Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
synorogenic
Määritelmät
Adjektiivi
(geologia)
vuorijonojen
muodostumisen aikainen
Taivutusmuodot
Monikko
synorogeeniset
Monikko
synorogeeniseni
Monikko
synorogeenisesi
Monikko
synorogeenisemme
Monikko
synorogeenisenne
Monikko
synorogeenisensa
Genetiivi
synorogeenisen
Genetiivi
synorogeeniseni
Genetiivi
synorogeenisesi
Genetiivi
synorogeenisemme
Genetiivi
synorogeenisenne
Genetiivi
synorogeenisensa
Monikon genetiivi
synorogeenisten
Monikon genetiivi
synorogeenisien
Monikon genetiivi
synorogeenisteni
Monikon genetiivi
synorogeenisieni
Monikon genetiivi
synorogeenistesi
Monikon genetiivi
synorogeenisiesi
Monikon genetiivi
synorogeenistemme
Monikon genetiivi
synorogeenisiemme
Monikon genetiivi
synorogeenistenne
Monikon genetiivi
synorogeenisienne
Monikon genetiivi
synorogeenistensa
Monikon genetiivi
synorogeenisiensa
Partitiivi
synorogeenista
Partitiivi
synorogeenistani
Partitiivi
synorogeenistasi
Partitiivi
synorogeenistamme
Partitiivi
synorogeenistanne
Partitiivi
synorogeenistaan
Partitiivi
synorogeenistansa
Monikon partitiivi
synorogeenisia
Monikon partitiivi
synorogeenisiani
Monikon partitiivi
synorogeenisiasi
Monikon partitiivi
synorogeenisiamme
Monikon partitiivi
synorogeenisianne
Monikon partitiivi
synorogeenisiaan
Monikon partitiivi
synorogeenisiansa
Inessiivi
synorogeenisessa
Inessiivi
synorogeenisessani
Inessiivi
synorogeenisessasi
Inessiivi
synorogeenisessamme
Inessiivi
synorogeenisessanne
Inessiivi
synorogeenisessaan
Inessiivi
synorogeenisessansa
Monikon inessiivi
synorogeenisissa
Monikon inessiivi
synorogeenisissani
Monikon inessiivi
synorogeenisissasi
Monikon inessiivi
synorogeenisissamme
Monikon inessiivi
synorogeenisissanne
Monikon inessiivi
synorogeenisissaan
Monikon inessiivi
synorogeenisissansa
Elatiivi
synorogeenisesta
Elatiivi
synorogeenisestani
Elatiivi
synorogeenisestasi
Elatiivi
synorogeenisestamme
Elatiivi
synorogeenisestanne
Elatiivi
synorogeenisestaan
Elatiivi
synorogeenisestansa
Monikon elatiivi
synorogeenisista
Monikon elatiivi
synorogeenisistani
Monikon elatiivi
synorogeenisistasi
Monikon elatiivi
synorogeenisistamme
Monikon elatiivi
synorogeenisistanne
Monikon elatiivi
synorogeenisistaan
Monikon elatiivi
synorogeenisistansa
Illatiivi
synorogeeniseen
Illatiivi
synorogeeniseeni
Illatiivi
synorogeeniseesi
Illatiivi
synorogeeniseemme
Illatiivi
synorogeeniseenne
Illatiivi
synorogeeniseensa
Monikon illatiivi
synorogeenisiin
Monikon illatiivi
synorogeenisiini
Monikon illatiivi
synorogeenisiisi
Monikon illatiivi
synorogeenisiimme
Monikon illatiivi
synorogeenisiinne
Monikon illatiivi
synorogeenisiinsa
Adessiivi
synorogeenisella
Adessiivi
synorogeenisellani
Adessiivi
synorogeenisellasi
Adessiivi
synorogeenisellamme
Adessiivi
synorogeenisellanne
Adessiivi
synorogeenisellaan
Adessiivi
synorogeenisellansa
Monikon adessiivi
synorogeenisilla
Monikon adessiivi
synorogeenisillani
Monikon adessiivi
synorogeenisillasi
Monikon adessiivi
synorogeenisillamme
Monikon adessiivi
synorogeenisillanne
Monikon adessiivi
