraniaalisia
Monikon partitiivi
intrakraniaalisiani
Monikon partitiivi
intrakraniaalisiasi
Monikon partitiivi
intrakraniaalisiamme
Monikon partitiivi
intrakraniaalisianne
Monikon partitiivi
intrakraniaalisiaan
Monikon partitiivi
intrakraniaalisiansa
Inessiivi
intrakraniaalisessa
Inessiivi
intrakraniaalisessani
Inessiivi
intrakraniaalisessasi
Inessiivi
intrakraniaalisessamme
Inessiivi
intrakraniaalisessanne
Inessiivi
intrakraniaalisessaan
Inessiivi
intrakraniaalisessansa
Monikon inessiivi
intrakraniaalisissa
Monikon inessiivi
intrakraniaalisissani
Monikon inessiivi
intrakraniaalisissasi
Monikon inessiivi
intrakraniaalisissamme
Monikon inessiivi
intrakraniaalisissanne
Monikon inessiivi
intrakraniaalisissaan
Monikon inessiivi
intrakraniaalisissansa
Elatiivi
intrakraniaalisesta
Elatiivi
intrakraniaalisestani
Elatiivi
intrakraniaalisestasi
Elatiivi
intrakraniaalisestamme
Elatiivi
intrakraniaalisestanne
Elatiivi
intrakraniaalisestaan
Elatiivi
intrakraniaalisestansa
Monikon elatiivi
intrakraniaalisista
Monikon elatiivi
intrakraniaalisistani
Monikon elatiivi
intrakraniaalisistasi
Monikon elatiivi
intrakraniaalisistamme
Monikon elatiivi
intrakraniaalisistanne
Monikon elatiivi
intrakraniaalisistaan
Monikon elatiivi
intrakraniaalisistansa
Illatiivi
intrakraniaaliseen
Illatiivi
intrakraniaaliseeni
Illatiivi
intrakraniaaliseesi
Illatiivi
intrakraniaaliseemme
Illatiivi
intrakraniaaliseenne
Illatiivi
intrakraniaaliseensa
Monikon illatiivi
intrakraniaalisiin
Monikon illatiivi
intrakraniaalisiini
Monikon illatiivi
intrakraniaalisiisi
Monikon illatiivi
intrakraniaalisiimme
Monikon illatiivi
intrakraniaalisiinne
Monikon illatiivi
intrakraniaalisiinsa
Adessiivi
intrakraniaalisella
Adessiivi
intrakraniaalisellani
Adessiivi
intrakraniaalisellasi
Adessiivi
intrakraniaalisellamme
Adessiivi
intrakraniaalisellanne
Adessiivi
intrakraniaalisellaan
Adessiivi
intrakraniaalisellansa
Monikon adessiivi
intrakraniaalisilla
Monikon adessiivi
intrakraniaalisillani
Monikon adessiivi
intrakraniaalisillasi
Monikon adessiivi
intrakraniaalisillamme
Monikon adessiivi
intrakraniaalisillanne
Monikon adessiivi
intrakraniaalisillaan
Monikon adessiivi
intrakraniaalisillansa
Ablatiivi
intrakraniaaliselta
Ablatiivi
intrakraniaaliseltani
Ablatiivi
intrakraniaaliseltasi
Ablatiivi
intrakraniaaliseltamme
Ablatiivi
intrakraniaaliseltanne
Ablatiivi
intrakraniaaliseltaan
Ablatiivi
intrakraniaaliseltansa
Monikon ablatiivi
intrakraniaalisilta
Monikon ablatiivi
intrakraniaalisiltani
Monikon ablatiivi
intrakraniaalisiltasi
Monikon ablatiivi
intrakraniaalisiltamme
Monikon ablatiivi
intrakraniaalisiltanne
Monikon ablatiivi
intrakraniaalisiltaan
Monikon ablatiivi
intrakraniaalisiltansa
Allatiivi
intrakraniaaliselle
Allatiivi
