Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
Jurassic
geologia
Määritelmät
Adjektiivi
jurakauden
aikainen
Taivutusmuodot
Monikko
jurakautiset
Monikko
jurakautiseni
Monikko
jurakautisesi
Monikko
jurakautisemme
Monikko
jurakautisenne
Monikko
jurakautisensa
Genetiivi
jurakautisen
Genetiivi
jurakautiseni
Genetiivi
jurakautisesi
Genetiivi
jurakautisemme
Genetiivi
jurakautisenne
Genetiivi
jurakautisensa
Monikon genetiivi
jurakautisten
Monikon genetiivi
jurakautisien
Monikon genetiivi
jurakautisteni
Monikon genetiivi
jurakautisieni
Monikon genetiivi
jurakautistesi
Monikon genetiivi
jurakautisiesi
Monikon genetiivi
jurakautistemme
Monikon genetiivi
jurakautisiemme
Monikon genetiivi
jurakautistenne
Monikon genetiivi
jurakautisienne
Monikon genetiivi
jurakautistensa
Monikon genetiivi
jurakautisiensa
Partitiivi
jurakautista
Partitiivi
jurakautistani
Partitiivi
jurakautistasi
Partitiivi
jurakautistamme
Partitiivi
jurakautistanne
Partitiivi
jurakautistaan
Partitiivi
jurakautistansa
Monikon partitiivi
jurakautisia
Monikon partitiivi
jurakautisiani
Monikon partitiivi
jurakautisiasi
Monikon partitiivi
jurakautisiamme
Monikon partitiivi
jurakautisianne
Monikon partitiivi
jurakautisiaan
Monikon partitiivi
jurakautisiansa
Inessiivi
jurakautisessa
Inessiivi
jurakautisessani
Inessiivi
jurakautisessasi
Inessiivi
jurakautisessamme
Inessiivi
jurakautisessanne
Inessiivi
jurakautisessaan
Inessiivi
jurakautisessansa
Monikon inessiivi
jurakautisissa
Monikon inessiivi
jurakautisissani
Monikon inessiivi
jurakautisissasi
Monikon inessiivi
jurakautisissamme
Monikon inessiivi
jurakautisissanne
Monikon inessiivi
jurakautisissaan
Monikon inessiivi
jurakautisissansa
Elatiivi
jurakautisesta
Elatiivi
jurakautisestani
Elatiivi
jurakautisestasi
Elatiivi
jurakautisestamme
Elatiivi
jurakautisestanne
Elatiivi
jurakautisestaan
Elatiivi
jurakautisestansa
Monikon elatiivi
jurakautisista
Monikon elatiivi
jurakautisistani
Monikon elatiivi
jurakautisistasi
Monikon elatiivi
jurakautisistamme
Monikon elatiivi
jurakautisistanne
Monikon elatiivi
jurakautisistaan
Monikon elatiivi
jurakautisistansa
Illatiivi
jurakautiseen
Illatiivi
jurakautiseeni
Illatiivi
jurakautiseesi
Illatiivi
jurakautiseemme
Illatiivi
jurakautiseenne
Illatiivi
jurakautiseensa
Monikon illatiivi
jurakautisiin
Monikon illatiivi
jurakautisiini
Monikon illatiivi
jurakautisiisi
Monikon illatiivi
jurakautisiimme
Monikon illatiivi
jurakautisiinne
Monikon illatiivi
jurakautisiinsa
Adessiivi
jurakautisella
Adessiivi
jurakautisellani
Adessiivi
jurakautisellasi
Adessiivi
jurakautisellamme
Adessiivi
jurakautisellanne
Adessiivi
jurakautisellaan
Adessiivi
jurakautisellansa
Monikon adessiivi
jurakautisilla
Monikon adessiivi
jurakautisillani
Monikon adessiivi
jurakautisillasi
Monikon adessiivi
jurakautisillamme
Monikon adessiivi
jurakautisillanne
Monikon adessiivi
jurakautisillaan
