Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KieliKäännökset
englantimediocre, not very good

Määritelmät

Adjektiivi

  1. (kieltolauseissa) häävi, kovasti kehumisen väärti

Taivutusmuodot

MonikkokummoisetMonikkokummoiseni
MonikkokummoisesiMonikkokummoisemme
MonikkokummoisenneMonikkokummoisensa
GenetiivikummoisenGenetiivikummoiseni
GenetiivikummoisesiGenetiivikummoisemme
GenetiivikummoisenneGenetiivikummoisensa
Monikon genetiivikummoistenMonikon genetiivikummoisien
Monikon genetiivikummoisteniMonikon genetiivikummoisieni
Monikon genetiivikummoistesiMonikon genetiivikummoisiesi
Monikon genetiivikummoistemmeMonikon genetiivikummoisiemme
Monikon genetiivikummoistenneMonikon genetiivikummoisienne
Monikon genetiivikummoistensaMonikon genetiivikummoisiensa
PartitiivikummoistaPartitiivikummoistani
PartitiivikummoistasiPartitiivikummoistamme
PartitiivikummoistannePartitiivikummoistaan
PartitiivikummoistansaMonikon partitiivikummoisia
Monikon partitiivikummoisianiMonikon partitiivikummoisiasi
Monikon partitiivikummoisiammeMonikon partitiivikummoisianne
Monikon partitiivikummoisiaanMonikon partitiivikummoisiansa
InessiivikummoisessaInessiivikummoisessani
InessiivikummoisessasiInessiivikummoisessamme
InessiivikummoisessanneInessiivikummoisessaan
InessiivikummoisessansaMonikon inessiivikummoisissa
Monikon inessiivikummoisissaniMonikon inessiivikummoisissasi
Monikon inessiivikummoisissammeMonikon inessiivikummoisissanne
Monikon inessiivikummoisissaanMonikon inessiivikummoisissansa
ElatiivikummoisestaElatiivikummoisestani
ElatiivikummoisestasiElatiivikummoisestamme
ElatiivikummoisestanneElatiivikummoisestaan
ElatiivikummoisestansaMonikon elatiivikummoisista
Monikon elatiivikummoisistaniMonikon elatiivikummoisistasi
Monikon elatiivikummoisistammeMonikon elatiivikummoisistanne
Monikon elatiivikummoisistaanMonikon elatiivikummoisistansa
IllatiivikummoiseenIllatiivikummoiseeni
IllatiivikummoiseesiIllatiivikummoiseemme
IllatiivikummoiseenneIllatiivikummoiseensa
Monikon illatiivikummoisiinMonikon illatiivikummoisiini
Monikon illatiivikummoisiisiMonikon illatiivikummoisiimme
Monikon illatiivikummoisiinneMonikon illatiivikummoisiinsa
AdessiivikummoisellaAdessiivikummoisellani
AdessiivikummoisellasiAdessiivikummoisellamme
AdessiivikummoisellanneAdessiivikummoisellaan
AdessiivikummoisellansaMonikon adessiivikummoisilla
Monikon adessiivikummoisillaniMonikon adessiivikummoisillasi
Monikon adessiivikummoisillammeMonikon adessiivikummoisillanne
Monikon adessiivikummoisillaanMonikon adessiivikummoisillansa
AblatiivikummoiseltaAblatiivikummoiseltani
AblatiivikummoiseltasiAblatiivikummoiseltamme
AblatiivikummoiseltanneAblatiivikummoiseltaan
AblatiivikummoiseltansaMonikon ablatiivikummoisilta
Monikon ablatiivikummoisiltaniMonikon ablatiivikummoisiltasi
Monikon ablatiivikummoisiltammeMonikon ablatiivikummoisiltanne
Monikon ablatiivikummoisiltaanMonikon ablatiivikummoisiltansa
AllatiivikummoiselleAllatiivikummoiselleni
AllatiivikummoisellesiAllatiivikummoisellemme
AllatiivikummoisellenneAllatiivikummoiselleen
AllatiivikummoisellensaMonikon allatiivikummoisille
Monikon allatiivikummoisilleniMonikon allatiivikummoisillesi
Monikon allatiivikummoisillemmeMonikon allatiivikummoisillenne
Monikon allatiivikummoisilleenMonikon allatiivikummoisillensa
EssiivikummoisenaEssiivikummoisenani
EssiivikummoisenasiEssiivikummoisenamme
EssiivikummoisenanneEssiivikummoisenaan
EssiivikummoisenansaMonikon essiivikummoisina
Monikon essiivikummoisinaniMonikon essiivikummoisinasi
Monikon essiivikummoisinammeMonikon essiivikummoisinanne
Monikon essiivikummoisinaanMonikon essiivikummoisinansa
TranslatiivikummoiseksiTranslatiivikummoisekseni
TranslatiivikummoiseksesiTranslatiivikummoiseksemme
TranslatiivikummoiseksenneTranslatiivikummoisekseen
TranslatiivikummoiseksensaMonikon translatiivikummoisiksi
Monikon translatiivikummoisikseniMonikon translatiivikummoisiksesi
Monikon translatiivikummoisiksemmeMonikon translatiivikummoisiksenne
Monikon translatiivikummoisikseenMonikon translatiivikummoisiksensa
Monikon instruktiivikummoisinAbessiivikummoisetta
AbessiivikummoisettaniAbessiivikummoisettasi
AbessiivikummoisettammeAbessiivikummoisettanne
AbessiivikummoisettaanAbessiivikummoisettansa
Monikon abessiivikummoisittaMonikon abessiivikummoisittani
Monikon abessiivikummoisittasiMonikon abessiivikummoisittamme
Monikon abessiivikummoisittanneMonikon abessiivikummoisittaan
Monikon abessiivikummoisittansaMonikon komitatiivikummoisine
Monikon komitatiivikummoisineniMonikon komitatiivikummoisinesi
Monikon komitatiivikummoisinemmeMonikon komitatiivikummoisinenne
Monikon komitatiivikummoisineenMonikon komitatiivikummoisinensa
KomparatiivikummoisempiSuperlatiivikummoisin
Monikon akkusatiivikummoisetMonikon akkusatiivikummoiseni
Monikon akkusatiivikummoisesiMonikon akkusatiivikummoisemme
Monikon akkusatiivikummoisenneMonikon akkusatiivikummoisensa
AkkusatiivikummoiseniAkkusatiivikummoisesi
AkkusatiivikummoisemmeAkkusatiivikummoisenne
Akkusatiivikummoisensa

Luokat