Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko ahdas?

Taivutusmuodot

MonikkoahtautuneetMonikkoahtautuneeni
MonikkoahtautuneesiMonikkoahtautuneemme
MonikkoahtautuneenneMonikkoahtautuneensa
GenetiiviahtautuneenGenetiiviahtautuneeni
GenetiiviahtautuneesiGenetiiviahtautuneemme
GenetiiviahtautuneenneGenetiiviahtautuneensa
Monikon genetiiviahtautuneidenMonikon genetiiviahtautuneitten
Monikon genetiiviahtautuneideniMonikon genetiiviahtautuneitteni
Monikon genetiiviahtautuneidesiMonikon genetiiviahtautuneittesi
Monikon genetiiviahtautuneidemmeMonikon genetiiviahtautuneittemme
Monikon genetiiviahtautuneidenneMonikon genetiiviahtautuneittenne
Monikon genetiiviahtautuneidensaMonikon genetiiviahtautuneittensa
PartitiiviahtautunuttaPartitiiviahtautunuttani
PartitiiviahtautunuttasiPartitiiviahtautunuttamme
PartitiiviahtautunuttannePartitiiviahtautunuttaan
PartitiiviahtautunuttansaMonikon partitiiviahtautuneita
Monikon partitiiviahtautuneitaniMonikon partitiiviahtautuneitasi
Monikon partitiiviahtautuneitammeMonikon partitiiviahtautuneitanne
Monikon partitiiviahtautuneitaanMonikon partitiiviahtautuneitansa
InessiiviahtautuneessaInessiiviahtautuneessani
InessiiviahtautuneessasiInessiiviahtautuneessamme
InessiiviahtautuneessanneInessiiviahtautuneessaan
InessiiviahtautuneessansaMonikon inessiiviahtautuneissa
Monikon inessiiviahtautuneissaniMonikon inessiiviahtautuneissasi
Monikon inessiiviahtautuneissammeMonikon inessiiviahtautuneissanne
Monikon inessiiviahtautuneissaanMonikon inessiiviahtautuneissansa
ElatiiviahtautuneestaElatiiviahtautuneestani
ElatiiviahtautuneestasiElatiiviahtautuneestamme
ElatiiviahtautuneestanneElatiiviahtautuneestaan
ElatiiviahtautuneestansaMonikon elatiiviahtautuneista
Monikon elatiiviahtautuneistaniMonikon elatiiviahtautuneistasi
Monikon elatiiviahtautuneistammeMonikon elatiiviahtautuneistanne
Monikon elatiiviahtautuneistaanMonikon elatiiviahtautuneistansa
IllatiiviahtautuneeseenIllatiiviahtautuneeseeni
IllatiiviahtautuneeseesiIllatiiviahtautuneeseemme
IllatiiviahtautuneeseenneIllatiiviahtautuneeseensa
Monikon illatiiviahtautuneisiinMonikon illatiiviahtautuneihin
Monikon illatiiviahtautuneisiiniMonikon illatiiviahtautuneihini
Monikon illatiiviahtautuneisiisiMonikon illatiiviahtautuneihisi
Monikon illatiiviahtautuneisiimmeMonikon illatiiviahtautuneihimme
Monikon illatiiviahtautuneisiinneMonikon illatiiviahtautuneihinne
Monikon illatiiviahtautuneisiinsaMonikon illatiiviahtautuneihinsa
AdessiiviahtautuneellaAdessiiviahtautuneellani
AdessiiviahtautuneellasiAdessiiviahtautuneellamme
AdessiiviahtautuneellanneAdessiiviahtautuneellaan
AdessiiviahtautuneellansaMonikon adessiiviahtautuneilla
Monikon adessiiviahtautuneillaniMonikon adessiiviahtautuneillasi
Monikon adessiiviahtautuneillammeMonikon adessiiviahtautuneillanne
Monikon adessiiviahtautuneillaanMonikon adessiiviahtautuneillansa
AblatiiviahtautuneeltaAblatiiviahtautuneeltani
AblatiiviahtautuneeltasiAblatiiviahtautuneeltamme
AblatiiviahtautuneeltanneAblatiiviahtautuneeltaan
AblatiiviahtautuneeltansaMonikon ablatiiviahtautuneilta
Monikon ablatiiviahtautuneiltaniMonikon ablatiiviahtautuneiltasi
Monikon ablatiiviahtautuneiltammeMonikon ablatiiviahtautuneiltanne
Monikon ablatiiviahtautuneiltaanMonikon ablatiiviahtautuneiltansa
AllatiiviahtautuneelleAllatiiviahtautuneelleni
AllatiiviahtautuneellesiAllatiiviahtautuneellemme
AllatiiviahtautuneellenneAllatiiviahtautuneelleen
AllatiiviahtautuneellensaMonikon allatiiviahtautuneille
Monikon allatiiviahtautuneilleniMonikon allatiiviahtautuneillesi
Monikon allatiiviahtautuneillemmeMonikon allatiiviahtautuneillenne
Monikon allatiiviahtautuneilleenMonikon allatiiviahtautuneillensa
EssiiviahtautuneenaEssiiviahtautuneenani
EssiiviahtautuneenasiEssiiviahtautuneenamme
EssiiviahtautuneenanneEssiiviahtautuneenaan
EssiiviahtautuneenansaMonikon essiiviahtautuneina
Monikon essiiviahtautuneinaniMonikon essiiviahtautuneinasi
Monikon essiiviahtautuneinammeMonikon essiiviahtautuneinanne
Monikon essiiviahtautuneinaanMonikon essiiviahtautuneinansa
TranslatiiviahtautuneeksiTranslatiiviahtautuneekseni
TranslatiiviahtautuneeksesiTranslatiiviahtautuneeksemme
TranslatiiviahtautuneeksenneTranslatiiviahtautuneekseen
TranslatiiviahtautuneeksensaMonikon translatiiviahtautuneiksi
Monikon translatiiviahtautuneikseniMonikon translatiiviahtautuneiksesi
Monikon translatiiviahtautuneiksemmeMonikon translatiiviahtautuneiksenne
Monikon translatiiviahtautuneikseenMonikon translatiiviahtautuneiksensa
Monikon instruktiiviahtautuneinAbessiiviahtautuneetta
AbessiiviahtautuneettaniAbessiiviahtautuneettasi
AbessiiviahtautuneettammeAbessiiviahtautuneettanne
AbessiiviahtautuneettaanAbessiiviahtautuneettansa
Monikon abessiiviahtautuneittaMonikon abessiiviahtautuneittani
Monikon abessiiviahtautuneittasiMonikon abessiiviahtautuneittamme
Monikon abessiiviahtautuneittanneMonikon abessiiviahtautuneittaan
Monikon abessiiviahtautuneittansaMonikon komitatiiviahtautuneine
Monikon komitatiiviahtautuneineniMonikon komitatiiviahtautuneinesi
Monikon komitatiiviahtautuneinemmeMonikon komitatiiviahtautuneinenne
Monikon komitatiiviahtautuneineenMonikon komitatiiviahtautuneinensa
Monikon akkusatiiviahtautuneetMonikon akkusatiiviahtautuneeni
Monikon akkusatiiviahtautuneesiMonikon akkusatiiviahtautuneemme
Monikon akkusatiiviahtautuneenneMonikon akkusatiiviahtautuneensa
AkkusatiiviahtautuneeniAkkusatiiviahtautuneesi
AkkusatiiviahtautuneemmeAkkusatiiviahtautuneenne
Akkusatiiviahtautuneensa

Luokat