Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
augmented
Taivutusmuodot
Monikko
kasvatetut
Monikko
kasvatettuni
Monikko
kasvatettusi
Monikko
kasvatettumme
Monikko
kasvatettunne
Monikko
kasvatettunsa
Genetiivi
kasvatetun
Genetiivi
kasvatettuni
Genetiivi
kasvatettusi
Genetiivi
kasvatettumme
Genetiivi
kasvatettunne
Genetiivi
kasvatettunsa
Monikon genetiivi
kasvatettujen
Monikon genetiivi
kasvatettujeni
Monikon genetiivi
kasvatettujesi
Monikon genetiivi
kasvatettujemme
Monikon genetiivi
kasvatettujenne
Monikon genetiivi
kasvatettujensa
Partitiivi
kasvatettua
Partitiivi
kasvatettuani
Partitiivi
kasvatettuasi
Partitiivi
kasvatettuamme
Partitiivi
kasvatettuanne
Partitiivi
kasvatettuaan
Partitiivi
kasvatettuansa
Monikon partitiivi
kasvatettuja
Monikon partitiivi
kasvatettujani
Monikon partitiivi
kasvatettujasi
Monikon partitiivi
kasvatettujamme
Monikon partitiivi
kasvatettujanne
Monikon partitiivi
kasvatettujaan
Monikon partitiivi
kasvatettujansa
Inessiivi
kasvatetussa
Inessiivi
kasvatetussani
Inessiivi
kasvatetussasi
Inessiivi
kasvatetussamme
Inessiivi
kasvatetussanne
Inessiivi
kasvatetussaan
Inessiivi
kasvatetussansa
Monikon inessiivi
kasvatetuissa
Monikon inessiivi
kasvatetuissani
Monikon inessiivi
kasvatetuissasi
Monikon inessiivi
kasvatetuissamme
Monikon inessiivi
kasvatetuissanne
Monikon inessiivi
kasvatetuissaan
Monikon inessiivi
kasvatetuissansa
Elatiivi
kasvatetusta
Elatiivi
kasvatetustani
Elatiivi
kasvatetustasi
Elatiivi
kasvatetustamme
Elatiivi
kasvatetustanne
Elatiivi
kasvatetustaan
Elatiivi
kasvatetustansa
Monikon elatiivi
kasvatetuista
Monikon elatiivi
kasvatetuistani
Monikon elatiivi
kasvatetuistasi
Monikon elatiivi
kasvatetuistamme
Monikon elatiivi
kasvatetuistanne
Monikon elatiivi
kasvatetuistaan
Monikon elatiivi
kasvatetuistansa
Illatiivi
kasvatettuun
Illatiivi
kasvatettuuni
Illatiivi
kasvatettuusi
Illatiivi
kasvatettuumme
Illatiivi
kasvatettuunne
Illatiivi
kasvatettuunsa
Monikon illatiivi
kasvatettuihin
Monikon illatiivi
kasvatettuihini
Monikon illatiivi
kasvatettuihisi
Monikon illatiivi
kasvatettuihimme
Monikon illatiivi
kasvatettuihinne
Monikon illatiivi
kasvatettuihinsa
Adessiivi
kasvatetulla
Adessiivi
kasvatetullani
Adessiivi
kasvatetullasi
Adessiivi
kasvatetullamme
Adessiivi
kasvatetullanne
Adessiivi
kasvatetullaan
Adessiivi
kasvatetullansa
Monikon adessiivi
kasvatetuilla
Monikon adessiivi
kasvatetuillani
Monikon adessiivi
kasvatetuillasi
Monikon adessiivi
kasvatetuillamme
Monikon adessiivi
kasvatetuillanne
Monikon adessiivi
kasvatetuillaan
Monikon adessiivi
kasvatetuillansa
Ablatiivi
kasvatetulta
Ablatiivi
kasvatetultani
Ablatiivi
kasvatetultasi
Ablatiivi
