Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkomodulaattoritGenetiivimodulaattorin
Monikon genetiivimodulaattorienMonikon genetiivimodulaattoreiden
Monikon genetiivimodulaattoreittenPartitiivimodulaattoria
Monikon partitiivimodulaattoreitaMonikon partitiivimodulaattoreja
InessiivimodulaattorissaMonikon inessiivimodulaattoreissa
ElatiivimodulaattoristaMonikon elatiivimodulaattoreista
IllatiivimodulaattoriinMonikon illatiivimodulaattoreihin
AdessiivimodulaattorillaMonikon adessiivimodulaattoreilla
AblatiivimodulaattoriltaMonikon ablatiivimodulaattoreilta
AllatiivimodulaattorilleMonikon allatiivimodulaattoreille
EssiivimodulaattorinaMonikon essiivimodulaattoreina
TranslatiivimodulaattoriksiMonikon translatiivimodulaattoreiksi
Monikon instruktiivimodulaattoreinAbessiivimodulaattoritta
Monikon abessiivimodulaattoreittaMonikon akkusatiivimodulaattorit

Luokat