Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkokaanittaretGenetiivikaanittaren
Monikon genetiivikaanittarienMonikon genetiivikaanitarten
PartitiivikaanitartaMonikon partitiivikaanittaria
InessiivikaanittaressaMonikon inessiivikaanittarissa
ElatiivikaanittarestaMonikon elatiivikaanittarista
IllatiivikaanittareenMonikon illatiivikaanittariin
AdessiivikaanittarellaMonikon adessiivikaanittarilla
AblatiivikaanittareltaMonikon ablatiivikaanittarilta
AllatiivikaanittarelleMonikon allatiivikaanittarille
EssiivikaanittarenaMonikon essiivikaanittarina
TranslatiivikaanittareksiMonikon translatiivikaanittariksi
Monikon instruktiivikaanittarinAbessiivikaanittaretta
Monikon abessiivikaanittarittaMonikon akkusatiivikaanittaret

Luokat