| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | distilled, rectified |
| hollanti | gedistilleerd |
| Monikko | tislatut | Monikko | tislattuni |
| Monikko | tislattusi | Monikko | tislattumme |
| Monikko | tislattunne | Monikko | tislattunsa |
| Genetiivi | tislatun | Genetiivi | tislattuni |
| Genetiivi | tislattusi | Genetiivi | tislattumme |
| Genetiivi | tislattunne | Genetiivi | tislattunsa |
| Monikon genetiivi | tislattujen | Monikon genetiivi | tislattujeni |
| Monikon genetiivi | tislattujesi | Monikon genetiivi | tislattujemme |
| Monikon genetiivi | tislattujenne | Monikon genetiivi | tislattujensa |
| Partitiivi | tislattua | Partitiivi | tislattuani |
| Partitiivi | tislattuasi | Partitiivi | tislattuamme |
| Partitiivi | tislattuanne | Partitiivi | tislattuaan |
| Partitiivi | tislattuansa | Monikon partitiivi | tislattuja |
| Monikon partitiivi | tislattujani | Monikon partitiivi | tislattujasi |
| Monikon partitiivi | tislattujamme | Monikon partitiivi | tislattujanne |
| Monikon partitiivi | tislattujaan | Monikon partitiivi | tislattujansa |
| Inessiivi | tislatussa | Inessiivi | tislatussani |
| Inessiivi | tislatussasi | Inessiivi | tislatussamme |
| Inessiivi | tislatussanne | Inessiivi | tislatussaan |
| Inessiivi | tislatussansa | Monikon inessiivi | tislatuissa |
| Monikon inessiivi | tislatuissani | Monikon inessiivi | tislatuissasi |
| Monikon inessiivi | tislatuissamme | Monikon inessiivi | tislatuissanne |
| Monikon inessiivi | tislatuissaan | Monikon inessiivi | tislatuissansa |
| Elatiivi | tislatusta | Elatiivi | tislatustani |
| Elatiivi | tislatustasi | Elatiivi | tislatustamme |
| Elatiivi | tislatustanne | Elatiivi | tislatustaan |
| Elatiivi | tislatustansa | Monikon elatiivi | tislatuista |
| Monikon elatiivi | tislatuistani | Monikon elatiivi | tislatuistasi |
| Monikon elatiivi | tislatuistamme | Monikon elatiivi | tislatuistanne |
| Monikon elatiivi | tislatuistaan | Monikon elatiivi | tislatuistansa |
| Illatiivi | tislattuun | Illatiivi | tislattuuni |
| Illatiivi | tislattuusi | Illatiivi | tislattuumme |
| Illatiivi | tislattuunne | Illatiivi | tislattuunsa |
| Monikon illatiivi | tislattuihin | Monikon illatiivi | tislattuihini |
| Monikon illatiivi | tislattuihisi | Monikon illatiivi | tislattuihimme |
| Monikon illatiivi | tislattuihinne | Monikon illatiivi | tislattuihinsa |
| Adessiivi | tislatulla | Adessiivi | tislatullani |
| Adessiivi | tislatullasi | Adessiivi | tislatullamme |
| Adessiivi | tislatullanne | Adessiivi | tislatullaan |
| Adessiivi | tislatullansa | Monikon adessiivi | tislatuilla |
| Monikon adessiivi | tislatuillani | Monikon adessiivi | tislatuillasi |
| Monikon adessiivi | tislatuillamme | Monikon adessiivi | tislatuillanne |
| Monikon adessiivi | tislatuillaan | Monikon adessiivi | tislatuillansa |
| Ablatiivi | tislatulta | Ablatiivi | tislatultani |
| Ablatiivi | tislatultasi | Ablatiivi | tislatultamme |
| Ablatiivi | tislatultanne | Ablatiivi | tislatultaan |
| Ablatiivi | tislatultansa | Monikon ablatiivi | tislatuilta |
| Monikon ablatiivi | tislatuiltani | Monikon ablatiivi | tislatuiltasi |
| Monikon ablatiivi | tislatuiltamme | Monikon ablatiivi | tislatuiltanne |
| Monikon ablatiivi | tislatuiltaan | Monikon ablatiivi | tislatuiltansa |
| Allatiivi | tislatulle | Allatiivi | tislatulleni |
| Allatiivi | tislatullesi | Allatiivi | tislatullemme |
| Allatiivi | tislatullenne | Allatiivi | tislatulleen |
| Allatiivi | tislatullensa | Monikon allatiivi | tislatuille |
| Monikon allatiivi | tislatuilleni | Monikon allatiivi | tislatuillesi |
| Monikon allatiivi | tislatuillemme | Monikon allatiivi | tislatuillenne |
| Monikon allatiivi | tislatuilleen | Monikon allatiivi | tislatuillensa |
| Essiivi | tislattuna | Essiivi | tislattunani |
| Essiivi | tislattunasi | Essiivi | tislattunamme |
| Essiivi | tislattunanne | Essiivi | tislattunaan |
| Essiivi | tislattunansa | Monikon essiivi | tislattuina |
| Monikon essiivi | tislattuinani | Monikon essiivi | tislattuinasi |
| Monikon essiivi | tislattuinamme | Monikon essiivi | tislattuinanne |
| Monikon essiivi | tislattuinaan | Monikon essiivi | tislattuinansa |
| Translatiivi | tislatuksi | Translatiivi | tislatukseni |
| Translatiivi | tislatuksesi | Translatiivi | tislatuksemme |
| Translatiivi | tislatuksenne | Translatiivi | tislatukseen |
| Translatiivi | tislatuksensa | Monikon translatiivi | tislatuiksi |
| Monikon translatiivi | tislatuikseni | Monikon translatiivi | tislatuiksesi |
| Monikon translatiivi | tislatuiksemme | Monikon translatiivi | tislatuiksenne |
| Monikon translatiivi | tislatuikseen | Monikon translatiivi | tislatuiksensa |
| Monikon instruktiivi | tislatuin | Abessiivi | tislatutta |
| Abessiivi | tislatuttani | Abessiivi | tislatuttasi |
| Abessiivi | tislatuttamme | Abessiivi | tislatuttanne |
| Abessiivi | tislatuttaan | Abessiivi | tislatuttansa |
| Monikon abessiivi | tislatuitta | Monikon abessiivi | tislatuittani |
| Monikon abessiivi | tislatuittasi | Monikon abessiivi | tislatuittamme |
| Monikon abessiivi | tislatuittanne | Monikon abessiivi | tislatuittaan |
| Monikon abessiivi | tislatuittansa | Monikon komitatiivi | tislattuine |
| Monikon komitatiivi | tislattuineni | Monikon komitatiivi | tislattuinesi |
| Monikon komitatiivi | tislattuinemme | Monikon komitatiivi | tislattuinenne |
| Monikon komitatiivi | tislattuineen | Monikon komitatiivi | tislattuinensa |
| Monikon akkusatiivi | tislatut | Monikon akkusatiivi | tislattuni |
| Monikon akkusatiivi | tislattusi | Monikon akkusatiivi | tislattumme |
| Monikon akkusatiivi | tislattunne | Monikon akkusatiivi | tislattunsa |
| Akkusatiivi | tislattuni | Akkusatiivi | tislattusi |
| Akkusatiivi | tislattumme | Akkusatiivi | tislattunne |
| Akkusatiivi | tislattunsa |