Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | katalammat | Monikko | katalampani |
| Monikko | katalampasi | Monikko | katalampamme |
| Monikko | katalampanne | Monikko | katalampansa |
| Genetiivi | katalamman | Genetiivi | katalampani |
| Genetiivi | katalampasi | Genetiivi | katalampamme |
| Genetiivi | katalampanne | Genetiivi | katalampansa |
| Monikon genetiivi | katalampien | Monikon genetiivi | katalampieni |
| Monikon genetiivi | katalampiesi | Monikon genetiivi | katalampiemme |
| Monikon genetiivi | katalampienne | Monikon genetiivi | katalampiensa |
| Partitiivi | katalampaa | Partitiivi | katalampaani |
| Partitiivi | katalampaasi | Partitiivi | katalampaamme |
| Partitiivi | katalampaanne | Partitiivi | katalampaansa |
| Monikon partitiivi | katalampia | Monikon partitiivi | katalampiani |
| Monikon partitiivi | katalampiasi | Monikon partitiivi | katalampiamme |
| Monikon partitiivi | katalampianne | Monikon partitiivi | katalampiaan |
| Monikon partitiivi | katalampiansa | Inessiivi | katalammassa |
| Inessiivi | katalammassani | Inessiivi | katalammassasi |
| Inessiivi | katalammassamme | Inessiivi | katalammassanne |
| Inessiivi | katalammassaan | Inessiivi | katalammassansa |
| Monikon inessiivi | katalammissa | Monikon inessiivi | katalammissani |
| Monikon inessiivi | katalammissasi | Monikon inessiivi | katalammissamme |
| Monikon inessiivi | katalammissanne | Monikon inessiivi | katalammissaan |
| Monikon inessiivi | katalammissansa | Elatiivi | katalammasta |
| Elatiivi | katalammastani | Elatiivi | katalammastasi |
| Elatiivi | katalammastamme | Elatiivi | katalammastanne |
| Elatiivi | katalammastaan | Elatiivi | katalammastansa |
| Monikon elatiivi | katalammista | Monikon elatiivi | katalammistani |
| Monikon elatiivi | katalammistasi | Monikon elatiivi | katalammistamme |
| Monikon elatiivi | katalammistanne | Monikon elatiivi | katalammistaan |
| Monikon elatiivi | katalammistansa | Illatiivi | katalampaan |
| Illatiivi | katalampaani | Illatiivi | katalampaasi |
| Illatiivi | katalampaamme | Illatiivi | katalampaanne |
| Illatiivi | katalampaansa | Monikon illatiivi | katalampiin |
| Monikon illatiivi | katalampiini | Monikon illatiivi | katalampiisi |
| Monikon illatiivi | katalampiimme | Monikon illatiivi | katalampiinne |
| Monikon illatiivi | katalampiinsa | Adessiivi | katalammalla |
| Adessiivi | katalammallani | Adessiivi | katalammallasi |
| Adessiivi | katalammallamme | Adessiivi | katalammallanne |
| Adessiivi | katalammallaan | Adessiivi | katalammallansa |
| Monikon adessiivi | katalammilla | Monikon adessiivi | katalammillani |
| Monikon adessiivi | katalammillasi | Monikon adessiivi | katalammillamme |
| Monikon adessiivi | katalammillanne | Monikon adessiivi | katalammillaan |
| Monikon adessiivi | katalammillansa | Ablatiivi | katalammalta |
| Ablatiivi | katalammaltani | Ablatiivi | katalammaltasi |
| Ablatiivi | katalammaltamme | Ablatiivi | katalammaltanne |
| Ablatiivi | katalammaltaan | Ablatiivi | katalammaltansa |
| Monikon ablatiivi | katalammilta | Monikon ablatiivi | katalammiltani |
| Monikon ablatiivi | katalammiltasi | Monikon ablatiivi | katalammiltamme |
| Monikon ablatiivi | katalammiltanne | Monikon ablatiivi | katalammiltaan |
| Monikon ablatiivi | katalammiltansa | Allatiivi | katalammalle |
| Allatiivi | katalammalleni | Allatiivi | katalammallesi |
| Allatiivi | katalammallemme | Allatiivi | katalammallenne |
| Allatiivi | katalammalleen | Allatiivi | katalammallensa |
| Monikon allatiivi | katalammille | Monikon allatiivi | katalammilleni |
| Monikon allatiivi | katalammillesi | Monikon allatiivi | katalammillemme |
| Monikon allatiivi | katalammillenne | Monikon allatiivi | katalammilleen |
| Monikon allatiivi | katalammillensa | Essiivi | katalampana |
| Essiivi | katalampanani | Essiivi | katalampanasi |
| Essiivi | katalampanamme | Essiivi | katalampananne |
| Essiivi | katalampanaan | Essiivi | katalampanansa |
| Monikon essiivi | katalampina | Monikon essiivi | katalampinani |
| Monikon essiivi | katalampinasi | Monikon essiivi | katalampinamme |
| Monikon essiivi | katalampinanne | Monikon essiivi | katalampinaan |
| Monikon essiivi | katalampinansa | Translatiivi | katalammaksi |
| Translatiivi | katalammakseni | Translatiivi | katalammaksesi |
| Translatiivi | katalammaksemme | Translatiivi | katalammaksenne |
| Translatiivi | katalammakseen | Translatiivi | katalammaksensa |
| Monikon translatiivi | katalammiksi | Monikon translatiivi | katalammikseni |
| Monikon translatiivi | katalammiksesi | Monikon translatiivi | katalammiksemme |
| Monikon translatiivi | katalammiksenne | Monikon translatiivi | katalammikseen |
| Monikon translatiivi | katalammiksensa | Monikon instruktiivi | katalammin |
| Abessiivi | katalammatta | Abessiivi | katalammattani |
| Abessiivi | katalammattasi | Abessiivi | katalammattamme |
| Abessiivi | katalammattanne | Abessiivi | katalammattaan |
| Abessiivi | katalammattansa | Monikon abessiivi | katalammitta |
| Monikon abessiivi | katalammittani | Monikon abessiivi | katalammittasi |
| Monikon abessiivi | katalammittamme | Monikon abessiivi | katalammittanne |
| Monikon abessiivi | katalammittaan | Monikon abessiivi | katalammittansa |
| Monikon komitatiivi | katalampine | Monikon komitatiivi | katalampineni |
| Monikon komitatiivi | katalampinesi | Monikon komitatiivi | katalampinemme |
| Monikon komitatiivi | katalampinenne | Monikon komitatiivi | katalampineen |
| Monikon komitatiivi | katalampinensa | Monikon akkusatiivi | katalammat |
| Monikon akkusatiivi | katalampani | Monikon akkusatiivi | katalampasi |
| Monikon akkusatiivi | katalampamme | Monikon akkusatiivi | katalampanne |
| Monikon akkusatiivi | katalampansa | Akkusatiivi | katalampani |
| Akkusatiivi | katalampasi | Akkusatiivi | katalampamme |
| Akkusatiivi | katalampanne | Akkusatiivi | katalampansa |