Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.lääketiede

Taivutusmuodot

MonikkoenterorokotGenetiivienterorokon
Monikon genetiivienterorokkojenPartitiivienterorokkoa
Monikon partitiivienterorokkojaInessiivienterorokossa
Monikon inessiivienterorokoissaElatiivienterorokosta
Monikon elatiivienterorokoistaIllatiivienterorokkoon
Monikon illatiivienterorokkoihinAdessiivienterorokolla
Monikon adessiivienterorokoillaAblatiivienterorokolta
Monikon ablatiivienterorokoiltaAllatiivienterorokolle
Monikon allatiivienterorokoilleEssiivienterorokkona
Monikon essiivienterorokkoinaTranslatiivienterorokoksi
Monikon translatiivienterorokoiksiMonikon instruktiivienterorokoin
AbessiivienterorokottaMonikon abessiivienterorokoitta
Monikon akkusatiivienterorokot