| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | Shovel-billed Kookaburra |
| Monikko | lapiokalastajat | Genetiivi | lapiokalastajan |
| Monikon genetiivi | lapiokalastajien | Partitiivi | lapiokalastajaa |
| Monikon partitiivi | lapiokalastajia | Inessiivi | lapiokalastajassa |
| Monikon inessiivi | lapiokalastajissa | Elatiivi | lapiokalastajasta |
| Monikon elatiivi | lapiokalastajista | Illatiivi | lapiokalastajaan |
| Monikon illatiivi | lapiokalastajiin | Adessiivi | lapiokalastajalla |
| Monikon adessiivi | lapiokalastajilla | Ablatiivi | lapiokalastajalta |
| Monikon ablatiivi | lapiokalastajilta | Allatiivi | lapiokalastajalle |
| Monikon allatiivi | lapiokalastajille | Essiivi | lapiokalastajana |
| Monikon essiivi | lapiokalastajina | Translatiivi | lapiokalastajaksi |
| Monikon translatiivi | lapiokalastajiksi | Monikon instruktiivi | lapiokalastajin |
| Abessiivi | lapiokalastajatta | Monikon abessiivi | lapiokalastajitta |
| Monikon akkusatiivi | lapiokalastajat |