synorogeenisillaan
Monikon adessiivi
synorogeenisillansa
Ablatiivi
synorogeeniselta
Ablatiivi
synorogeeniseltani
Ablatiivi
synorogeeniseltasi
Ablatiivi
synorogeeniseltamme
Ablatiivi
synorogeeniseltanne
Ablatiivi
synorogeeniseltaan
Ablatiivi
synorogeeniseltansa
Monikon ablatiivi
synorogeenisilta
Monikon ablatiivi
synorogeenisiltani
Monikon ablatiivi
synorogeenisiltasi
Monikon ablatiivi
synorogeenisiltamme
Monikon ablatiivi
synorogeenisiltanne
Monikon ablatiivi
synorogeenisiltaan
Monikon ablatiivi
synorogeenisiltansa
Allatiivi
synorogeeniselle
Allatiivi
synorogeeniselleni
Allatiivi
synorogeenisellesi
Allatiivi
synorogeenisellemme
Allatiivi
synorogeenisellenne
Allatiivi
synorogeeniselleen
Allatiivi
synorogeenisellensa
Monikon allatiivi
synorogeenisille
Monikon allatiivi
synorogeenisilleni
Monikon allatiivi
synorogeenisillesi
Monikon allatiivi
synorogeenisillemme
Monikon allatiivi
synorogeenisillenne
Monikon allatiivi
synorogeenisilleen
Monikon allatiivi
synorogeenisillensa
Essiivi
synorogeenisena
Essiivi
synorogeenisenani
Essiivi
synorogeenisenasi
Essiivi
synorogeenisenamme
Essiivi
synorogeenisenanne
Essiivi
synorogeenisenaan
Essiivi
synorogeenisenansa
Monikon essiivi
synorogeenisina
Monikon essiivi
synorogeenisinani
Monikon essiivi
synorogeenisinasi
Monikon essiivi
synorogeenisinamme
Monikon essiivi
synorogeenisinanne
Monikon essiivi
synorogeenisinaan
Monikon essiivi
synorogeenisinansa
Translatiivi
synorogeeniseksi
Translatiivi
synorogeenisekseni
Translatiivi
synorogeeniseksesi
Translatiivi
synorogeeniseksemme
Translatiivi
synorogeeniseksenne
Translatiivi
synorogeenisekseen
Translatiivi
synorogeeniseksensa
Monikon translatiivi
synorogeenisiksi
Monikon translatiivi
synorogeenisikseni
Monikon translatiivi
synorogeenisiksesi
Monikon translatiivi
synorogeenisiksemme
Monikon translatiivi
synorogeenisiksenne
Monikon translatiivi
synorogeenisikseen
Monikon translatiivi
synorogeenisiksensa
Monikon instruktiivi
synorogeenisin
Abessiivi
synorogeenisetta
Abessiivi
synorogeenisettani
Abessiivi
synorogeenisettasi
Abessiivi
synorogeenisettamme
Abessiivi
synorogeenisettanne
Abessiivi
synorogeenisettaan
Abessiivi
synorogeenisettansa
Monikon abessiivi
synorogeenisitta
Monikon abessiivi
synorogeenisittani
Monikon abessiivi
synorogeenisittasi
Monikon abessiivi
synorogeenisittamme
Monikon abessiivi
synorogeenisittanne
Monikon abessiivi
synorogeenisittaan
Monikon abessiivi
synorogeenisittansa
Monikon komitatiivi
synorogeenisine
Monikon komitatiivi
synorogeenisineni
Monikon komitatiivi
synorogeenisinesi
Monikon komitatiivi
synorogeenisinemme
Monikon komitatiivi
synorogeenisinenne
Monikon komitatiivi
synorogeenisineen
Monikon komitatiivi
synorogeenisinensa
Monikon akkusatiivi
synorogeeniset
Monikon akkusatiivi
synorogeeniseni
Monikon akkusatiivi
synorogeenisesi
Monikon akkusatiivi
synorogeenisemme
Monikon akkusatiivi
synorogeenisenne
Monikon akkusatiivi
synorogeenisensa
Akkusatiivi
synorogeeniseni
Akkusatiivi
synorogeenisesi
Akkusatiivi
synorogeenisemme
Akkusatiivi
synorogeenisenne
Akkusatiivi
synorogeenisensa