Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Adjektiivit
1.anatomia

Määritelmät

Adjektiivi

  1. (anatomia) takaraivoon liittyvä, takaraivo-

Taivutusmuodot

MonikkooksipitaalisetMonikkooksipitaaliseni
MonikkooksipitaalisesiMonikkooksipitaalisemme
MonikkooksipitaalisenneMonikkooksipitaalisensa
GenetiivioksipitaalisenGenetiivioksipitaaliseni
GenetiivioksipitaalisesiGenetiivioksipitaalisemme
GenetiivioksipitaalisenneGenetiivioksipitaalisensa
Monikon genetiivioksipitaalistenMonikon genetiivioksipitaalisien
Monikon genetiivioksipitaalisteniMonikon genetiivioksipitaalisieni
Monikon genetiivioksipitaalistesiMonikon genetiivioksipitaalisiesi
Monikon genetiivioksipitaalistemmeMonikon genetiivioksipitaalisiemme
Monikon genetiivioksipitaalistenneMonikon genetiivioksipitaalisienne
Monikon genetiivioksipitaalistensaMonikon genetiivioksipitaalisiensa
PartitiivioksipitaalistaPartitiivioksipitaalistani
PartitiivioksipitaalistasiPartitiivioksipitaalistamme
PartitiivioksipitaalistannePartitiivioksipitaalistaan
PartitiivioksipitaalistansaMonikon partitiivioksipitaalisia
Monikon partitiivioksipitaalisianiMonikon partitiivioksipitaalisiasi
Monikon partitiivioksipitaalisiammeMonikon partitiivioksipitaalisianne
Monikon partitiivioksipitaalisiaanMonikon partitiivioksipitaalisiansa
InessiivioksipitaalisessaInessiivioksipitaalisessani
InessiivioksipitaalisessasiInessiivioksipitaalisessamme
InessiivioksipitaalisessanneInessiivioksipitaalisessaan
InessiivioksipitaalisessansaMonikon inessiivioksipitaalisissa
Monikon inessiivioksipitaalisissaniMonikon inessiivioksipitaalisissasi
Monikon inessiivioksipitaalisissammeMonikon inessiivioksipitaalisissanne
Monikon inessiivioksipitaalisissaanMonikon inessiivioksipitaalisissansa
ElatiivioksipitaalisestaElatiivioksipitaalisestani
ElatiivioksipitaalisestasiElatiivioksipitaalisestamme
ElatiivioksipitaalisestanneElatiivioksipitaalisestaan
ElatiivioksipitaalisestansaMonikon elatiivioksipitaalisista
Monikon elatiivioksipitaalisistaniMonikon elatiivioksipitaalisistasi
Monikon elatiivioksipitaalisistammeMonikon elatiivioksipitaalisistanne
Monikon elatiivioksipitaalisistaanMonikon elatiivioksipitaalisistansa
IllatiivioksipitaaliseenIllatiivioksipitaaliseeni
IllatiivioksipitaaliseesiIllatiivioksipitaaliseemme
IllatiivioksipitaaliseenneIllatiivioksipitaaliseensa
Monikon illatiivioksipitaalisiinMonikon illatiivioksipitaalisiini
Monikon illatiivioksipitaalisiisiMonikon illatiivioksipitaalisiimme
Monikon illatiivioksipitaalisiinneMonikon illatiivioksipitaalisiinsa
AdessiivioksipitaalisellaAdessiivioksipitaalisellani
AdessiivioksipitaalisellasiAdessiivioksipitaalisellamme
AdessiivioksipitaalisellanneAdessiivioksipitaalisellaan
AdessiivioksipitaalisellansaMonikon adessiivioksipitaalisilla
Monikon adessiivioksipitaalisillaniMonikon adessiivioksipitaalisillasi
Monikon adessiivioksipitaalisillammeMonikon adessiivioksipitaalisillanne
