| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | millennialismit | Genetiivi | millennialismin |
| Monikon genetiivi | millennialismien | Partitiivi | millennialismia |
| Monikon partitiivi | millennialismeja | Inessiivi | millennialismissa |
| Monikon inessiivi | millennialismeissa | Elatiivi | millennialismista |
| Monikon elatiivi | millennialismeista | Illatiivi | millennialismiin |
| Monikon illatiivi | millennialismeihin | Adessiivi | millennialismilla |
| Monikon adessiivi | millennialismeilla | Ablatiivi | millennialismilta |
| Monikon ablatiivi | millennialismeilta | Allatiivi | millennialismille |
| Monikon allatiivi | millennialismeille | Essiivi | millennialismina |
| Monikon essiivi | millennialismeina | Translatiivi | millennialismiksi |
| Monikon translatiivi | millennialismeiksi | Monikon instruktiivi | millennialismein |
| Abessiivi | millennialismitta | Monikon abessiivi | millennialismeitta |
| Monikon akkusatiivi | millennialismit |