| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | ikäjakaumat | Genetiivi | ikäjakauman |
| Monikon genetiivi | ikäjakaumien | Partitiivi | ikäjakaumaa |
| Monikon partitiivi | ikäjakaumia | Inessiivi | ikäjakaumassa |
| Monikon inessiivi | ikäjakaumissa | Elatiivi | ikäjakaumasta |
| Monikon elatiivi | ikäjakaumista | Illatiivi | ikäjakaumaan |
| Monikon illatiivi | ikäjakaumiin | Adessiivi | ikäjakaumalla |
| Monikon adessiivi | ikäjakaumilla | Ablatiivi | ikäjakaumalta |
| Monikon ablatiivi | ikäjakaumilta | Allatiivi | ikäjakaumalle |
| Monikon allatiivi | ikäjakaumille | Essiivi | ikäjakaumana |
| Monikon essiivi | ikäjakaumina | Translatiivi | ikäjakaumaksi |
| Monikon translatiivi | ikäjakaumiksi | Monikon instruktiivi | ikäjakaumin |
| Abessiivi | ikäjakaumatta | Monikon abessiivi | ikäjakaumitta |
| Monikon akkusatiivi | ikäjakaumat |