Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
occipital
anatomia
Määritelmät
Adjektiivi
(anatomia)
takaraivoon
liittyvä, takaraivo-
Taivutusmuodot
Monikko
oksipitaaliset
Monikko
oksipitaaliseni
Monikko
oksipitaalisesi
Monikko
oksipitaalisemme
Monikko
oksipitaalisenne
Monikko
oksipitaalisensa
Genetiivi
oksipitaalisen
Genetiivi
oksipitaaliseni
Genetiivi
oksipitaalisesi
Genetiivi
oksipitaalisemme
Genetiivi
oksipitaalisenne
Genetiivi
oksipitaalisensa
Monikon genetiivi
oksipitaalisten
Monikon genetiivi
oksipitaalisien
Monikon genetiivi
oksipitaalisteni
Monikon genetiivi
oksipitaalisieni
Monikon genetiivi
oksipitaalistesi
Monikon genetiivi
oksipitaalisiesi
Monikon genetiivi
oksipitaalistemme
Monikon genetiivi
oksipitaalisiemme
Monikon genetiivi
oksipitaalistenne
Monikon genetiivi
oksipitaalisienne
Monikon genetiivi
oksipitaalistensa
Monikon genetiivi
oksipitaalisiensa
Partitiivi
oksipitaalista
Partitiivi
oksipitaalistani
Partitiivi
oksipitaalistasi
Partitiivi
oksipitaalistamme
Partitiivi
oksipitaalistanne
Partitiivi
oksipitaalistaan
Partitiivi
oksipitaalistansa
Monikon partitiivi
oksipitaalisia
Monikon partitiivi
oksipitaalisiani
Monikon partitiivi
oksipitaalisiasi
Monikon partitiivi
oksipitaalisiamme
Monikon partitiivi
oksipitaalisianne
Monikon partitiivi
oksipitaalisiaan
Monikon partitiivi
oksipitaalisiansa
Inessiivi
oksipitaalisessa
Inessiivi
oksipitaalisessani
Inessiivi
oksipitaalisessasi
Inessiivi
oksipitaalisessamme
Inessiivi
oksipitaalisessanne
Inessiivi
oksipitaalisessaan
Inessiivi
oksipitaalisessansa
Monikon inessiivi
oksipitaalisissa
Monikon inessiivi
oksipitaalisissani
Monikon inessiivi
oksipitaalisissasi
Monikon inessiivi
oksipitaalisissamme
Monikon inessiivi
oksipitaalisissanne
Monikon inessiivi
oksipitaalisissaan
Monikon inessiivi
oksipitaalisissansa
Elatiivi
oksipitaalisesta
Elatiivi
oksipitaalisestani
Elatiivi
oksipitaalisestasi
Elatiivi
oksipitaalisestamme
Elatiivi
oksipitaalisestanne
Elatiivi
oksipitaalisestaan
Elatiivi
oksipitaalisestansa
Monikon elatiivi
oksipitaalisista
Monikon elatiivi
oksipitaalisistani
Monikon elatiivi
oksipitaalisistasi
Monikon elatiivi
oksipitaalisistamme
Monikon elatiivi
oksipitaalisistanne
Monikon elatiivi
oksipitaalisistaan
Monikon elatiivi
oksipitaalisistansa
Illatiivi
oksipitaaliseen
Illatiivi
oksipitaaliseeni
Illatiivi
oksipitaaliseesi
Illatiivi
oksipitaaliseemme
Illatiivi
oksipitaaliseenne
Illatiivi
oksipitaaliseensa
Monikon illatiivi
oksipitaalisiin
Monikon illatiivi
oksipitaalisiini
Monikon illatiivi
oksipitaalisiisi
Monikon illatiivi
oksipitaalisiimme
Monikon illatiivi
oksipitaalisiinne
Monikon illatiivi
oksipitaalisiinsa
Adessiivi
oksipitaalisella
Adessiivi
oksipitaalisellani
Adessiivi
oksipitaalisellasi
Adessiivi
oksipitaalisellamme
Adessiivi
oksipitaalisellanne
Adessiivi
oksipitaalisellaan
Adessiivi
oksipitaalisellansa
Monikon adessiivi
oksipitaalisilla
Monikon adessiivi
oksipitaalisillani
Monikon adessiivi
oksipitaalisillasi
Monikon adessiivi
oksipitaalisillamme
Monikon adessiivi
oksipitaalisillanne
Monikon adessiivi
