Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | köyhemmät | Monikko | köyhempäni |
| Monikko | köyhempäsi | Monikko | köyhempämme |
| Monikko | köyhempänne | Monikko | köyhempänsä |
| Genetiivi | köyhemmän | Genetiivi | köyhempäni |
| Genetiivi | köyhempäsi | Genetiivi | köyhempämme |
| Genetiivi | köyhempänne | Genetiivi | köyhempänsä |
| Monikon genetiivi | köyhempien | Monikon genetiivi | köyhempieni |
| Monikon genetiivi | köyhempiesi | Monikon genetiivi | köyhempiemme |
| Monikon genetiivi | köyhempienne | Monikon genetiivi | köyhempiensä |
| Partitiivi | köyhempää | Partitiivi | köyhempääni |
| Partitiivi | köyhempääsi | Partitiivi | köyhempäämme |
| Partitiivi | köyhempäänne | Partitiivi | köyhempäänsä |
| Monikon partitiivi | köyhempiä | Monikon partitiivi | köyhempiäni |
| Monikon partitiivi | köyhempiäsi | Monikon partitiivi | köyhempiämme |
| Monikon partitiivi | köyhempiänne | Monikon partitiivi | köyhempiään |
| Monikon partitiivi | köyhempiänsä | Inessiivi | köyhemmässä |
| Inessiivi | köyhemmässäni | Inessiivi | köyhemmässäsi |
| Inessiivi | köyhemmässämme | Inessiivi | köyhemmässänne |
| Inessiivi | köyhemmässään | Inessiivi | köyhemmässänsä |
| Monikon inessiivi | köyhemmissä | Monikon inessiivi | köyhemmissäni |
| Monikon inessiivi | köyhemmissäsi | Monikon inessiivi | köyhemmissämme |
| Monikon inessiivi | köyhemmissänne | Monikon inessiivi | köyhemmissään |
| Monikon inessiivi | köyhemmissänsä | Elatiivi | köyhemmästä |
| Elatiivi | köyhemmästäni | Elatiivi | köyhemmästäsi |
| Elatiivi | köyhemmästämme | Elatiivi | köyhemmästänne |
| Elatiivi | köyhemmästään | Elatiivi | köyhemmästänsä |
| Monikon elatiivi | köyhemmistä | Monikon elatiivi | köyhemmistäni |
| Monikon elatiivi | köyhemmistäsi | Monikon elatiivi | köyhemmistämme |
| Monikon elatiivi | köyhemmistänne | Monikon elatiivi | köyhemmistään |
| Monikon elatiivi | köyhemmistänsä | Illatiivi | köyhempään |
| Illatiivi | köyhempääni | Illatiivi | köyhempääsi |
| Illatiivi | köyhempäämme | Illatiivi | köyhempäänne |
| Illatiivi | köyhempäänsä | Monikon illatiivi | köyhempiin |
| Monikon illatiivi | köyhempiini | Monikon illatiivi | köyhempiisi |
| Monikon illatiivi | köyhempiimme | Monikon illatiivi | köyhempiinne |
| Monikon illatiivi | köyhempiinsä | Adessiivi | köyhemmällä |
| Adessiivi | köyhemmälläni | Adessiivi | köyhemmälläsi |
| Adessiivi | köyhemmällämme | Adessiivi | köyhemmällänne |
| Adessiivi | köyhemmällään | Adessiivi | köyhemmällänsä |
| Monikon adessiivi | köyhemmillä | Monikon adessiivi | köyhemmilläni |
| Monikon adessiivi | köyhemmilläsi | Monikon adessiivi | köyhemmillämme |
| Monikon adessiivi | köyhemmillänne | Monikon adessiivi | köyhemmillään |
| Monikon adessiivi | köyhemmillänsä | Ablatiivi | köyhemmältä |
| Ablatiivi | köyhemmältäni | Ablatiivi | köyhemmältäsi |
| Ablatiivi | köyhemmältämme | Ablatiivi | köyhemmältänne |
