Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Lannistunein on sanan
lannistunut
monikon instruktiivi.
Lannistunein on sanan
lannistunut
superlatiivi.
Samankaltaisia sanoja
lannistua
lannistumaton
lannistumattomuus
lannistunut
lannoite
lannoitin
lannoittaa
Taivutusmuodot
Monikko
lannistuneimmat
Monikko
lannistuneimpani
Monikko
lannistuneimpasi
Monikko
lannistuneimpamme
Monikko
lannistuneimpanne
Monikko
lannistuneimpansa
Genetiivi
lannistuneimman
Genetiivi
lannistuneimpani
Genetiivi
lannistuneimpasi
Genetiivi
lannistuneimpamme
Genetiivi
lannistuneimpanne
Genetiivi
lannistuneimpansa
Monikon genetiivi
lannistuneimpien
Monikon genetiivi
lannistuneinten
Monikon genetiivi
lannistuneimpieni
Monikon genetiivi
lannistuneinteni
Monikon genetiivi
lannistuneimpiesi
Monikon genetiivi
lannistuneintesi
Monikon genetiivi
lannistuneimpiemme
Monikon genetiivi
lannistuneintemme
Monikon genetiivi
lannistuneimpienne
Monikon genetiivi
lannistuneintenne
Monikon genetiivi
lannistuneimpiensa
Monikon genetiivi
lannistuneintensa
Partitiivi
lannistuneinta
Partitiivi
lannistuneintani
Partitiivi
lannistuneintasi
Partitiivi
lannistuneintamme
Partitiivi
lannistuneintanne
Partitiivi
lannistuneintaan
Partitiivi
lannistuneintansa
Monikon partitiivi
lannistuneimpia
Monikon partitiivi
lannistuneimpiani
Monikon partitiivi
lannistuneimpiasi
Monikon partitiivi
lannistuneimpiamme
Monikon partitiivi
lannistuneimpianne
Monikon partitiivi
lannistuneimpiaan
Monikon partitiivi
lannistuneimpiansa
Inessiivi
lannistuneimmassa
Inessiivi
lannistuneimmassani
Inessiivi
lannistuneimmassasi
Inessiivi
lannistuneimmassamme
Inessiivi
lannistuneimmassanne
Inessiivi
lannistuneimmassaan
Inessiivi
lannistuneimmassansa
Monikon inessiivi
lannistuneimmissa
Monikon inessiivi
lannistuneimmissani
Monikon inessiivi
lannistuneimmissasi
Monikon inessiivi
lannistuneimmissamme
Monikon inessiivi
lannistuneimmissanne
Monikon inessiivi
lannistuneimmissaan
Monikon inessiivi
lannistuneimmissansa
Elatiivi
lannistuneimmasta
Elatiivi
lannistuneimmastani
Elatiivi
lannistuneimmastasi
Elatiivi
lannistuneimmastamme
Elatiivi
lannistuneimmastanne
Elatiivi
lannistuneimmastaan
Elatiivi
lannistuneimmastansa
Monikon elatiivi
lannistuneimmista
Monikon elatiivi
lannistuneimmistani
Monikon elatiivi
lannistuneimmistasi
Monikon elatiivi
lannistuneimmistamme
Monikon elatiivi
lannistuneimmistanne
Monikon elatiivi
lannistuneimmistaan
Monikon elatiivi
lannistuneimmistansa
Illatiivi
lannistuneimpaan
Illatiivi
lannistuneimpaani
Illatiivi
lannistuneimpaasi
Illatiivi
lannistuneimpaamme
Illatiivi
lannistuneimpaanne
Illatiivi
lannistuneimpaansa
Monikon illatiivi
lannistuneimpiin
Monikon illatiivi
lannistuneimpiini
Monikon illatiivi
lannistuneimpiisi
Monikon illatiivi
lannistuneimpiimme
Monikon illatiivi
lannistuneimpiinne
Monikon illatiivi
lannistuneimpiinsa
Adessiivi
lannistuneimmalla
Adessiivi
lannistuneimmallani
Adessiivi
lannistuneimmallasi
Adessiivi
lannistuneimmallamme
Adessiivi
lannistuneimmallanne
Adessiivi
lannistuneimmallaan
Adessiivi
lannistuneimmallansa
Monikon adessiivi
lannistuneimmilla
Monikon adessiivi
lannistuneimmillani
Monikon adessiivi
lannistuneimmillasi
Monikon adessiivi
lannistuneimmillamme
Monikon adessiivi