oksipitaalisillaan
Monikon adessiivi
oksipitaalisillansa
Ablatiivi
oksipitaaliselta
Ablatiivi
oksipitaaliseltani
Ablatiivi
oksipitaaliseltasi
Ablatiivi
oksipitaaliseltamme
Ablatiivi
oksipitaaliseltanne
Ablatiivi
oksipitaaliseltaan
Ablatiivi
oksipitaaliseltansa
Monikon ablatiivi
oksipitaalisilta
Monikon ablatiivi
oksipitaalisiltani
Monikon ablatiivi
oksipitaalisiltasi
Monikon ablatiivi
oksipitaalisiltamme
Monikon ablatiivi
oksipitaalisiltanne
Monikon ablatiivi
oksipitaalisiltaan
Monikon ablatiivi
oksipitaalisiltansa
Allatiivi
oksipitaaliselle
Allatiivi
oksipitaaliselleni
Allatiivi
oksipitaalisellesi
Allatiivi
oksipitaalisellemme
Allatiivi
oksipitaalisellenne
Allatiivi
oksipitaaliselleen
Allatiivi
oksipitaalisellensa
Monikon allatiivi
oksipitaalisille
Monikon allatiivi
oksipitaalisilleni
Monikon allatiivi
oksipitaalisillesi
Monikon allatiivi
oksipitaalisillemme
Monikon allatiivi
oksipitaalisillenne
Monikon allatiivi
oksipitaalisilleen
Monikon allatiivi
oksipitaalisillensa
Essiivi
oksipitaalisena
Essiivi
oksipitaalisenani
Essiivi
oksipitaalisenasi
Essiivi
oksipitaalisenamme
Essiivi
oksipitaalisenanne
Essiivi
oksipitaalisenaan
Essiivi
oksipitaalisenansa
Monikon essiivi
oksipitaalisina
Monikon essiivi
oksipitaalisinani
Monikon essiivi
oksipitaalisinasi
Monikon essiivi
oksipitaalisinamme
Monikon essiivi
oksipitaalisinanne
Monikon essiivi
oksipitaalisinaan
Monikon essiivi
oksipitaalisinansa
Translatiivi
oksipitaaliseksi
Translatiivi
oksipitaalisekseni
Translatiivi
oksipitaaliseksesi
Translatiivi
oksipitaaliseksemme
Translatiivi
oksipitaaliseksenne
Translatiivi
oksipitaalisekseen
Translatiivi
oksipitaaliseksensa
Monikon translatiivi
oksipitaalisiksi
Monikon translatiivi
oksipitaalisikseni
Monikon translatiivi
oksipitaalisiksesi
Monikon translatiivi
oksipitaalisiksemme
Monikon translatiivi
oksipitaalisiksenne
Monikon translatiivi
oksipitaalisikseen
Monikon translatiivi
oksipitaalisiksensa
Monikon instruktiivi
oksipitaalisin
Abessiivi
oksipitaalisetta
Abessiivi
oksipitaalisettani
Abessiivi
oksipitaalisettasi
Abessiivi
oksipitaalisettamme
Abessiivi
oksipitaalisettanne
Abessiivi
oksipitaalisettaan
Abessiivi
oksipitaalisettansa
Monikon abessiivi
oksipitaalisitta
Monikon abessiivi
oksipitaalisittani
Monikon abessiivi
oksipitaalisittasi
Monikon abessiivi
oksipitaalisittamme
Monikon abessiivi
oksipitaalisittanne
Monikon abessiivi
oksipitaalisittaan
Monikon abessiivi
oksipitaalisittansa
Monikon komitatiivi
oksipitaalisine
Monikon komitatiivi
oksipitaalisineni
Monikon komitatiivi
oksipitaalisinesi
Monikon komitatiivi
oksipitaalisinemme
Monikon komitatiivi
oksipitaalisinenne
Monikon komitatiivi
oksipitaalisineen
Monikon komitatiivi
oksipitaalisinensa
Monikon akkusatiivi
oksipitaaliset
Monikon akkusatiivi
oksipitaaliseni
Monikon akkusatiivi
oksipitaalisesi
Monikon akkusatiivi
oksipitaalisemme
Monikon akkusatiivi
oksipitaalisenne
Monikon akkusatiivi
oksipitaalisensa
Akkusatiivi
oksipitaaliseni
Akkusatiivi
oksipitaalisesi
Akkusatiivi
oksipitaalisemme
Akkusatiivi
oksipitaalisenne
Akkusatiivi
oksipitaalisensa