Monikon adessiivi
jurakautisillansa
Ablatiivi
jurakautiselta
Ablatiivi
jurakautiseltani
Ablatiivi
jurakautiseltasi
Ablatiivi
jurakautiseltamme
Ablatiivi
jurakautiseltanne
Ablatiivi
jurakautiseltaan
Ablatiivi
jurakautiseltansa
Monikon ablatiivi
jurakautisilta
Monikon ablatiivi
jurakautisiltani
Monikon ablatiivi
jurakautisiltasi
Monikon ablatiivi
jurakautisiltamme
Monikon ablatiivi
jurakautisiltanne
Monikon ablatiivi
jurakautisiltaan
Monikon ablatiivi
jurakautisiltansa
Allatiivi
jurakautiselle
Allatiivi
jurakautiselleni
Allatiivi
jurakautisellesi
Allatiivi
jurakautisellemme
Allatiivi
jurakautisellenne
Allatiivi
jurakautiselleen
Allatiivi
jurakautisellensa
Monikon allatiivi
jurakautisille
Monikon allatiivi
jurakautisilleni
Monikon allatiivi
jurakautisillesi
Monikon allatiivi
jurakautisillemme
Monikon allatiivi
jurakautisillenne
Monikon allatiivi
jurakautisilleen
Monikon allatiivi
jurakautisillensa
Essiivi
jurakautisena
Essiivi
jurakautisenani
Essiivi
jurakautisenasi
Essiivi
jurakautisenamme
Essiivi
jurakautisenanne
Essiivi
jurakautisenaan
Essiivi
jurakautisenansa
Monikon essiivi
jurakautisina
Monikon essiivi
jurakautisinani
Monikon essiivi
jurakautisinasi
Monikon essiivi
jurakautisinamme
Monikon essiivi
jurakautisinanne
Monikon essiivi
jurakautisinaan
Monikon essiivi
jurakautisinansa
Translatiivi
jurakautiseksi
Translatiivi
jurakautisekseni
Translatiivi
jurakautiseksesi
Translatiivi
jurakautiseksemme
Translatiivi
jurakautiseksenne
Translatiivi
jurakautisekseen
Translatiivi
jurakautiseksensa
Monikon translatiivi
jurakautisiksi
Monikon translatiivi
jurakautisikseni
Monikon translatiivi
jurakautisiksesi
Monikon translatiivi
jurakautisiksemme
Monikon translatiivi
jurakautisiksenne
Monikon translatiivi
jurakautisikseen
Monikon translatiivi
jurakautisiksensa
Monikon instruktiivi
jurakautisin
Abessiivi
jurakautisetta
Abessiivi
jurakautisettani
Abessiivi
jurakautisettasi
Abessiivi
jurakautisettamme
Abessiivi
jurakautisettanne
Abessiivi
jurakautisettaan
Abessiivi
jurakautisettansa
Monikon abessiivi
jurakautisitta
Monikon abessiivi
jurakautisittani
Monikon abessiivi
jurakautisittasi
Monikon abessiivi
jurakautisittamme
Monikon abessiivi
jurakautisittanne
Monikon abessiivi
jurakautisittaan
Monikon abessiivi
jurakautisittansa
Monikon komitatiivi
jurakautisine
Monikon komitatiivi
jurakautisineni
Monikon komitatiivi
jurakautisinesi
Monikon komitatiivi
jurakautisinemme
Monikon komitatiivi
jurakautisinenne
Monikon komitatiivi
jurakautisineen
Monikon komitatiivi
jurakautisinensa
Monikon akkusatiivi
jurakautiset
Monikon akkusatiivi
jurakautiseni
Monikon akkusatiivi
jurakautisesi
Monikon akkusatiivi
jurakautisemme
Monikon akkusatiivi
jurakautisenne
Monikon akkusatiivi
jurakautisensa
Akkusatiivi
jurakautiseni
Akkusatiivi
jurakautisesi
Akkusatiivi
jurakautisemme
Akkusatiivi
jurakautisenne
Akkusatiivi
jurakautisensa
Luokat
Adjektiivit