| Käännös | Ääninäyte | |
|---|---|---|
| 1. | ||
| Monikko | istuvat | Monikko | istuvani |
| Monikko | istuvasi | Monikko | istuvamme |
| Monikko | istuvanne | Monikko | istuvansa |
| Genetiivi | istuvan | Genetiivi | istuvani |
| Genetiivi | istuvasi | Genetiivi | istuvamme |
| Genetiivi | istuvanne | Genetiivi | istuvansa |
| Monikon genetiivi | istuvien | Monikon genetiivi | istuvieni |
| Monikon genetiivi | istuviesi | Monikon genetiivi | istuviemme |
| Monikon genetiivi | istuvienne | Monikon genetiivi | istuviensa |
| Partitiivi | istuvaa | Partitiivi | istuvaani |
| Partitiivi | istuvaasi | Partitiivi | istuvaamme |
| Partitiivi | istuvaanne | Partitiivi | istuvaansa |
| Monikon partitiivi | istuvia | Monikon partitiivi | istuviani |
| Monikon partitiivi | istuviasi | Monikon partitiivi | istuviamme |
| Monikon partitiivi | istuvianne | Monikon partitiivi | istuviaan |
| Monikon partitiivi | istuviansa | Inessiivi | istuvassa |
| Inessiivi | istuvassani | Inessiivi | istuvassasi |
| Inessiivi | istuvassamme | Inessiivi | istuvassanne |
| Inessiivi | istuvassaan | Inessiivi | istuvassansa |
| Monikon inessiivi | istuvissa | Monikon inessiivi | istuvissani |
| Monikon inessiivi | istuvissasi | Monikon inessiivi | istuvissamme |
| Monikon inessiivi | istuvissanne | Monikon inessiivi | istuvissaan |
| Monikon inessiivi | istuvissansa | Elatiivi | istuvasta |
| Elatiivi | istuvastani | Elatiivi | istuvastasi |
| Elatiivi | istuvastamme | Elatiivi | istuvastanne |
| Elatiivi | istuvastaan | Elatiivi | istuvastansa |
| Monikon elatiivi | istuvista | Monikon elatiivi | istuvistani |
| Monikon elatiivi | istuvistasi | Monikon elatiivi | istuvistamme |
| Monikon elatiivi | istuvistanne | Monikon elatiivi | istuvistaan |
| Monikon elatiivi | istuvistansa | Illatiivi | istuvaan |
| Illatiivi | istuvaani | Illatiivi | istuvaasi |
| Illatiivi | istuvaamme | Illatiivi | istuvaanne |
| Illatiivi | istuvaansa | Monikon illatiivi | istuviin |
| Monikon illatiivi | istuviini | Monikon illatiivi | istuviisi |
| Monikon illatiivi | istuviimme | Monikon illatiivi | istuviinne |
| Monikon illatiivi | istuviinsa | Adessiivi | istuvalla |
| Adessiivi | istuvallani | Adessiivi | istuvallasi |
| Adessiivi | istuvallamme | Adessiivi | istuvallanne |
| Adessiivi | istuvallaan | Adessiivi | istuvallansa |
| Monikon adessiivi | istuvilla | Monikon adessiivi | istuvillani |
| Monikon adessiivi | istuvillasi | Monikon adessiivi | istuvillamme |
| Monikon adessiivi | istuvillanne | Monikon adessiivi | istuvillaan |
| Monikon adessiivi | istuvillansa | Ablatiivi | istuvalta |
| Ablatiivi | istuvaltani | Ablatiivi | istuvaltasi |
| Ablatiivi | istuvaltamme | Ablatiivi | istuvaltanne |
| Ablatiivi | istuvaltaan | Ablatiivi | istuvaltansa |
| Monikon ablatiivi | istuvilta | Monikon ablatiivi | istuviltani |
| Monikon ablatiivi | istuviltasi | Monikon ablatiivi | istuviltamme |
| Monikon ablatiivi | istuviltanne | Monikon ablatiivi | istuviltaan |
| Monikon ablatiivi | istuviltansa | Allatiivi | istuvalle |
| Allatiivi | istuvalleni | Allatiivi | istuvallesi |
| Allatiivi | istuvallemme | Allatiivi | istuvallenne |
| Allatiivi | istuvalleen | Allatiivi | istuvallensa |
| Monikon allatiivi | istuville | Monikon allatiivi | istuvilleni |
| Monikon allatiivi | istuvillesi | Monikon allatiivi | istuvillemme |
| Monikon allatiivi | istuvillenne | Monikon allatiivi | istuvilleen |
| Monikon allatiivi | istuvillensa | Essiivi | istuvana |
| Essiivi | istuvanani | Essiivi | istuvanasi |
| Essiivi | istuvanamme | Essiivi | istuvananne |
| Essiivi | istuvanaan | Essiivi | istuvanansa |
| Monikon essiivi | istuvina | Monikon essiivi | istuvinani |
| Monikon essiivi | istuvinasi | Monikon essiivi | istuvinamme |
| Monikon essiivi | istuvinanne | Monikon essiivi | istuvinaan |
| Monikon essiivi | istuvinansa | Translatiivi | istuvaksi |
| Translatiivi | istuvakseni | Translatiivi | istuvaksesi |
| Translatiivi | istuvaksemme | Translatiivi | istuvaksenne |
| Translatiivi | istuvakseen | Translatiivi | istuvaksensa |
| Monikon translatiivi | istuviksi | Monikon translatiivi | istuvikseni |
| Monikon translatiivi | istuviksesi | Monikon translatiivi | istuviksemme |
| Monikon translatiivi | istuviksenne | Monikon translatiivi | istuvikseen |
| Monikon translatiivi | istuviksensa | Monikon instruktiivi | istuvin |
| Abessiivi | istuvatta | Abessiivi | istuvattani |
| Abessiivi | istuvattasi | Abessiivi | istuvattamme |
| Abessiivi | istuvattanne | Abessiivi | istuvattaan |
| Abessiivi | istuvattansa | Monikon abessiivi | istuvitta |
| Monikon abessiivi | istuvittani | Monikon abessiivi | istuvittasi |
| Monikon abessiivi | istuvittamme | Monikon abessiivi | istuvittanne |
| Monikon abessiivi | istuvittaan | Monikon abessiivi | istuvittansa |
| Monikon komitatiivi | istuvine | Monikon komitatiivi | istuvineni |
| Monikon komitatiivi | istuvinesi | Monikon komitatiivi | istuvinemme |
| Monikon komitatiivi | istuvinenne | Monikon komitatiivi | istuvineen |
| Monikon komitatiivi | istuvinensa | Monikon akkusatiivi | istuvat |
| Monikon akkusatiivi | istuvani | Monikon akkusatiivi | istuvasi |
| Monikon akkusatiivi | istuvamme | Monikon akkusatiivi | istuvanne |
| Monikon akkusatiivi | istuvansa | Akkusatiivi | istuvani |
| Akkusatiivi | istuvasi | Akkusatiivi | istuvamme |
| Akkusatiivi | istuvanne | Akkusatiivi | istuvansa |