kasvatetultamme
Ablatiivi
kasvatetultanne
Ablatiivi
kasvatetultaan
Ablatiivi
kasvatetultansa
Monikon ablatiivi
kasvatetuilta
Monikon ablatiivi
kasvatetuiltani
Monikon ablatiivi
kasvatetuiltasi
Monikon ablatiivi
kasvatetuiltamme
Monikon ablatiivi
kasvatetuiltanne
Monikon ablatiivi
kasvatetuiltaan
Monikon ablatiivi
kasvatetuiltansa
Allatiivi
kasvatetulle
Allatiivi
kasvatetulleni
Allatiivi
kasvatetullesi
Allatiivi
kasvatetullemme
Allatiivi
kasvatetullenne
Allatiivi
kasvatetulleen
Allatiivi
kasvatetullensa
Monikon allatiivi
kasvatetuille
Monikon allatiivi
kasvatetuilleni
Monikon allatiivi
kasvatetuillesi
Monikon allatiivi
kasvatetuillemme
Monikon allatiivi
kasvatetuillenne
Monikon allatiivi
kasvatetuilleen
Monikon allatiivi
kasvatetuillensa
Essiivi
kasvatettuna
Essiivi
kasvatettunani
Essiivi
kasvatettunasi
Essiivi
kasvatettunamme
Essiivi
kasvatettunanne
Essiivi
kasvatettunaan
Essiivi
kasvatettunansa
Monikon essiivi
kasvatettuina
Monikon essiivi
kasvatettuinani
Monikon essiivi
kasvatettuinasi
Monikon essiivi
kasvatettuinamme
Monikon essiivi
kasvatettuinanne
Monikon essiivi
kasvatettuinaan
Monikon essiivi
kasvatettuinansa
Translatiivi
kasvatetuksi
Translatiivi
kasvatetukseni
Translatiivi
kasvatetuksesi
Translatiivi
kasvatetuksemme
Translatiivi
kasvatetuksenne
Translatiivi
kasvatetukseen
Translatiivi
kasvatetuksensa
Monikon translatiivi
kasvatetuiksi
Monikon translatiivi
kasvatetuikseni
Monikon translatiivi
kasvatetuiksesi
Monikon translatiivi
kasvatetuiksemme
Monikon translatiivi
kasvatetuiksenne
Monikon translatiivi
kasvatetuikseen
Monikon translatiivi
kasvatetuiksensa
Monikon instruktiivi
kasvatetuin
Abessiivi
kasvatetutta
Abessiivi
kasvatetuttani
Abessiivi
kasvatetuttasi
Abessiivi
kasvatetuttamme
Abessiivi
kasvatetuttanne
Abessiivi
kasvatetuttaan
Abessiivi
kasvatetuttansa
Monikon abessiivi
kasvatetuitta
Monikon abessiivi
kasvatetuittani
Monikon abessiivi
kasvatetuittasi
Monikon abessiivi
kasvatetuittamme
Monikon abessiivi
kasvatetuittanne
Monikon abessiivi
kasvatetuittaan
Monikon abessiivi
kasvatetuittansa
Monikon komitatiivi
kasvatettuine
Monikon komitatiivi
kasvatettuineni
Monikon komitatiivi
kasvatettuinesi
Monikon komitatiivi
kasvatettuinemme
Monikon komitatiivi
kasvatettuinenne
Monikon komitatiivi
kasvatettuineen
Monikon komitatiivi
kasvatettuinensa
Monikon akkusatiivi
kasvatetut
Monikon akkusatiivi
kasvatettuni
Monikon akkusatiivi
kasvatettusi
Monikon akkusatiivi
kasvatettumme
Monikon akkusatiivi
kasvatettunne
Monikon akkusatiivi
kasvatettunsa
Akkusatiivi
kasvatettuni
Akkusatiivi
kasvatettusi
Akkusatiivi
kasvatettumme
Akkusatiivi
kasvatettunne
Akkusatiivi
kasvatettunsa