Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | lakkokenraalit | Genetiivi | lakkokenraalin |
| Monikon genetiivi | lakkokenraalien | Monikon genetiivi | lakkokenraaleiden |
| Monikon genetiivi | lakkokenraaleitten | Partitiivi | lakkokenraalia |
| Monikon partitiivi | lakkokenraaleita | Monikon partitiivi | lakkokenraaleja |
| Inessiivi | lakkokenraalissa | Monikon inessiivi | lakkokenraaleissa |
| Elatiivi | lakkokenraalista | Monikon elatiivi | lakkokenraaleista |
| Illatiivi | lakkokenraaliin | Monikon illatiivi | lakkokenraaleihin |
| Adessiivi | lakkokenraalilla | Monikon adessiivi | lakkokenraaleilla |
| Ablatiivi | lakkokenraalilta | Monikon ablatiivi | lakkokenraaleilta |
| Allatiivi | lakkokenraalille | Monikon allatiivi | lakkokenraaleille |
| Essiivi | lakkokenraalina | Monikon essiivi | lakkokenraaleina |
| Translatiivi | lakkokenraaliksi | Monikon translatiivi | lakkokenraaleiksi |
| Monikon instruktiivi | lakkokenraalein | Abessiivi | lakkokenraalitta |
| Monikon abessiivi | lakkokenraaleitta | Monikon akkusatiivi | lakkokenraalit |