Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
Ainu
Esimerkit
ainunkielinen
lause
an Ainu sentence
Taivutusmuodot
Monikko
ainunkieliset
Monikko
ainunkieliseni
Monikko
ainunkielisesi
Monikko
ainunkielisemme
Monikko
ainunkielisenne
Monikko
ainunkielisensä
Genetiivi
ainunkielisen
Genetiivi
ainunkieliseni
Genetiivi
ainunkielisesi
Genetiivi
ainunkielisemme
Genetiivi
ainunkielisenne
Genetiivi
ainunkielisensä
Monikon genetiivi
ainunkielisten
Monikon genetiivi
ainunkielisien
Monikon genetiivi
ainunkielisteni
Monikon genetiivi
ainunkielisieni
Monikon genetiivi
ainunkielistesi
Monikon genetiivi
ainunkielisiesi
Monikon genetiivi
ainunkielistemme
Monikon genetiivi
ainunkielisiemme
Monikon genetiivi
ainunkielistenne
Monikon genetiivi
ainunkielisienne
Monikon genetiivi
ainunkielistensä
Monikon genetiivi
ainunkielisiensä
Partitiivi
ainunkielistä
Partitiivi
ainunkielistäni
Partitiivi
ainunkielistäsi
Partitiivi
ainunkielistämme
Partitiivi
ainunkielistänne
Partitiivi
ainunkielistään
Partitiivi
ainunkielistänsä
Monikon partitiivi
ainunkielisiä
Monikon partitiivi
ainunkielisiäni
Monikon partitiivi
ainunkielisiäsi
Monikon partitiivi
ainunkielisiämme
Monikon partitiivi
ainunkielisiänne
Monikon partitiivi
ainunkielisiään
Monikon partitiivi
ainunkielisiänsä
Inessiivi
ainunkielisessä
Inessiivi
ainunkielisessäni
Inessiivi
ainunkielisessäsi
Inessiivi
ainunkielisessämme
Inessiivi
ainunkielisessänne
Inessiivi
ainunkielisessään
Inessiivi
ainunkielisessänsä
Monikon inessiivi
ainunkielisissä
Monikon inessiivi
ainunkielisissäni
Monikon inessiivi
ainunkielisissäsi
Monikon inessiivi
ainunkielisissämme
Monikon inessiivi
ainunkielisissänne
Monikon inessiivi
ainunkielisissään
Monikon inessiivi
ainunkielisissänsä
Elatiivi
ainunkielisestä
Elatiivi
ainunkielisestäni
Elatiivi
ainunkielisestäsi
Elatiivi
ainunkielisestämme
Elatiivi
ainunkielisestänne
Elatiivi
ainunkielisestään
Elatiivi
ainunkielisestänsä
Monikon elatiivi
ainunkielisistä
Monikon elatiivi
ainunkielisistäni
Monikon elatiivi
ainunkielisistäsi
Monikon elatiivi
ainunkielisistämme
Monikon elatiivi
ainunkielisistänne
Monikon elatiivi
ainunkielisistään
Monikon elatiivi
ainunkielisistänsä
Illatiivi
ainunkieliseen
Illatiivi
ainunkieliseeni
Illatiivi
ainunkieliseesi
Illatiivi
ainunkieliseemme
Illatiivi
ainunkieliseenne
Illatiivi
ainunkieliseensä
Monikon illatiivi
ainunkielisiin
Monikon illatiivi
ainunkielisiini
Monikon illatiivi
ainunkielisiisi
Monikon illatiivi
ainunkielisiimme
Monikon illatiivi
ainunkielisiinne
Monikon illatiivi
ainunkielisiinsä
Adessiivi
ainunkielisellä
Adessiivi
ainunkieliselläni
Adessiivi
ainunkieliselläsi
Adessiivi
ainunkielisellämme
Adessiivi
ainunkielisellänne
Adessiivi
ainunkielisellään
Adessiivi
ainunkielisellänsä
Monikon adessiivi
ainunkielisillä
Monikon adessiivi
ainunkielisilläni
Monikon adessiivi
ainunkielisilläsi
Monikon adessiivi
ainunkielisillämme
Monikon adessiivi
ainunkielisillänne
Monikon adessiivi
ainunkielisillään
Monikon adessiivi
