Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
antico {m}
2.

Taivutusmuodot

MonikkoantiikkisetMonikkoantiikkiseni
MonikkoantiikkisesiMonikkoantiikkisemme
MonikkoantiikkisenneMonikkoantiikkisensa
GenetiiviantiikkisenGenetiiviantiikkiseni
GenetiiviantiikkisesiGenetiiviantiikkisemme
GenetiiviantiikkisenneGenetiiviantiikkisensa
Monikon genetiiviantiikkistenMonikon genetiiviantiikkisien
Monikon genetiiviantiikkisteniMonikon genetiiviantiikkisieni
Monikon genetiiviantiikkistesiMonikon genetiiviantiikkisiesi
Monikon genetiiviantiikkistemmeMonikon genetiiviantiikkisiemme
Monikon genetiiviantiikkistenneMonikon genetiiviantiikkisienne
Monikon genetiiviantiikkistensaMonikon genetiiviantiikkisiensa
PartitiiviantiikkistaPartitiiviantiikkistani
PartitiiviantiikkistasiPartitiiviantiikkistamme
PartitiiviantiikkistannePartitiiviantiikkistaan
PartitiiviantiikkistansaMonikon partitiiviantiikkisia
Monikon partitiiviantiikkisianiMonikon partitiiviantiikkisiasi
Monikon partitiiviantiikkisiammeMonikon partitiiviantiikkisianne
Monikon partitiiviantiikkisiaanMonikon partitiiviantiikkisiansa
InessiiviantiikkisessaInessiiviantiikkisessani
InessiiviantiikkisessasiInessiiviantiikkisessamme
InessiiviantiikkisessanneInessiiviantiikkisessaan
InessiiviantiikkisessansaMonikon inessiiviantiikkisissa
Monikon inessiiviantiikkisissaniMonikon inessiiviantiikkisissasi
Monikon inessiiviantiikkisissammeMonikon inessiiviantiikkisissanne
Monikon inessiiviantiikkisissaanMonikon inessiiviantiikkisissansa
ElatiiviantiikkisestaElatiiviantiikkisestani
ElatiiviantiikkisestasiElatiiviantiikkisestamme
ElatiiviantiikkisestanneElatiiviantiikkisestaan
ElatiiviantiikkisestansaMonikon elatiiviantiikkisista
Monikon elatiiviantiikkisistaniMonikon elatiiviantiikkisistasi
Monikon elatiiviantiikkisistammeMonikon elatiiviantiikkisistanne
Monikon elatiiviantiikkisistaanMonikon elatiiviantiikkisistansa
IllatiiviantiikkiseenIllatiiviantiikkiseeni
IllatiiviantiikkiseesiIllatiiviantiikkiseemme
IllatiiviantiikkiseenneIllatiiviantiikkiseensa
Monikon illatiiviantiikkisiinMonikon illatiiviantiikkisiini
Monikon illatiiviantiikkisiisiMonikon illatiiviantiikkisiimme
Monikon illatiiviantiikkisiinneMonikon illatiiviantiikkisiinsa
AdessiiviantiikkisellaAdessiiviantiikkisellani
AdessiiviantiikkisellasiAdessiiviantiikkisellamme
AdessiiviantiikkisellanneAdessiiviantiikkisellaan
AdessiiviantiikkisellansaMonikon adessiiviantiikkisilla
Monikon adessiiviantiikkisillaniMonikon adessiiviantiikkisillasi
Monikon adessiiviantiikkisillammeMonikon adessiiviantiikkisillanne
Monikon adessiiviantiikkisillaanMonikon adessiiviantiikkisillansa
AblatiiviantiikkiseltaAblatiiviantiikkiseltani
AblatiiviantiikkiseltasiAblatiiviantiikkiseltamme
AblatiiviantiikkiseltanneAblatiiviantiikkiseltaan
AblatiiviantiikkiseltansaMonikon ablatiiviantiikkisilta
Monikon ablatiiviantiikkisiltaniMonikon ablatiiviantiikkisiltasi
Monikon ablatiiviantiikkisiltammeMonikon ablatiiviantiikkisiltanne
Monikon ablatiiviantiikkisiltaanMonikon ablatiiviantiikkisiltansa
AllatiiviantiikkiselleAllatiiviantiikkiselleni
AllatiiviantiikkisellesiAllatiiviantiikkisellemme
AllatiiviantiikkisellenneAllatiiviantiikkiselleen
AllatiiviantiikkisellensaMonikon allatiiviantiikkisille
Monikon allatiiviantiikkisilleniMonikon allatiiviantiikkisillesi
Monikon allatiiviantiikkisillemmeMonikon allatiiviantiikkisillenne
Monikon allatiiviantiikkisilleenMonikon allatiiviantiikkisillensa
EssiiviantiikkisenaEssiiviantiikkisenani
EssiiviantiikkisenasiEssiiviantiikkisenamme
EssiiviantiikkisenanneEssiiviantiikkisenaan
EssiiviantiikkisenansaMonikon essiiviantiikkisina
Monikon essiiviantiikkisinaniMonikon essiiviantiikkisinasi
Monikon essiiviantiikkisinammeMonikon essiiviantiikkisinanne
Monikon essiiviantiikkisinaanMonikon essiiviantiikkisinansa
TranslatiiviantiikkiseksiTranslatiiviantiikkisekseni
TranslatiiviantiikkiseksesiTranslatiiviantiikkiseksemme
TranslatiiviantiikkiseksenneTranslatiiviantiikkisekseen
TranslatiiviantiikkiseksensaMonikon translatiiviantiikkisiksi
Monikon translatiiviantiikkisikseniMonikon translatiiviantiikkisiksesi
Monikon translatiiviantiikkisiksemmeMonikon translatiiviantiikkisiksenne
Monikon translatiiviantiikkisikseenMonikon translatiiviantiikkisiksensa
Monikon instruktiiviantiikkisinAbessiiviantiikkisetta
AbessiiviantiikkisettaniAbessiiviantiikkisettasi
AbessiiviantiikkisettammeAbessiiviantiikkisettanne
AbessiiviantiikkisettaanAbessiiviantiikkisettansa
Monikon abessiiviantiikkisittaMonikon abessiiviantiikkisittani
Monikon abessiiviantiikkisittasiMonikon abessiiviantiikkisittamme
Monikon abessiiviantiikkisittanneMonikon abessiiviantiikkisittaan
Monikon abessiiviantiikkisittansaMonikon komitatiiviantiikkisine
Monikon komitatiiviantiikkisineniMonikon komitatiiviantiikkisinesi
Monikon komitatiiviantiikkisinemmeMonikon komitatiiviantiikkisinenne
Monikon komitatiiviantiikkisineenMonikon komitatiiviantiikkisinensa
KomparatiiviantiikkisempiSuperlatiiviantiikkisin
Monikon akkusatiiviantiikkisetMonikon akkusatiiviantiikkiseni
Monikon akkusatiiviantiikkisesiMonikon akkusatiiviantiikkisemme
Monikon akkusatiiviantiikkisenneMonikon akkusatiiviantiikkisensa
AkkusatiiviantiikkiseniAkkusatiiviantiikkisesi
AkkusatiiviantiikkisemmeAkkusatiiviantiikkisenne
Akkusatiiviantiikkisensa

Luokat