Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoerikoisvalmisteisetMonikkoerikoisvalmisteiseni
MonikkoerikoisvalmisteisesiMonikkoerikoisvalmisteisemme
MonikkoerikoisvalmisteisenneMonikkoerikoisvalmisteisensa
GenetiivierikoisvalmisteisenGenetiivierikoisvalmisteiseni
GenetiivierikoisvalmisteisesiGenetiivierikoisvalmisteisemme
GenetiivierikoisvalmisteisenneGenetiivierikoisvalmisteisensa
Monikon genetiivierikoisvalmisteistenMonikon genetiivierikoisvalmisteisien
Monikon genetiivierikoisvalmisteisteniMonikon genetiivierikoisvalmisteisieni
Monikon genetiivierikoisvalmisteistesiMonikon genetiivierikoisvalmisteisiesi
Monikon genetiivierikoisvalmisteistemmeMonikon genetiivierikoisvalmisteisiemme
Monikon genetiivierikoisvalmisteistenneMonikon genetiivierikoisvalmisteisienne
Monikon genetiivierikoisvalmisteistensaMonikon genetiivierikoisvalmisteisiensa
PartitiivierikoisvalmisteistaPartitiivierikoisvalmisteistani
PartitiivierikoisvalmisteistasiPartitiivierikoisvalmisteistamme
PartitiivierikoisvalmisteistannePartitiivierikoisvalmisteistaan
PartitiivierikoisvalmisteistansaMonikon partitiivierikoisvalmisteisia
Monikon partitiivierikoisvalmisteisianiMonikon partitiivierikoisvalmisteisiasi
Monikon partitiivierikoisvalmisteisiammeMonikon partitiivierikoisvalmisteisianne
Monikon partitiivierikoisvalmisteisiaanMonikon partitiivierikoisvalmisteisiansa
InessiivierikoisvalmisteisessaInessiivierikoisvalmisteisessani
InessiivierikoisvalmisteisessasiInessiivierikoisvalmisteisessamme
InessiivierikoisvalmisteisessanneInessiivierikoisvalmisteisessaan
InessiivierikoisvalmisteisessansaMonikon inessiivierikoisvalmisteisissa
Monikon inessiivierikoisvalmisteisissaniMonikon inessiivierikoisvalmisteisissasi
Monikon inessiivierikoisvalmisteisissammeMonikon inessiivierikoisvalmisteisissanne
Monikon inessiivierikoisvalmisteisissaanMonikon inessiivierikoisvalmisteisissansa
ElatiivierikoisvalmisteisestaElatiivierikoisvalmisteisestani
ElatiivierikoisvalmisteisestasiElatiivierikoisvalmisteisestamme
ElatiivierikoisvalmisteisestanneElatiivierikoisvalmisteisestaan
ElatiivierikoisvalmisteisestansaMonikon elatiivierikoisvalmisteisista
Monikon elatiivierikoisvalmisteisistaniMonikon elatiivierikoisvalmisteisistasi
Monikon elatiivierikoisvalmisteisistammeMonikon elatiivierikoisvalmisteisistanne
Monikon elatiivierikoisvalmisteisistaanMonikon elatiivierikoisvalmisteisistansa
IllatiivierikoisvalmisteiseenIllatiivierikoisvalmisteiseeni
IllatiivierikoisvalmisteiseesiIllatiivierikoisvalmisteiseemme
IllatiivierikoisvalmisteiseenneIllatiivierikoisvalmisteiseensa
Monikon illatiivierikoisvalmisteisiinMonikon illatiivierikoisvalmisteisiini
Monikon illatiivierikoisvalmisteisiisiMonikon illatiivierikoisvalmisteisiimme
Monikon illatiivierikoisvalmisteisiinneMonikon illatiivierikoisvalmisteisiinsa
AdessiivierikoisvalmisteisellaAdessiivierikoisvalmisteisellani
AdessiivierikoisvalmisteisellasiAdessiivierikoisvalmisteisellamme
AdessiivierikoisvalmisteisellanneAdessiivierikoisvalmisteisellaan
AdessiivierikoisvalmisteisellansaMonikon adessiivierikoisvalmisteisilla
Monikon adessiivierikoisvalmisteisillaniMonikon adessiivierikoisvalmisteisillasi
Monikon adessiivierikoisvalmisteisillammeMonikon adessiivierikoisvalmisteisillanne
Monikon adessiivierikoisvalmisteisillaanMonikon adessiivierikoisvalmisteisillansa
