Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Määritelmät

Substantiivi

  1. morfiinista riippuvainen henkilö, morfiinin käyttäjä

Taivutusmuodot

MonikkomorfinistitGenetiivimorfinistin
Monikon genetiivimorfinistienPartitiivimorfinistia
Monikon partitiivimorfinistejaInessiivimorfinistissa
Monikon inessiivimorfinisteissaElatiivimorfinistista
Monikon elatiivimorfinisteistaIllatiivimorfinistiin
Monikon illatiivimorfinisteihinAdessiivimorfinistilla
Monikon adessiivimorfinisteillaAblatiivimorfinistilta
Monikon ablatiivimorfinisteiltaAllatiivimorfinistille
Monikon allatiivimorfinisteilleEssiivimorfinistina
Monikon essiivimorfinisteinaTranslatiivimorfinistiksi
Monikon translatiivimorfinisteiksiMonikon instruktiivimorfinistein
AbessiivimorfinistittaMonikon abessiivimorfinisteitta
Monikon akkusatiivimorfinistit

Luokat