Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosäännöstelypadotGenetiivisäännöstelypadon
Monikon genetiivisäännöstelypatojenPartitiivisäännöstelypatoa
Monikon partitiivisäännöstelypatojaInessiivisäännöstelypadossa
Monikon inessiivisäännöstelypadoissaElatiivisäännöstelypadosta
Monikon elatiivisäännöstelypadoistaIllatiivisäännöstelypatoon
Monikon illatiivisäännöstelypatoihinAdessiivisäännöstelypadolla
Monikon adessiivisäännöstelypadoillaAblatiivisäännöstelypadolta
Monikon ablatiivisäännöstelypadoiltaAllatiivisäännöstelypadolle
Monikon allatiivisäännöstelypadoilleEssiivisäännöstelypatona
Monikon essiivisäännöstelypatoinaTranslatiivisäännöstelypadoksi
Monikon translatiivisäännöstelypadoiksiMonikon instruktiivisäännöstelypadoin
AbessiivisäännöstelypadottaMonikon abessiivisäännöstelypadoitta
Monikon akkusatiivisäännöstelypadot