Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
ethnographic
espanja
etnográfico
venäjä
этнографический
(etnografitšeski)
Määritelmät
Adjektiivi
etnografiaan
liittyvä, sen mukainen
Taivutusmuodot
Monikko
etnografiset
Monikko
etnografiseni
Monikko
etnografisesi
Monikko
etnografisemme
Monikko
etnografisenne
Monikko
etnografisensa
Genetiivi
etnografisen
Genetiivi
etnografiseni
Genetiivi
etnografisesi
Genetiivi
etnografisemme
Genetiivi
etnografisenne
Genetiivi
etnografisensa
Monikon genetiivi
etnografisten
Monikon genetiivi
etnografisien
Monikon genetiivi
etnografisteni
Monikon genetiivi
etnografisieni
Monikon genetiivi
etnografistesi
Monikon genetiivi
etnografisiesi
Monikon genetiivi
etnografistemme
Monikon genetiivi
etnografisiemme
Monikon genetiivi
etnografistenne
Monikon genetiivi
etnografisienne
Monikon genetiivi
etnografistensa
Monikon genetiivi
etnografisiensa
Partitiivi
etnografista
Partitiivi
etnografistani
Partitiivi
etnografistasi
Partitiivi
etnografistamme
Partitiivi
etnografistanne
Partitiivi
etnografistaan
Partitiivi
etnografistansa
Monikon partitiivi
etnografisia
Monikon partitiivi
etnografisiani
Monikon partitiivi
etnografisiasi
Monikon partitiivi
etnografisiamme
Monikon partitiivi
etnografisianne
Monikon partitiivi
etnografisiaan
Monikon partitiivi
etnografisiansa
Inessiivi
etnografisessa
Inessiivi
etnografisessani
Inessiivi
etnografisessasi
Inessiivi
etnografisessamme
Inessiivi
etnografisessanne
Inessiivi
etnografisessaan
Inessiivi
etnografisessansa
Monikon inessiivi
etnografisissa
Monikon inessiivi
etnografisissani
Monikon inessiivi
etnografisissasi
Monikon inessiivi
etnografisissamme
Monikon inessiivi
etnografisissanne
Monikon inessiivi
etnografisissaan
Monikon inessiivi
etnografisissansa
Elatiivi
etnografisesta
Elatiivi
etnografisestani
Elatiivi
etnografisestasi
Elatiivi
etnografisestamme
Elatiivi
etnografisestanne
Elatiivi
etnografisestaan
Elatiivi
etnografisestansa
Monikon elatiivi
etnografisista
Monikon elatiivi
etnografisistani
Monikon elatiivi
etnografisistasi
Monikon elatiivi
etnografisistamme
Monikon elatiivi
etnografisistanne
Monikon elatiivi
etnografisistaan
Monikon elatiivi
etnografisistansa
Illatiivi
etnografiseen
Illatiivi
etnografiseeni
Illatiivi
etnografiseesi
Illatiivi
etnografiseemme
Illatiivi
etnografiseenne
Illatiivi
etnografiseensa
Monikon illatiivi
etnografisiin
Monikon illatiivi
etnografisiini
Monikon illatiivi
etnografisiisi
Monikon illatiivi
etnografisiimme
Monikon illatiivi
etnografisiinne
Monikon illatiivi
etnografisiinsa
Adessiivi
etnografisella
Adessiivi
etnografisellani
Adessiivi
etnografisellasi
Adessiivi
etnografisellamme
Adessiivi
etnografisellanne
Adessiivi
etnografisellaan
Adessiivi
etnografisellansa
Monikon adessiivi
etnografisilla
Monikon adessiivi
etnografisillani
Monikon adessiivi
etnografisillasi
Monikon adessiivi
etnografisillamme
Monikon adessiivi
etnografisillanne
Monikon adessiivi
etnografisillaan