| Ablatiivi | köyhemmältään | Ablatiivi | köyhemmältänsä |
| Monikon ablatiivi | köyhemmiltä | Monikon ablatiivi | köyhemmiltäni |
| Monikon ablatiivi | köyhemmiltäsi | Monikon ablatiivi | köyhemmiltämme |
| Monikon ablatiivi | köyhemmiltänne | Monikon ablatiivi | köyhemmiltään |
| Monikon ablatiivi | köyhemmiltänsä | Allatiivi | köyhemmälle |
| Allatiivi | köyhemmälleni | Allatiivi | köyhemmällesi |
| Allatiivi | köyhemmällemme | Allatiivi | köyhemmällenne |
| Allatiivi | köyhemmälleen | Allatiivi | köyhemmällensä |
| Monikon allatiivi | köyhemmille | Monikon allatiivi | köyhemmilleni |
| Monikon allatiivi | köyhemmillesi | Monikon allatiivi | köyhemmillemme |
| Monikon allatiivi | köyhemmillenne | Monikon allatiivi | köyhemmilleen |
| Monikon allatiivi | köyhemmillensä | Essiivi | köyhempänä |
| Essiivi | köyhempänäni | Essiivi | köyhempänäsi |
| Essiivi | köyhempänämme | Essiivi | köyhempänänne |
| Essiivi | köyhempänään | Essiivi | köyhempänänsä |
| Monikon essiivi | köyhempinä | Monikon essiivi | köyhempinäni |
| Monikon essiivi | köyhempinäsi | Monikon essiivi | köyhempinämme |
| Monikon essiivi | köyhempinänne | Monikon essiivi | köyhempinään |
| Monikon essiivi | köyhempinänsä | Translatiivi | köyhemmäksi |
| Translatiivi | köyhemmäkseni | Translatiivi | köyhemmäksesi |
| Translatiivi | köyhemmäksemme | Translatiivi | köyhemmäksenne |
| Translatiivi | köyhemmäkseen | Translatiivi | köyhemmäksensä |
| Monikon translatiivi | köyhemmiksi | Monikon translatiivi | köyhemmikseni |
| Monikon translatiivi | köyhemmiksesi | Monikon translatiivi | köyhemmiksemme |
| Monikon translatiivi | köyhemmiksenne | Monikon translatiivi | köyhemmikseen |
| Monikon translatiivi | köyhemmiksensä | Monikon instruktiivi | köyhemmin |
| Abessiivi | köyhemmättä | Abessiivi | köyhemmättäni |
| Abessiivi | köyhemmättäsi | Abessiivi | köyhemmättämme |
| Abessiivi | köyhemmättänne | Abessiivi | köyhemmättään |
| Abessiivi | köyhemmättänsä | Monikon abessiivi | köyhemmittä |
| Monikon abessiivi | köyhemmittäni | Monikon abessiivi | köyhemmittäsi |
| Monikon abessiivi | köyhemmittämme | Monikon abessiivi | köyhemmittänne |
| Monikon abessiivi | köyhemmittään | Monikon abessiivi | köyhemmittänsä |
| Monikon komitatiivi | köyhempine | Monikon komitatiivi | köyhempineni |
| Monikon komitatiivi | köyhempinesi | Monikon komitatiivi | köyhempinemme |
| Monikon komitatiivi | köyhempinenne | Monikon komitatiivi | köyhempineen |
| Monikon komitatiivi | köyhempinensä | Monikon akkusatiivi | köyhemmät |
| Monikon akkusatiivi | köyhempäni | Monikon akkusatiivi | köyhempäsi |
| Monikon akkusatiivi | köyhempämme | Monikon akkusatiivi | köyhempänne |
| Monikon akkusatiivi | köyhempänsä | Akkusatiivi | köyhempäni |
| Akkusatiivi | köyhempäsi | Akkusatiivi | köyhempämme |
| Akkusatiivi | köyhempänne | Akkusatiivi | köyhempänsä |