Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
senseless
Taivutusmuodot
Monikko
aistittomat
Monikko
aistittomani
Monikko
aistittomasi
Monikko
aistittomamme
Monikko
aistittomanne
Monikko
aistittomansa
Genetiivi
aistittoman
Genetiivi
aistittomani
Genetiivi
aistittomasi
Genetiivi
aistittomamme
Genetiivi
aistittomanne
Genetiivi
aistittomansa
Monikon genetiivi
aistittomien
Monikon genetiivi
aistittomieni
Monikon genetiivi
aistittomiesi
Monikon genetiivi
aistittomiemme
Monikon genetiivi
aistittomienne
Monikon genetiivi
aistittomiensa
Partitiivi
aistitonta
Partitiivi
aistitontani
Partitiivi
aistitontasi
Partitiivi
aistitontamme
Partitiivi
aistitontanne
Partitiivi
aistitontaan
Partitiivi
aistitontansa
Monikon partitiivi
aistittomia
Monikon partitiivi
aistittomiani
Monikon partitiivi
aistittomiasi
Monikon partitiivi
aistittomiamme
Monikon partitiivi
aistittomianne
Monikon partitiivi
aistittomiaan
Monikon partitiivi
aistittomiansa
Inessiivi
aistittomassa
Inessiivi
aistittomassani
Inessiivi
aistittomassasi
Inessiivi
aistittomassamme
Inessiivi
aistittomassanne
Inessiivi
aistittomassaan
Inessiivi
aistittomassansa
Monikon inessiivi
aistittomissa
Monikon inessiivi
aistittomissani
Monikon inessiivi
aistittomissasi
Monikon inessiivi
aistittomissamme
Monikon inessiivi
aistittomissanne
Monikon inessiivi
aistittomissaan
Monikon inessiivi
aistittomissansa
Elatiivi
aistittomasta
Elatiivi
aistittomastani
Elatiivi
aistittomastasi
Elatiivi
aistittomastamme
Elatiivi
aistittomastanne
Elatiivi
aistittomastaan
Elatiivi
aistittomastansa
Monikon elatiivi
aistittomista
Monikon elatiivi
aistittomistani
Monikon elatiivi
aistittomistasi
Monikon elatiivi
aistittomistamme
Monikon elatiivi
aistittomistanne
Monikon elatiivi
aistittomistaan
Monikon elatiivi
aistittomistansa
Illatiivi
aistittomaan
Illatiivi
aistittomaani
Illatiivi
aistittomaasi
Illatiivi
aistittomaamme
Illatiivi
aistittomaanne
Illatiivi
aistittomaansa
Monikon illatiivi
aistittomiin
Monikon illatiivi
aistittomiini
Monikon illatiivi
aistittomiisi
Monikon illatiivi
aistittomiimme
Monikon illatiivi
aistittomiinne
Monikon illatiivi
aistittomiinsa
Adessiivi
aistittomalla
Adessiivi
aistittomallani
Adessiivi
aistittomallasi
Adessiivi
aistittomallamme
Adessiivi
aistittomallanne
Adessiivi
aistittomallaan
Adessiivi
aistittomallansa
Monikon adessiivi
aistittomilla
Monikon adessiivi
aistittomillani
Monikon adessiivi
aistittomillasi
Monikon adessiivi
aistittomillamme
Monikon adessiivi
aistittomillanne
Monikon adessiivi
aistittomillaan
Monikon adessiivi
aistittomillansa
Ablatiivi
aistittomalta
Ablatiivi
aistittomaltani
Ablatiivi
aistittomaltasi
Ablatiivi
aistittomaltamme
Ablatiivi
aistittomaltanne
Ablatiivi
aistittomaltaan
Ablatiivi
aistittomaltansa
Monikon ablatiivi
aistittomilta
Monikon ablatiivi
aistittomiltani
Monikon ablatiivi
aistittomiltasi
Monikon ablatiivi
aistittomiltamme
Monikon ablatiivi
aistittomiltanne
Monikon ablatiivi
aistittomiltaan
Monikon ablatiivi
aistittomiltansa
Allatiivi
aistittomalle
Allatiivi
aistittomalleni
Allatiivi
aistittomallesi
Allatiivi
aistittomallemme
Allatiivi
aistittomallenne
Allatiivi
aistittomalleen
Allatiivi
aistittomallensa
Monikon allatiivi
aistittomille
Monikon allatiivi
aistittomilleni
Monikon allatiivi
aistittomillesi
Monikon allatiivi
aistittomillemme
Monikon allatiivi
aistittomillenne
Monikon allatiivi
aistittomilleen
Monikon allatiivi
aistittomillensa
Essiivi
aistittomana
Essiivi
aistittomanani
Essiivi
aistittomanasi
Essiivi
aistittomanamme
Essiivi
aistittomananne
Essiivi
aistittomanaan
Essiivi
aistittomanansa
Monikon essiivi
aistittomina
Monikon essiivi
aistittominani
Monikon essiivi
aistittominasi
Monikon essiivi
aistittominamme
Monikon essiivi
aistittominanne
Monikon essiivi
aistittominaan
Monikon essiivi
aistittominansa
Translatiivi
aistittomaksi
Translatiivi
aistittomakseni
Translatiivi
aistittomaksesi
Translatiivi
aistittomaksemme
Translatiivi
aistittomaksenne
Translatiivi
aistittomakseen
Translatiivi
aistittomaksensa
Monikon translatiivi
aistittomiksi
Monikon translatiivi
aistittomikseni
Monikon translatiivi
aistittomiksesi
Monikon translatiivi
aistittomiksemme
Monikon translatiivi
aistittomiksenne
Monikon translatiivi
aistittomikseen
Monikon translatiivi
aistittomiksensa
Monikon instruktiivi
aistittomin
Abessiivi
aistittomatta
Abessiivi
aistittomattani
Abessiivi
aistittomattasi
Abessiivi
aistittomattamme
Abessiivi
aistittomattanne
Abessiivi
aistittomattaan
Abessiivi
aistittomattansa
Monikon abessiivi
aistittomitta
Monikon abessiivi
aistittomittani
Monikon abessiivi
aistittomittasi
Monikon abessiivi
aistittomittamme
Monikon abessiivi
aistittomittanne
Monikon abessiivi
aistittomittaan
Monikon abessiivi
aistittomittansa
Monikon komitatiivi
aistittomine
Monikon komitatiivi
aistittomineni
Monikon komitatiivi
aistittominesi
Monikon komitatiivi
aistittominemme
Monikon komitatiivi
aistittominenne
Monikon komitatiivi
aistittomineen
Monikon komitatiivi
aistittominensa
Komparatiivi
aistittomampi
Superlatiivi
aistittomin
Monikon akkusatiivi
aistittomat
Monikon akkusatiivi
aistittomani
Monikon akkusatiivi
aistittomasi
Monikon akkusatiivi
aistittomamme
Monikon akkusatiivi
aistittomanne
Monikon akkusatiivi
aistittomansa
Akkusatiivi
aistittomani
Akkusatiivi
aistittomasi
Akkusatiivi
aistittomamme
Akkusatiivi
aistittomanne
Akkusatiivi
aistittomansa
Luokat
Adjektiivit