Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokuningasfasaanitGenetiivikuningasfasaanin
Monikon genetiivikuningasfasaanienMonikon genetiivikuningasfasaaneiden
Monikon genetiivikuningasfasaaneittenPartitiivikuningasfasaania
Monikon partitiivikuningasfasaaneitaMonikon partitiivikuningasfasaaneja
InessiivikuningasfasaanissaMonikon inessiivikuningasfasaaneissa
ElatiivikuningasfasaanistaMonikon elatiivikuningasfasaaneista
IllatiivikuningasfasaaniinMonikon illatiivikuningasfasaaneihin
AdessiivikuningasfasaanillaMonikon adessiivikuningasfasaaneilla
AblatiivikuningasfasaaniltaMonikon ablatiivikuningasfasaaneilta
AllatiivikuningasfasaanilleMonikon allatiivikuningasfasaaneille
EssiivikuningasfasaaninaMonikon essiivikuningasfasaaneina
TranslatiivikuningasfasaaniksiMonikon translatiivikuningasfasaaneiksi
Monikon instruktiivikuningasfasaaneinAbessiivikuningasfasaanitta
Monikon abessiivikuningasfasaaneittaMonikon akkusatiivikuningasfasaanit