Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoyöbaaritGenetiiviyöbaarin
Monikon genetiiviyöbaarienPartitiiviyöbaaria
Monikon partitiiviyöbaarejaInessiiviyöbaarissa
Monikon inessiiviyöbaareissaElatiiviyöbaarista
Monikon elatiiviyöbaareistaIllatiiviyöbaariin
Monikon illatiiviyöbaareihinAdessiiviyöbaarilla
Monikon adessiiviyöbaareillaAblatiiviyöbaarilta
Monikon ablatiiviyöbaareiltaAllatiiviyöbaarille
Monikon allatiiviyöbaareilleEssiiviyöbaarina
Monikon essiiviyöbaareinaTranslatiiviyöbaariksi
Monikon translatiiviyöbaareiksiMonikon instruktiiviyöbaarein
AbessiiviyöbaarittaMonikon abessiiviyöbaareitta
Monikon akkusatiiviyöbaarit