Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoseptikemiatGenetiiviseptikemian
Monikon genetiiviseptikemioidenMonikon genetiiviseptikemioitten
PartitiiviseptikemiaaMonikon partitiiviseptikemioita
InessiiviseptikemiassaMonikon inessiiviseptikemioissa
ElatiiviseptikemiastaMonikon elatiiviseptikemioista
IllatiiviseptikemiaanMonikon illatiiviseptikemioihin
AdessiiviseptikemiallaMonikon adessiiviseptikemioilla
AblatiiviseptikemialtaMonikon ablatiiviseptikemioilta
AllatiiviseptikemialleMonikon allatiiviseptikemioille
EssiiviseptikemianaMonikon essiiviseptikemioina
TranslatiiviseptikemiaksiMonikon translatiiviseptikemioiksi
Monikon instruktiiviseptikemioinAbessiiviseptikemiatta
Monikon abessiiviseptikemioittaMonikon akkusatiiviseptikemiat