AblatiivierikoisvalmisteiseltaAblatiivierikoisvalmisteiseltani
AblatiivierikoisvalmisteiseltasiAblatiivierikoisvalmisteiseltamme
AblatiivierikoisvalmisteiseltanneAblatiivierikoisvalmisteiseltaan
AblatiivierikoisvalmisteiseltansaMonikon ablatiivierikoisvalmisteisilta
Monikon ablatiivierikoisvalmisteisiltaniMonikon ablatiivierikoisvalmisteisiltasi
Monikon ablatiivierikoisvalmisteisiltammeMonikon ablatiivierikoisvalmisteisiltanne
Monikon ablatiivierikoisvalmisteisiltaanMonikon ablatiivierikoisvalmisteisiltansa
AllatiivierikoisvalmisteiselleAllatiivierikoisvalmisteiselleni
AllatiivierikoisvalmisteisellesiAllatiivierikoisvalmisteisellemme
AllatiivierikoisvalmisteisellenneAllatiivierikoisvalmisteiselleen
AllatiivierikoisvalmisteisellensaMonikon allatiivierikoisvalmisteisille
Monikon allatiivierikoisvalmisteisilleniMonikon allatiivierikoisvalmisteisillesi
Monikon allatiivierikoisvalmisteisillemmeMonikon allatiivierikoisvalmisteisillenne
Monikon allatiivierikoisvalmisteisilleenMonikon allatiivierikoisvalmisteisillensa
EssiivierikoisvalmisteisenaEssiivierikoisvalmisteisenani
EssiivierikoisvalmisteisenasiEssiivierikoisvalmisteisenamme
EssiivierikoisvalmisteisenanneEssiivierikoisvalmisteisenaan
EssiivierikoisvalmisteisenansaMonikon essiivierikoisvalmisteisina
Monikon essiivierikoisvalmisteisinaniMonikon essiivierikoisvalmisteisinasi
Monikon essiivierikoisvalmisteisinammeMonikon essiivierikoisvalmisteisinanne
Monikon essiivierikoisvalmisteisinaanMonikon essiivierikoisvalmisteisinansa
TranslatiivierikoisvalmisteiseksiTranslatiivierikoisvalmisteisekseni
TranslatiivierikoisvalmisteiseksesiTranslatiivierikoisvalmisteiseksemme
TranslatiivierikoisvalmisteiseksenneTranslatiivierikoisvalmisteisekseen
TranslatiivierikoisvalmisteiseksensaMonikon translatiivierikoisvalmisteisiksi
Monikon translatiivierikoisvalmisteisikseniMonikon translatiivierikoisvalmisteisiksesi
Monikon translatiivierikoisvalmisteisiksemmeMonikon translatiivierikoisvalmisteisiksenne
Monikon translatiivierikoisvalmisteisikseenMonikon translatiivierikoisvalmisteisiksensa
Monikon instruktiivierikoisvalmisteisinAbessiivierikoisvalmisteisetta
AbessiivierikoisvalmisteisettaniAbessiivierikoisvalmisteisettasi
AbessiivierikoisvalmisteisettammeAbessiivierikoisvalmisteisettanne
AbessiivierikoisvalmisteisettaanAbessiivierikoisvalmisteisettansa
Monikon abessiivierikoisvalmisteisittaMonikon abessiivierikoisvalmisteisittani
Monikon abessiivierikoisvalmisteisittasiMonikon abessiivierikoisvalmisteisittamme
Monikon abessiivierikoisvalmisteisittanneMonikon abessiivierikoisvalmisteisittaan
Monikon abessiivierikoisvalmisteisittansaMonikon komitatiivierikoisvalmisteisine
Monikon komitatiivierikoisvalmisteisineniMonikon komitatiivierikoisvalmisteisinesi
Monikon komitatiivierikoisvalmisteisinemmeMonikon komitatiivierikoisvalmisteisinenne
Monikon komitatiivierikoisvalmisteisineenMonikon komitatiivierikoisvalmisteisinensa
Monikon akkusatiivierikoisvalmisteisetMonikon akkusatiivierikoisvalmisteiseni
Monikon akkusatiivierikoisvalmisteisesiMonikon akkusatiivierikoisvalmisteisemme
Monikon akkusatiivierikoisvalmisteisenneMonikon akkusatiivierikoisvalmisteisensa
AkkusatiivierikoisvalmisteiseniAkkusatiivierikoisvalmisteisesi
AkkusatiivierikoisvalmisteisemmeAkkusatiivierikoisvalmisteisenne
Akkusatiivierikoisvalmisteisensa