intrakraniaaliselleni
Allatiivi
intrakraniaalisellesi
Allatiivi
intrakraniaalisellemme
Allatiivi
intrakraniaalisellenne
Allatiivi
intrakraniaaliselleen
Allatiivi
intrakraniaalisellensa
Monikon allatiivi
intrakraniaalisille
Monikon allatiivi
intrakraniaalisilleni
Monikon allatiivi
intrakraniaalisillesi
Monikon allatiivi
intrakraniaalisillemme
Monikon allatiivi
intrakraniaalisillenne
Monikon allatiivi
intrakraniaalisilleen
Monikon allatiivi
intrakraniaalisillensa
Essiivi
intrakraniaalisena
Essiivi
intrakraniaalisenani
Essiivi
intrakraniaalisenasi
Essiivi
intrakraniaalisenamme
Essiivi
intrakraniaalisenanne
Essiivi
intrakraniaalisenaan
Essiivi
intrakraniaalisenansa
Monikon essiivi
intrakraniaalisina
Monikon essiivi
intrakraniaalisinani
Monikon essiivi
intrakraniaalisinasi
Monikon essiivi
intrakraniaalisinamme
Monikon essiivi
intrakraniaalisinanne
Monikon essiivi
intrakraniaalisinaan
Monikon essiivi
intrakraniaalisinansa
Translatiivi
intrakraniaaliseksi
Translatiivi
intrakraniaalisekseni
Translatiivi
intrakraniaaliseksesi
Translatiivi
intrakraniaaliseksemme
Translatiivi
intrakraniaaliseksenne
Translatiivi
intrakraniaalisekseen
Translatiivi
intrakraniaaliseksensa
Monikon translatiivi
intrakraniaalisiksi
Monikon translatiivi
intrakraniaalisikseni
Monikon translatiivi
intrakraniaalisiksesi
Monikon translatiivi
intrakraniaalisiksemme
Monikon translatiivi
intrakraniaalisiksenne
Monikon translatiivi
intrakraniaalisikseen
Monikon translatiivi
intrakraniaalisiksensa
Monikon instruktiivi
intrakraniaalisin
Abessiivi
intrakraniaalisetta
Abessiivi
intrakraniaalisettani
Abessiivi
intrakraniaalisettasi
Abessiivi
intrakraniaalisettamme
Abessiivi
intrakraniaalisettanne
Abessiivi
intrakraniaalisettaan
Abessiivi
intrakraniaalisettansa
Monikon abessiivi
intrakraniaalisitta
Monikon abessiivi
intrakraniaalisittani
Monikon abessiivi
intrakraniaalisittasi
Monikon abessiivi
intrakraniaalisittamme
Monikon abessiivi
intrakraniaalisittanne
Monikon abessiivi
intrakraniaalisittaan
Monikon abessiivi
intrakraniaalisittansa
Monikon komitatiivi
intrakraniaalisine
Monikon komitatiivi
intrakraniaalisineni
Monikon komitatiivi
intrakraniaalisinesi
Monikon komitatiivi
intrakraniaalisinemme
Monikon komitatiivi
intrakraniaalisinenne
Monikon komitatiivi
intrakraniaalisineen
Monikon komitatiivi
intrakraniaalisinensa
Monikon akkusatiivi
intrakraniaaliset
Monikon akkusatiivi
intrakraniaaliseni
Monikon akkusatiivi
intrakraniaalisesi
Monikon akkusatiivi
intrakraniaalisemme
Monikon akkusatiivi
intrakraniaalisenne
Monikon akkusatiivi
intrakraniaalisensa
Akkusatiivi
intrakraniaaliseni
Akkusatiivi
intrakraniaalisesi
Akkusatiivi
intrakraniaalisemme
Akkusatiivi
intrakraniaalisenne
Akkusatiivi
intrakraniaalisensa