Monikon adessiivi
etnografisillansa
Ablatiivi
etnografiselta
Ablatiivi
etnografiseltani
Ablatiivi
etnografiseltasi
Ablatiivi
etnografiseltamme
Ablatiivi
etnografiseltanne
Ablatiivi
etnografiseltaan
Ablatiivi
etnografiseltansa
Monikon ablatiivi
etnografisilta
Monikon ablatiivi
etnografisiltani
Monikon ablatiivi
etnografisiltasi
Monikon ablatiivi
etnografisiltamme
Monikon ablatiivi
etnografisiltanne
Monikon ablatiivi
etnografisiltaan
Monikon ablatiivi
etnografisiltansa
Allatiivi
etnografiselle
Allatiivi
etnografiselleni
Allatiivi
etnografisellesi
Allatiivi
etnografisellemme
Allatiivi
etnografisellenne
Allatiivi
etnografiselleen
Allatiivi
etnografisellensa
Monikon allatiivi
etnografisille
Monikon allatiivi
etnografisilleni
Monikon allatiivi
etnografisillesi
Monikon allatiivi
etnografisillemme
Monikon allatiivi
etnografisillenne
Monikon allatiivi
etnografisilleen
Monikon allatiivi
etnografisillensa
Essiivi
etnografisena
Essiivi
etnografisenani
Essiivi
etnografisenasi
Essiivi
etnografisenamme
Essiivi
etnografisenanne
Essiivi
etnografisenaan
Essiivi
etnografisenansa
Monikon essiivi
etnografisina
Monikon essiivi
etnografisinani
Monikon essiivi
etnografisinasi
Monikon essiivi
etnografisinamme
Monikon essiivi
etnografisinanne
Monikon essiivi
etnografisinaan
Monikon essiivi
etnografisinansa
Translatiivi
etnografiseksi
Translatiivi
etnografisekseni
Translatiivi
etnografiseksesi
Translatiivi
etnografiseksemme
Translatiivi
etnografiseksenne
Translatiivi
etnografisekseen
Translatiivi
etnografiseksensa
Monikon translatiivi
etnografisiksi
Monikon translatiivi
etnografisikseni
Monikon translatiivi
etnografisiksesi
Monikon translatiivi
etnografisiksemme
Monikon translatiivi
etnografisiksenne
Monikon translatiivi
etnografisikseen
Monikon translatiivi
etnografisiksensa
Monikon instruktiivi
etnografisin
Abessiivi
etnografisetta
Abessiivi
etnografisettani
Abessiivi
etnografisettasi
Abessiivi
etnografisettamme
Abessiivi
etnografisettanne
Abessiivi
etnografisettaan
Abessiivi
etnografisettansa
Monikon abessiivi
etnografisitta
Monikon abessiivi
etnografisittani
Monikon abessiivi
etnografisittasi
Monikon abessiivi
etnografisittamme
Monikon abessiivi
etnografisittanne
Monikon abessiivi
etnografisittaan
Monikon abessiivi
etnografisittansa
Monikon komitatiivi
etnografisine
Monikon komitatiivi
etnografisineni
Monikon komitatiivi
etnografisinesi
Monikon komitatiivi
etnografisinemme
Monikon komitatiivi
etnografisinenne
Monikon komitatiivi
etnografisineen
Monikon komitatiivi
etnografisinensa
Komparatiivi
etnografisempi
Superlatiivi
etnografisin
Monikon akkusatiivi
etnografiset
Monikon akkusatiivi
etnografiseni
Monikon akkusatiivi
etnografisesi
Monikon akkusatiivi
etnografisemme
Monikon akkusatiivi
etnografisenne
Monikon akkusatiivi
etnografisensa
Akkusatiivi
etnografiseni
Akkusatiivi
etnografisesi
Akkusatiivi
etnografisemme
Akkusatiivi
etnografisenne
Akkusatiivi
etnografisensa
Luokat
Adjektiivit