lannistuneimmillanne
Monikon adessiivi
lannistuneimmillaan
Monikon adessiivi
lannistuneimmillansa
Ablatiivi
lannistuneimmalta
Ablatiivi
lannistuneimmaltani
Ablatiivi
lannistuneimmaltasi
Ablatiivi
lannistuneimmaltamme
Ablatiivi
lannistuneimmaltanne
Ablatiivi
lannistuneimmaltaan
Ablatiivi
lannistuneimmaltansa
Monikon ablatiivi
lannistuneimmilta
Monikon ablatiivi
lannistuneimmiltani
Monikon ablatiivi
lannistuneimmiltasi
Monikon ablatiivi
lannistuneimmiltamme
Monikon ablatiivi
lannistuneimmiltanne
Monikon ablatiivi
lannistuneimmiltaan
Monikon ablatiivi
lannistuneimmiltansa
Allatiivi
lannistuneimmalle
Allatiivi
lannistuneimmalleni
Allatiivi
lannistuneimmallesi
Allatiivi
lannistuneimmallemme
Allatiivi
lannistuneimmallenne
Allatiivi
lannistuneimmalleen
Allatiivi
lannistuneimmallensa
Monikon allatiivi
lannistuneimmille
Monikon allatiivi
lannistuneimmilleni
Monikon allatiivi
lannistuneimmillesi
Monikon allatiivi
lannistuneimmillemme
Monikon allatiivi
lannistuneimmillenne
Monikon allatiivi
lannistuneimmilleen
Monikon allatiivi
lannistuneimmillensa
Essiivi
lannistuneimpana
Essiivi
lannistuneimpanani
Essiivi
lannistuneimpanasi
Essiivi
lannistuneimpanamme
Essiivi
lannistuneimpananne
Essiivi
lannistuneimpanaan
Essiivi
lannistuneimpanansa
Monikon essiivi
lannistuneimpina
Monikon essiivi
lannistuneimpinani
Monikon essiivi
lannistuneimpinasi
Monikon essiivi
lannistuneimpinamme
Monikon essiivi
lannistuneimpinanne
Monikon essiivi
lannistuneimpinaan
Monikon essiivi
lannistuneimpinansa
Translatiivi
lannistuneimmaksi
Translatiivi
lannistuneimmakseni
Translatiivi
lannistuneimmaksesi
Translatiivi
lannistuneimmaksemme
Translatiivi
lannistuneimmaksenne
Translatiivi
lannistuneimmakseen
Translatiivi
lannistuneimmaksensa
Monikon translatiivi
lannistuneimmiksi
Monikon translatiivi
lannistuneimmikseni
Monikon translatiivi
lannistuneimmiksesi
Monikon translatiivi
lannistuneimmiksemme
Monikon translatiivi
lannistuneimmiksenne
Monikon translatiivi
lannistuneimmikseen
Monikon translatiivi
lannistuneimmiksensa
Monikon instruktiivi
lannistuneimmin
Abessiivi
lannistuneimmatta
Abessiivi
lannistuneimmattani
Abessiivi
lannistuneimmattasi
Abessiivi
lannistuneimmattamme
Abessiivi
lannistuneimmattanne
Abessiivi
lannistuneimmattaan
Abessiivi
lannistuneimmattansa
Monikon abessiivi
lannistuneimmitta
Monikon abessiivi
lannistuneimmittani
Monikon abessiivi
lannistuneimmittasi
Monikon abessiivi
lannistuneimmittamme
Monikon abessiivi
lannistuneimmittanne
Monikon abessiivi
lannistuneimmittaan
Monikon abessiivi
lannistuneimmittansa
Monikon komitatiivi
lannistuneimpine
Monikon komitatiivi
lannistuneimpineni
Monikon komitatiivi
lannistuneimpinesi
Monikon komitatiivi
lannistuneimpinemme
Monikon komitatiivi
lannistuneimpinenne
Monikon komitatiivi
lannistuneimpineen
Monikon komitatiivi
lannistuneimpinensa
Monikon akkusatiivi
lannistuneimmat
Monikon akkusatiivi
lannistuneimpani
Monikon akkusatiivi
lannistuneimpasi
Monikon akkusatiivi
lannistuneimpamme
Monikon akkusatiivi
lannistuneimpanne
Monikon akkusatiivi
lannistuneimpansa
Akkusatiivi
lannistuneimpani
Akkusatiivi
lannistuneimpasi
Akkusatiivi
lannistuneimpamme
Akkusatiivi
lannistuneimpanne
Akkusatiivi
lannistuneimpansa
Luokat
Taivutetut adjektiivit