Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoäitihahmotGenetiiviäitihahmon
Monikon genetiiviäitihahmojenPartitiiviäitihahmoa
Monikon partitiiviäitihahmojaInessiiviäitihahmossa
Monikon inessiiviäitihahmoissaElatiiviäitihahmosta
Monikon elatiiviäitihahmoistaIllatiiviäitihahmoon
Monikon illatiiviäitihahmoihinAdessiiviäitihahmolla
Monikon adessiiviäitihahmoillaAblatiiviäitihahmolta
Monikon ablatiiviäitihahmoiltaAllatiiviäitihahmolle
Monikon allatiiviäitihahmoilleEssiiviäitihahmona
Monikon essiiviäitihahmoinaTranslatiiviäitihahmoksi
Monikon translatiiviäitihahmoiksiMonikon instruktiiviäitihahmoin
AbessiiviäitihahmottaMonikon abessiiviäitihahmoitta
Monikon akkusatiiviäitihahmot