| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | Black-billed Cuckoo |
| Monikko | mississipinkäet | Genetiivi | mississipinkäen |
| Monikon genetiivi | mississipinkäkien | Partitiivi | mississipinkäkeä |
| Monikon partitiivi | mississipinkäkiä | Inessiivi | mississipinkäessä |
| Monikon inessiivi | mississipinkäissä | Elatiivi | mississipinkäestä |
| Monikon elatiivi | mississipinkäistä | Illatiivi | mississipinkäkeen |
| Monikon illatiivi | mississipinkäkiin | Adessiivi | mississipinkäellä |
| Monikon adessiivi | mississipinkäillä | Ablatiivi | mississipinkäeltä |
| Monikon ablatiivi | mississipinkäiltä | Allatiivi | mississipinkäelle |
| Monikon allatiivi | mississipinkäille | Essiivi | mississipinkäkenä |
| Monikon essiivi | mississipinkäkinä | Translatiivi | mississipinkäeksi |
| Monikon translatiivi | mississipinkäiksi | Monikon instruktiivi | mississipinkäin |
| Abessiivi | mississipinkäettä | Monikon abessiivi | mississipinkäittä |
| Monikon akkusatiivi | mississipinkäet |