ainunkielisillänsä
Ablatiivi
ainunkieliseltä
Ablatiivi
ainunkieliseltäni
Ablatiivi
ainunkieliseltäsi
Ablatiivi
ainunkieliseltämme
Ablatiivi
ainunkieliseltänne
Ablatiivi
ainunkieliseltään
Ablatiivi
ainunkieliseltänsä
Monikon ablatiivi
ainunkielisiltä
Monikon ablatiivi
ainunkielisiltäni
Monikon ablatiivi
ainunkielisiltäsi
Monikon ablatiivi
ainunkielisiltämme
Monikon ablatiivi
ainunkielisiltänne
Monikon ablatiivi
ainunkielisiltään
Monikon ablatiivi
ainunkielisiltänsä
Allatiivi
ainunkieliselle
Allatiivi
ainunkieliselleni
Allatiivi
ainunkielisellesi
Allatiivi
ainunkielisellemme
Allatiivi
ainunkielisellenne
Allatiivi
ainunkieliselleen
Allatiivi
ainunkielisellensä
Monikon allatiivi
ainunkielisille
Monikon allatiivi
ainunkielisilleni
Monikon allatiivi
ainunkielisillesi
Monikon allatiivi
ainunkielisillemme
Monikon allatiivi
ainunkielisillenne
Monikon allatiivi
ainunkielisilleen
Monikon allatiivi
ainunkielisillensä
Essiivi
ainunkielisenä
Essiivi
ainunkielisenäni
Essiivi
ainunkielisenäsi
Essiivi
ainunkielisenämme
Essiivi
ainunkielisenänne
Essiivi
ainunkielisenään
Essiivi
ainunkielisenänsä
Monikon essiivi
ainunkielisinä
Monikon essiivi
ainunkielisinäni
Monikon essiivi
ainunkielisinäsi
Monikon essiivi
ainunkielisinämme
Monikon essiivi
ainunkielisinänne
Monikon essiivi
ainunkielisinään
Monikon essiivi
ainunkielisinänsä
Translatiivi
ainunkieliseksi
Translatiivi
ainunkielisekseni
Translatiivi
ainunkieliseksesi
Translatiivi
ainunkieliseksemme
Translatiivi
ainunkieliseksenne
Translatiivi
ainunkielisekseen
Translatiivi
ainunkieliseksensä
Monikon translatiivi
ainunkielisiksi
Monikon translatiivi
ainunkielisikseni
Monikon translatiivi
ainunkielisiksesi
Monikon translatiivi
ainunkielisiksemme
Monikon translatiivi
ainunkielisiksenne
Monikon translatiivi
ainunkielisikseen
Monikon translatiivi
ainunkielisiksensä
Monikon instruktiivi
ainunkielisin
Abessiivi
ainunkielisettä
Abessiivi
ainunkielisettäni
Abessiivi
ainunkielisettäsi
Abessiivi
ainunkielisettämme
Abessiivi
ainunkielisettänne
Abessiivi
ainunkielisettään
Abessiivi
ainunkielisettänsä
Monikon abessiivi
ainunkielisittä
Monikon abessiivi
ainunkielisittäni
Monikon abessiivi
ainunkielisittäsi
Monikon abessiivi
ainunkielisittämme
Monikon abessiivi
ainunkielisittänne
Monikon abessiivi
ainunkielisittään
Monikon abessiivi
ainunkielisittänsä
Monikon komitatiivi
ainunkielisine
Monikon komitatiivi
ainunkielisineni
Monikon komitatiivi
ainunkielisinesi
Monikon komitatiivi
ainunkielisinemme
Monikon komitatiivi
ainunkielisinenne
Monikon komitatiivi
ainunkielisineen
Monikon komitatiivi
ainunkielisinensä
Monikon akkusatiivi
ainunkieliset
Monikon akkusatiivi
ainunkieliseni
Monikon akkusatiivi
ainunkielisesi
Monikon akkusatiivi
ainunkielisemme
Monikon akkusatiivi
ainunkielisenne
Monikon akkusatiivi
ainunkielisensä
Akkusatiivi
ainunkieliseni
Akkusatiivi
ainunkielisesi
Akkusatiivi
ainunkielisemme
Akkusatiivi
ainunkielisenne
Akkusatiivi
ainunkielisensä
Luokat
Adjektiivit
Yhdyssanat