Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkopersoonattomammatMonikkopersoonattomampani
MonikkopersoonattomampasiMonikkopersoonattomampamme
MonikkopersoonattomampanneMonikkopersoonattomampansa
GenetiivipersoonattomammanGenetiivipersoonattomampani
GenetiivipersoonattomampasiGenetiivipersoonattomampamme
GenetiivipersoonattomampanneGenetiivipersoonattomampansa
Monikon genetiivipersoonattomampienMonikon genetiivipersoonattomampieni
Monikon genetiivipersoonattomampiesiMonikon genetiivipersoonattomampiemme
Monikon genetiivipersoonattomampienneMonikon genetiivipersoonattomampiensa
PartitiivipersoonattomampaaPartitiivipersoonattomampaani
PartitiivipersoonattomampaasiPartitiivipersoonattomampaamme
PartitiivipersoonattomampaannePartitiivipersoonattomampaansa
Monikon partitiivipersoonattomampiaMonikon partitiivipersoonattomampiani
Monikon partitiivipersoonattomampiasiMonikon partitiivipersoonattomampiamme
Monikon partitiivipersoonattomampianneMonikon partitiivipersoonattomampiaan
Monikon partitiivipersoonattomampiansaInessiivipersoonattomammassa
InessiivipersoonattomammassaniInessiivipersoonattomammassasi
InessiivipersoonattomammassammeInessiivipersoonattomammassanne
InessiivipersoonattomammassaanInessiivipersoonattomammassansa
Monikon inessiivipersoonattomammissaMonikon inessiivipersoonattomammissani
Monikon inessiivipersoonattomammissasiMonikon inessiivipersoonattomammissamme
Monikon inessiivipersoonattomammissanneMonikon inessiivipersoonattomammissaan
Monikon inessiivipersoonattomammissansaElatiivipersoonattomammasta
ElatiivipersoonattomammastaniElatiivipersoonattomammastasi
ElatiivipersoonattomammastammeElatiivipersoonattomammastanne
ElatiivipersoonattomammastaanElatiivipersoonattomammastansa
Monikon elatiivipersoonattomammistaMonikon elatiivipersoonattomammistani
Monikon elatiivipersoonattomammistasiMonikon elatiivipersoonattomammistamme
Monikon elatiivipersoonattomammistanneMonikon elatiivipersoonattomammistaan
Monikon elatiivipersoonattomammistansaIllatiivipersoonattomampaan
IllatiivipersoonattomampaaniIllatiivipersoonattomampaasi
IllatiivipersoonattomampaammeIllatiivipersoonattomampaanne
IllatiivipersoonattomampaansaMonikon illatiivipersoonattomampiin
Monikon illatiivipersoonattomampiiniMonikon illatiivipersoonattomampiisi
Monikon illatiivipersoonattomampiimmeMonikon illatiivipersoonattomampiinne
Monikon illatiivipersoonattomampiinsaAdessiivipersoonattomammalla
AdessiivipersoonattomammallaniAdessiivipersoonattomammallasi
AdessiivipersoonattomammallammeAdessiivipersoonattomammallanne
AdessiivipersoonattomammallaanAdessiivipersoonattomammallansa
Monikon adessiivipersoonattomammillaMonikon adessiivipersoonattomammillani
Monikon adessiivipersoonattomammillasiMonikon adessiivipersoonattomammillamme
Monikon adessiivipersoonattomammillanneMonikon adessiivipersoonattomammillaan
Monikon adessiivipersoonattomammillansaAblatiivipersoonattomammalta
AblatiivipersoonattomammaltaniAblatiivipersoonattomammaltasi
AblatiivipersoonattomammaltammeAblatiivipersoonattomammaltanne
AblatiivipersoonattomammaltaanAblatiivipersoonattomammaltansa
Monikon ablatiivipersoonattomammiltaMonikon ablatiivipersoonattomammiltani
Monikon ablatiivipersoonattomammiltasiMonikon ablatiivipersoonattomammiltamme
Monikon ablatiivipersoonattomammiltanneMonikon ablatiivipersoonattomammiltaan
Monikon ablatiivipersoonattomammiltansaAllatiivipersoonattomammalle
AllatiivipersoonattomammalleniAllatiivipersoonattomammallesi
AllatiivipersoonattomammallemmeAllatiivipersoonattomammallenne
AllatiivipersoonattomammalleenAllatiivipersoonattomammallensa
Monikon allatiivipersoonattomammilleMonikon allatiivipersoonattomammilleni
Monikon allatiivipersoonattomammillesiMonikon allatiivipersoonattomammillemme
Monikon allatiivipersoonattomammillenneMonikon allatiivipersoonattomammilleen
Monikon allatiivipersoonattomammillensaEssiivipersoonattomampana
EssiivipersoonattomampananiEssiivipersoonattomampanasi
EssiivipersoonattomampanammeEssiivipersoonattomampananne
EssiivipersoonattomampanaanEssiivipersoonattomampanansa
Monikon essiivipersoonattomampinaMonikon essiivipersoonattomampinani
Monikon essiivipersoonattomampinasiMonikon essiivipersoonattomampinamme
Monikon essiivipersoonattomampinanneMonikon essiivipersoonattomampinaan
Monikon essiivipersoonattomampinansaTranslatiivipersoonattomammaksi
TranslatiivipersoonattomammakseniTranslatiivipersoonattomammaksesi
TranslatiivipersoonattomammaksemmeTranslatiivipersoonattomammaksenne
TranslatiivipersoonattomammakseenTranslatiivipersoonattomammaksensa
Monikon translatiivipersoonattomammiksiMonikon translatiivipersoonattomammikseni
Monikon translatiivipersoonattomammiksesiMonikon translatiivipersoonattomammiksemme
Monikon translatiivipersoonattomammiksenneMonikon translatiivipersoonattomammikseen
Monikon translatiivipersoonattomammiksensaMonikon instruktiivipersoonattomammin
AbessiivipersoonattomammattaAbessiivipersoonattomammattani
AbessiivipersoonattomammattasiAbessiivipersoonattomammattamme
AbessiivipersoonattomammattanneAbessiivipersoonattomammattaan
AbessiivipersoonattomammattansaMonikon abessiivipersoonattomammitta
Monikon abessiivipersoonattomammittaniMonikon abessiivipersoonattomammittasi
Monikon abessiivipersoonattomammittammeMonikon abessiivipersoonattomammittanne
Monikon abessiivipersoonattomammittaanMonikon abessiivipersoonattomammittansa
Monikon komitatiivipersoonattomampineMonikon komitatiivipersoonattomampineni
Monikon komitatiivipersoonattomampinesiMonikon komitatiivipersoonattomampinemme
Monikon komitatiivipersoonattomampinenneMonikon komitatiivipersoonattomampineen
Monikon komitatiivipersoonattomampinensaMonikon akkusatiivipersoonattomammat
Monikon akkusatiivipersoonattomampaniMonikon akkusatiivipersoonattomampasi
Monikon akkusatiivipersoonattomampammeMonikon akkusatiivipersoonattomampanne
Monikon akkusatiivipersoonattomampansaAkkusatiivipersoonattomampani
AkkusatiivipersoonattomampasiAkkusatiivipersoonattomampamme
AkkusatiivipersoonattomampanneAkkusatiivipersoonattomampansa