| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | Pacific Gull |
| Monikko | keisarilokit | Genetiivi | keisarilokin |
| Monikon genetiivi | keisarilokkien | Partitiivi | keisarilokkia |
| Monikon partitiivi | keisarilokkeja | Inessiivi | keisarilokissa |
| Monikon inessiivi | keisarilokeissa | Elatiivi | keisarilokista |
| Monikon elatiivi | keisarilokeista | Illatiivi | keisarilokkiin |
| Monikon illatiivi | keisarilokkeihin | Adessiivi | keisarilokilla |
| Monikon adessiivi | keisarilokeilla | Ablatiivi | keisarilokilta |
| Monikon ablatiivi | keisarilokeilta | Allatiivi | keisarilokille |
| Monikon allatiivi | keisarilokeille | Essiivi | keisarilokkina |
| Monikon essiivi | keisarilokkeina | Translatiivi | keisarilokiksi |
| Monikon translatiivi | keisarilokeiksi | Monikon instruktiivi | keisarilokein |
| Abessiivi | keisarilokitta | Monikon abessiivi | keisarilokeitta |
| Monikon akkusatiivi | keisarilokit |