| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | raajaparit | Genetiivi | raajaparin |
| Monikon genetiivi | raajaparien | Partitiivi | raajaparia |
| Monikon partitiivi | raajapareja | Inessiivi | raajaparissa |
| Monikon inessiivi | raajapareissa | Elatiivi | raajaparista |
| Monikon elatiivi | raajapareista | Illatiivi | raajapariin |
| Monikon illatiivi | raajapareihin | Adessiivi | raajaparilla |
| Monikon adessiivi | raajapareilla | Ablatiivi | raajaparilta |
| Monikon ablatiivi | raajapareilta | Allatiivi | raajaparille |
| Monikon allatiivi | raajapareille | Essiivi | raajaparina |
| Monikon essiivi | raajapareina | Translatiivi | raajapariksi |
| Monikon translatiivi | raajapareiksi | Monikon instruktiivi | raajaparein |
| Abessiivi | raajaparitta | Monikon abessiivi | raajapareitta |
| Monikon akkusatiivi | raajaparit |