Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoaistittomatMonikkoaistittomani
MonikkoaistittomasiMonikkoaistittomamme
MonikkoaistittomanneMonikkoaistittomansa
GenetiiviaistittomanGenetiiviaistittomani
GenetiiviaistittomasiGenetiiviaistittomamme
GenetiiviaistittomanneGenetiiviaistittomansa
Monikon genetiiviaistittomienMonikon genetiiviaistittomieni
Monikon genetiiviaistittomiesiMonikon genetiiviaistittomiemme
Monikon genetiiviaistittomienneMonikon genetiiviaistittomiensa
PartitiiviaistitontaPartitiiviaistitontani
PartitiiviaistitontasiPartitiiviaistitontamme
PartitiiviaistitontannePartitiiviaistitontaan
PartitiiviaistitontansaMonikon partitiiviaistittomia
Monikon partitiiviaistittomianiMonikon partitiiviaistittomiasi
Monikon partitiiviaistittomiammeMonikon partitiiviaistittomianne
Monikon partitiiviaistittomiaanMonikon partitiiviaistittomiansa
InessiiviaistittomassaInessiiviaistittomassani
InessiiviaistittomassasiInessiiviaistittomassamme
InessiiviaistittomassanneInessiiviaistittomassaan
InessiiviaistittomassansaMonikon inessiiviaistittomissa
Monikon inessiiviaistittomissaniMonikon inessiiviaistittomissasi
Monikon inessiiviaistittomissammeMonikon inessiiviaistittomissanne
Monikon inessiiviaistittomissaanMonikon inessiiviaistittomissansa
ElatiiviaistittomastaElatiiviaistittomastani
ElatiiviaistittomastasiElatiiviaistittomastamme
ElatiiviaistittomastanneElatiiviaistittomastaan
ElatiiviaistittomastansaMonikon elatiiviaistittomista
Monikon elatiiviaistittomistaniMonikon elatiiviaistittomistasi
Monikon elatiiviaistittomistammeMonikon elatiiviaistittomistanne
Monikon elatiiviaistittomistaanMonikon elatiiviaistittomistansa
IllatiiviaistittomaanIllatiiviaistittomaani
IllatiiviaistittomaasiIllatiiviaistittomaamme
IllatiiviaistittomaanneIllatiiviaistittomaansa
Monikon illatiiviaistittomiinMonikon illatiiviaistittomiini
Monikon illatiiviaistittomiisiMonikon illatiiviaistittomiimme
Monikon illatiiviaistittomiinneMonikon illatiiviaistittomiinsa
AdessiiviaistittomallaAdessiiviaistittomallani
AdessiiviaistittomallasiAdessiiviaistittomallamme
AdessiiviaistittomallanneAdessiiviaistittomallaan
AdessiiviaistittomallansaMonikon adessiiviaistittomilla
Monikon adessiiviaistittomillaniMonikon adessiiviaistittomillasi
Monikon adessiiviaistittomillammeMonikon adessiiviaistittomillanne
Monikon adessiiviaistittomillaanMonikon adessiiviaistittomillansa
AblatiiviaistittomaltaAblatiiviaistittomaltani
AblatiiviaistittomaltasiAblatiiviaistittomaltamme
AblatiiviaistittomaltanneAblatiiviaistittomaltaan
AblatiiviaistittomaltansaMonikon ablatiiviaistittomilta
Monikon ablatiiviaistittomiltaniMonikon ablatiiviaistittomiltasi
Monikon ablatiiviaistittomiltammeMonikon ablatiiviaistittomiltanne
Monikon ablatiiviaistittomiltaanMonikon ablatiiviaistittomiltansa
AllatiiviaistittomalleAllatiiviaistittomalleni
AllatiiviaistittomallesiAllatiiviaistittomallemme
AllatiiviaistittomallenneAllatiiviaistittomalleen
AllatiiviaistittomallensaMonikon allatiiviaistittomille
Monikon allatiiviaistittomilleniMonikon allatiiviaistittomillesi
Monikon allatiiviaistittomillemmeMonikon allatiiviaistittomillenne
Monikon allatiiviaistittomilleenMonikon allatiiviaistittomillensa
EssiiviaistittomanaEssiiviaistittomanani
EssiiviaistittomanasiEssiiviaistittomanamme
EssiiviaistittomananneEssiiviaistittomanaan
EssiiviaistittomanansaMonikon essiiviaistittomina
Monikon essiiviaistittominaniMonikon essiiviaistittominasi
Monikon essiiviaistittominammeMonikon essiiviaistittominanne
Monikon essiiviaistittominaanMonikon essiiviaistittominansa
TranslatiiviaistittomaksiTranslatiiviaistittomakseni
TranslatiiviaistittomaksesiTranslatiiviaistittomaksemme
TranslatiiviaistittomaksenneTranslatiiviaistittomakseen
TranslatiiviaistittomaksensaMonikon translatiiviaistittomiksi
Monikon translatiiviaistittomikseniMonikon translatiiviaistittomiksesi
Monikon translatiiviaistittomiksemmeMonikon translatiiviaistittomiksenne
Monikon translatiiviaistittomikseenMonikon translatiiviaistittomiksensa
Monikon instruktiiviaistittominAbessiiviaistittomatta
AbessiiviaistittomattaniAbessiiviaistittomattasi
AbessiiviaistittomattammeAbessiiviaistittomattanne
AbessiiviaistittomattaanAbessiiviaistittomattansa
Monikon abessiiviaistittomittaMonikon abessiiviaistittomittani
Monikon abessiiviaistittomittasiMonikon abessiiviaistittomittamme
Monikon abessiiviaistittomittanneMonikon abessiiviaistittomittaan
Monikon abessiiviaistittomittansaMonikon komitatiiviaistittomine
Monikon komitatiiviaistittomineniMonikon komitatiiviaistittominesi
Monikon komitatiiviaistittominemmeMonikon komitatiiviaistittominenne
Monikon komitatiiviaistittomineenMonikon komitatiiviaistittominensa
KomparatiiviaistittomampiSuperlatiiviaistittomin
Monikon akkusatiiviaistittomatMonikon akkusatiiviaistittomani
Monikon akkusatiiviaistittomasiMonikon akkusatiiviaistittomamme
Monikon akkusatiiviaistittomanneMonikon akkusatiiviaistittomansa
AkkusatiiviaistittomaniAkkusatiiviaistittomasi
AkkusatiiviaistittomammeAkkusatiiviaistittomanne
Akkusatiiviaistittomansa

Luokat