Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | istumat | Monikko | istumani |
| Monikko | istumasi | Monikko | istumamme |
| Monikko | istumanne | Monikko | istumansa |
| Genetiivi | istuman | Genetiivi | istumani |
| Genetiivi | istumasi | Genetiivi | istumamme |
| Genetiivi | istumanne | Genetiivi | istumansa |
| Monikon genetiivi | istumien | Monikon genetiivi | istumieni |
| Monikon genetiivi | istumiesi | Monikon genetiivi | istumiemme |
| Monikon genetiivi | istumienne | Monikon genetiivi | istumiensa |
| Partitiivi | istumaa | Partitiivi | istumaani |
| Partitiivi | istumaasi | Partitiivi | istumaamme |
| Partitiivi | istumaanne | Partitiivi | istumaansa |
| Monikon partitiivi | istumia | Monikon partitiivi | istumiani |
| Monikon partitiivi | istumiasi | Monikon partitiivi | istumiamme |
| Monikon partitiivi | istumianne | Monikon partitiivi | istumiaan |
| Monikon partitiivi | istumiansa | Inessiivi | istumassa |
| Inessiivi | istumassani | Inessiivi | istumassasi |
| Inessiivi | istumassamme | Inessiivi | istumassanne |
| Inessiivi | istumassaan | Inessiivi | istumassansa |
| Monikon inessiivi | istumissa | Monikon inessiivi | istumissani |
| Monikon inessiivi | istumissasi | Monikon inessiivi | istumissamme |
| Monikon inessiivi | istumissanne | Monikon inessiivi | istumissaan |
| Monikon inessiivi | istumissansa | Elatiivi | istumasta |
| Elatiivi | istumastani | Elatiivi | istumastasi |
| Elatiivi | istumastamme | Elatiivi | istumastanne |
| Elatiivi | istumastaan | Elatiivi | istumastansa |
| Monikon elatiivi | istumista | Monikon elatiivi | istumistani |
| Monikon elatiivi | istumistasi | Monikon elatiivi | istumistamme |
| Monikon elatiivi | istumistanne | Monikon elatiivi | istumistaan |
| Monikon elatiivi | istumistansa | Illatiivi | istumaan |
| Illatiivi | istumaani | Illatiivi | istumaasi |
| Illatiivi | istumaamme | Illatiivi | istumaanne |
| Illatiivi | istumaansa | Monikon illatiivi | istumiin |
| Monikon illatiivi | istumiini | Monikon illatiivi | istumiisi |
| Monikon illatiivi | istumiimme | Monikon illatiivi | istumiinne |
| Monikon illatiivi | istumiinsa | Adessiivi | istumalla |
| Adessiivi | istumallani | Adessiivi | istumallasi |
| Adessiivi | istumallamme | Adessiivi | istumallanne |
| Adessiivi | istumallaan | Adessiivi | istumallansa |
| Monikon adessiivi | istumilla | Monikon adessiivi | istumillani |
| Monikon adessiivi | istumillasi | Monikon adessiivi | istumillamme |
| Monikon adessiivi | istumillanne | Monikon adessiivi | istumillaan |
| Monikon adessiivi | istumillansa | Ablatiivi | istumalta |
| Ablatiivi | istumaltani | Ablatiivi | istumaltasi |
| Ablatiivi | istumaltamme | Ablatiivi | istumaltanne |
| Ablatiivi | istumaltaan | Ablatiivi | istumaltansa |
| Monikon ablatiivi | istumilta | Monikon ablatiivi | istumiltani |
| Monikon ablatiivi | istumiltasi | Monikon ablatiivi | istumiltamme |
| Monikon ablatiivi | istumiltanne | Monikon ablatiivi | istumiltaan |
| Monikon ablatiivi | istumiltansa | Allatiivi | istumalle |
| Allatiivi | istumalleni | Allatiivi | istumallesi |
| Allatiivi | istumallemme | Allatiivi | istumallenne |
| Allatiivi | istumalleen | Allatiivi | istumallensa |
| Monikon allatiivi | istumille | Monikon allatiivi | istumilleni |
| Monikon allatiivi | istumillesi | Monikon allatiivi | istumillemme |
| Monikon allatiivi | istumillenne | Monikon allatiivi | istumilleen |
| Monikon allatiivi | istumillensa | Essiivi | istumana |
| Essiivi | istumanani | Essiivi | istumanasi |
| Essiivi | istumanamme | Essiivi | istumananne |
| Essiivi | istumanaan | Essiivi | istumanansa |
| Monikon essiivi | istumina | Monikon essiivi | istuminani |
| Monikon essiivi | istuminasi | Monikon essiivi | istuminamme |
| Monikon essiivi | istuminanne | Monikon essiivi | istuminaan |
| Monikon essiivi | istuminansa | Translatiivi | istumaksi |
| Translatiivi | istumakseni | Translatiivi | istumaksesi |
| Translatiivi | istumaksemme | Translatiivi | istumaksenne |
| Translatiivi | istumakseen | Translatiivi | istumaksensa |
| Monikon translatiivi | istumiksi | Monikon translatiivi | istumikseni |
| Monikon translatiivi | istumiksesi | Monikon translatiivi | istumiksemme |
| Monikon translatiivi | istumiksenne | Monikon translatiivi | istumikseen |
| Monikon translatiivi | istumiksensa | Monikon instruktiivi | istumin |
| Abessiivi | istumatta | Abessiivi | istumattani |
| Abessiivi | istumattasi | Abessiivi | istumattamme |
| Abessiivi | istumattanne | Abessiivi | istumattaan |
| Abessiivi | istumattansa | Monikon abessiivi | istumitta |
| Monikon abessiivi | istumittani | Monikon abessiivi | istumittasi |
| Monikon abessiivi | istumittamme | Monikon abessiivi | istumittanne |
| Monikon abessiivi | istumittaan | Monikon abessiivi | istumittansa |
| Monikon komitatiivi | istumine | Monikon komitatiivi | istumineni |
| Monikon komitatiivi | istuminesi | Monikon komitatiivi | istuminemme |
| Monikon komitatiivi | istuminenne | Monikon komitatiivi | istumineen |
| Monikon komitatiivi | istuminensa | Monikon akkusatiivi | istumat |
| Monikon akkusatiivi | istumani | Monikon akkusatiivi | istumasi |
| Monikon akkusatiivi | istumamme | Monikon akkusatiivi | istumanne |
| Monikon akkusatiivi | istumansa | Akkusatiivi | istumani |
| Akkusatiivi | istumasi | Akkusatiivi | istumamme |
| Akkusatiivi | istumanne | Akkusatiivi | istumansa |