Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkolannistuneimmatMonikkolannistuneimpani
MonikkolannistuneimpasiMonikkolannistuneimpamme
MonikkolannistuneimpanneMonikkolannistuneimpansa
GenetiivilannistuneimmanGenetiivilannistuneimpani
GenetiivilannistuneimpasiGenetiivilannistuneimpamme
GenetiivilannistuneimpanneGenetiivilannistuneimpansa
Monikon genetiivilannistuneimpienMonikon genetiivilannistuneinten
Monikon genetiivilannistuneimpieniMonikon genetiivilannistuneinteni
Monikon genetiivilannistuneimpiesiMonikon genetiivilannistuneintesi
Monikon genetiivilannistuneimpiemmeMonikon genetiivilannistuneintemme
Monikon genetiivilannistuneimpienneMonikon genetiivilannistuneintenne
Monikon genetiivilannistuneimpiensaMonikon genetiivilannistuneintensa
PartitiivilannistuneintaPartitiivilannistuneintani
PartitiivilannistuneintasiPartitiivilannistuneintamme
PartitiivilannistuneintannePartitiivilannistuneintaan
PartitiivilannistuneintansaMonikon partitiivilannistuneimpia
Monikon partitiivilannistuneimpianiMonikon partitiivilannistuneimpiasi
Monikon partitiivilannistuneimpiammeMonikon partitiivilannistuneimpianne
Monikon partitiivilannistuneimpiaanMonikon partitiivilannistuneimpiansa
InessiivilannistuneimmassaInessiivilannistuneimmassani
InessiivilannistuneimmassasiInessiivilannistuneimmassamme
InessiivilannistuneimmassanneInessiivilannistuneimmassaan
InessiivilannistuneimmassansaMonikon inessiivilannistuneimmissa
Monikon inessiivilannistuneimmissaniMonikon inessiivilannistuneimmissasi
Monikon inessiivilannistuneimmissammeMonikon inessiivilannistuneimmissanne
Monikon inessiivilannistuneimmissaanMonikon inessiivilannistuneimmissansa
ElatiivilannistuneimmastaElatiivilannistuneimmastani
ElatiivilannistuneimmastasiElatiivilannistuneimmastamme
ElatiivilannistuneimmastanneElatiivilannistuneimmastaan
ElatiivilannistuneimmastansaMonikon elatiivilannistuneimmista
Monikon elatiivilannistuneimmistaniMonikon elatiivilannistuneimmistasi
Monikon elatiivilannistuneimmistammeMonikon elatiivilannistuneimmistanne
Monikon elatiivilannistuneimmistaanMonikon elatiivilannistuneimmistansa
IllatiivilannistuneimpaanIllatiivilannistuneimpaani
IllatiivilannistuneimpaasiIllatiivilannistuneimpaamme
IllatiivilannistuneimpaanneIllatiivilannistuneimpaansa
Monikon illatiivilannistuneimpiinMonikon illatiivilannistuneimpiini
Monikon illatiivilannistuneimpiisiMonikon illatiivilannistuneimpiimme
Monikon illatiivilannistuneimpiinneMonikon illatiivilannistuneimpiinsa
AdessiivilannistuneimmallaAdessiivilannistuneimmallani
AdessiivilannistuneimmallasiAdessiivilannistuneimmallamme
AdessiivilannistuneimmallanneAdessiivilannistuneimmallaan
AdessiivilannistuneimmallansaMonikon adessiivilannistuneimmilla
Monikon adessiivilannistuneimmillaniMonikon adessiivilannistuneimmillasi
Monikon adessiivilannistuneimmillammeMonikon adessiivilannistuneimmillanne
Monikon adessiivilannistuneimmillaanMonikon adessiivilannistuneimmillansa
AblatiivilannistuneimmaltaAblatiivilannistuneimmaltani
AblatiivilannistuneimmaltasiAblatiivilannistuneimmaltamme
AblatiivilannistuneimmaltanneAblatiivilannistuneimmaltaan
AblatiivilannistuneimmaltansaMonikon ablatiivilannistuneimmilta
Monikon ablatiivilannistuneimmiltaniMonikon ablatiivilannistuneimmiltasi
Monikon ablatiivilannistuneimmiltammeMonikon ablatiivilannistuneimmiltanne
Monikon ablatiivilannistuneimmiltaanMonikon ablatiivilannistuneimmiltansa
AllatiivilannistuneimmalleAllatiivilannistuneimmalleni
AllatiivilannistuneimmallesiAllatiivilannistuneimmallemme
AllatiivilannistuneimmallenneAllatiivilannistuneimmalleen
AllatiivilannistuneimmallensaMonikon allatiivilannistuneimmille
Monikon allatiivilannistuneimmilleniMonikon allatiivilannistuneimmillesi
Monikon allatiivilannistuneimmillemmeMonikon allatiivilannistuneimmillenne
Monikon allatiivilannistuneimmilleenMonikon allatiivilannistuneimmillensa
EssiivilannistuneimpanaEssiivilannistuneimpanani
EssiivilannistuneimpanasiEssiivilannistuneimpanamme
EssiivilannistuneimpananneEssiivilannistuneimpanaan
EssiivilannistuneimpanansaMonikon essiivilannistuneimpina
Monikon essiivilannistuneimpinaniMonikon essiivilannistuneimpinasi
Monikon essiivilannistuneimpinammeMonikon essiivilannistuneimpinanne
Monikon essiivilannistuneimpinaanMonikon essiivilannistuneimpinansa
TranslatiivilannistuneimmaksiTranslatiivilannistuneimmakseni
TranslatiivilannistuneimmaksesiTranslatiivilannistuneimmaksemme
TranslatiivilannistuneimmaksenneTranslatiivilannistuneimmakseen
TranslatiivilannistuneimmaksensaMonikon translatiivilannistuneimmiksi
Monikon translatiivilannistuneimmikseniMonikon translatiivilannistuneimmiksesi
Monikon translatiivilannistuneimmiksemmeMonikon translatiivilannistuneimmiksenne
Monikon translatiivilannistuneimmikseenMonikon translatiivilannistuneimmiksensa
Monikon instruktiivilannistuneimminAbessiivilannistuneimmatta
AbessiivilannistuneimmattaniAbessiivilannistuneimmattasi
AbessiivilannistuneimmattammeAbessiivilannistuneimmattanne
AbessiivilannistuneimmattaanAbessiivilannistuneimmattansa
Monikon abessiivilannistuneimmittaMonikon abessiivilannistuneimmittani
Monikon abessiivilannistuneimmittasiMonikon abessiivilannistuneimmittamme
Monikon abessiivilannistuneimmittanneMonikon abessiivilannistuneimmittaan
Monikon abessiivilannistuneimmittansaMonikon komitatiivilannistuneimpine
Monikon komitatiivilannistuneimpineniMonikon komitatiivilannistuneimpinesi
Monikon komitatiivilannistuneimpinemmeMonikon komitatiivilannistuneimpinenne
Monikon komitatiivilannistuneimpineenMonikon komitatiivilannistuneimpinensa
Monikon akkusatiivilannistuneimmatMonikon akkusatiivilannistuneimpani
Monikon akkusatiivilannistuneimpasiMonikon akkusatiivilannistuneimpamme
Monikon akkusatiivilannistuneimpanneMonikon akkusatiivilannistuneimpansa
AkkusatiivilannistuneimpaniAkkusatiivilannistuneimpasi
AkkusatiivilannistuneimpammeAkkusatiivilannistuneimpanne
Akkusatiivilannistuneimpansa