Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
tanskapigekor

Taivutusmuodot

MonikkotyttökuorotGenetiivityttökuoron
Monikon genetiivityttökuorojenPartitiivityttökuoroa
Monikon partitiivityttökuorojaInessiivityttökuorossa
Monikon inessiivityttökuoroissaElatiivityttökuorosta
Monikon elatiivityttökuoroistaIllatiivityttökuoroon
Monikon illatiivityttökuoroihinAdessiivityttökuorolla
Monikon adessiivityttökuoroillaAblatiivityttökuorolta
Monikon ablatiivityttökuoroiltaAllatiivityttökuorolle
Monikon allatiivityttökuoroilleEssiivityttökuorona
Monikon essiivityttökuoroinaTranslatiivityttökuoroksi
Monikon translatiivityttökuoroiksiMonikon instruktiivityttökuoroin
AbessiivityttökuorottaMonikon abessiivityttökuoroitta
Monikon akkusatiivityttökuorot