Monikon adessiivioksipitaalisillaanMonikon adessiivioksipitaalisillansa
AblatiivioksipitaaliseltaAblatiivioksipitaaliseltani
AblatiivioksipitaaliseltasiAblatiivioksipitaaliseltamme
AblatiivioksipitaaliseltanneAblatiivioksipitaaliseltaan
AblatiivioksipitaaliseltansaMonikon ablatiivioksipitaalisilta
Monikon ablatiivioksipitaalisiltaniMonikon ablatiivioksipitaalisiltasi
Monikon ablatiivioksipitaalisiltammeMonikon ablatiivioksipitaalisiltanne
Monikon ablatiivioksipitaalisiltaanMonikon ablatiivioksipitaalisiltansa
AllatiivioksipitaaliselleAllatiivioksipitaaliselleni
AllatiivioksipitaalisellesiAllatiivioksipitaalisellemme
AllatiivioksipitaalisellenneAllatiivioksipitaaliselleen
AllatiivioksipitaalisellensaMonikon allatiivioksipitaalisille
Monikon allatiivioksipitaalisilleniMonikon allatiivioksipitaalisillesi
Monikon allatiivioksipitaalisillemmeMonikon allatiivioksipitaalisillenne
Monikon allatiivioksipitaalisilleenMonikon allatiivioksipitaalisillensa
EssiivioksipitaalisenaEssiivioksipitaalisenani
EssiivioksipitaalisenasiEssiivioksipitaalisenamme
EssiivioksipitaalisenanneEssiivioksipitaalisenaan
EssiivioksipitaalisenansaMonikon essiivioksipitaalisina
Monikon essiivioksipitaalisinaniMonikon essiivioksipitaalisinasi
Monikon essiivioksipitaalisinammeMonikon essiivioksipitaalisinanne
Monikon essiivioksipitaalisinaanMonikon essiivioksipitaalisinansa
TranslatiivioksipitaaliseksiTranslatiivioksipitaalisekseni
TranslatiivioksipitaaliseksesiTranslatiivioksipitaaliseksemme
TranslatiivioksipitaaliseksenneTranslatiivioksipitaalisekseen
TranslatiivioksipitaaliseksensaMonikon translatiivioksipitaalisiksi
Monikon translatiivioksipitaalisikseniMonikon translatiivioksipitaalisiksesi
Monikon translatiivioksipitaalisiksemmeMonikon translatiivioksipitaalisiksenne
Monikon translatiivioksipitaalisikseenMonikon translatiivioksipitaalisiksensa
Monikon instruktiivioksipitaalisinAbessiivioksipitaalisetta
AbessiivioksipitaalisettaniAbessiivioksipitaalisettasi
AbessiivioksipitaalisettammeAbessiivioksipitaalisettanne
AbessiivioksipitaalisettaanAbessiivioksipitaalisettansa
Monikon abessiivioksipitaalisittaMonikon abessiivioksipitaalisittani
Monikon abessiivioksipitaalisittasiMonikon abessiivioksipitaalisittamme
Monikon abessiivioksipitaalisittanneMonikon abessiivioksipitaalisittaan
Monikon abessiivioksipitaalisittansaMonikon komitatiivioksipitaalisine
Monikon komitatiivioksipitaalisineniMonikon komitatiivioksipitaalisinesi
Monikon komitatiivioksipitaalisinemmeMonikon komitatiivioksipitaalisinenne
Monikon komitatiivioksipitaalisineenMonikon komitatiivioksipitaalisinensa
Monikon akkusatiivioksipitaalisetMonikon akkusatiivioksipitaaliseni
Monikon akkusatiivioksipitaalisesiMonikon akkusatiivioksipitaalisemme
Monikon akkusatiivioksipitaalisenneMonikon akkusatiivioksipitaalisensa
AkkusatiivioksipitaaliseniAkkusatiivioksipitaalisesi
AkkusatiivioksipitaalisemmeAkkusatiivioksipitaalisenne
Akkusatiivioksipitaalisensa