Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KieliKäännökset
bulgariaръмящ
englantidrizzly

Taivutusmuodot

MonikkotihkusateisetMonikkotihkusateiseni
MonikkotihkusateisesiMonikkotihkusateisemme
MonikkotihkusateisenneMonikkotihkusateisensa
GenetiivitihkusateisenGenetiivitihkusateiseni
GenetiivitihkusateisesiGenetiivitihkusateisemme
GenetiivitihkusateisenneGenetiivitihkusateisensa
Monikon genetiivitihkusateistenMonikon genetiivitihkusateisien
Monikon genetiivitihkusateisteniMonikon genetiivitihkusateisieni
Monikon genetiivitihkusateistesiMonikon genetiivitihkusateisiesi
Monikon genetiivitihkusateistemmeMonikon genetiivitihkusateisiemme
Monikon genetiivitihkusateistenneMonikon genetiivitihkusateisienne
Monikon genetiivitihkusateistensaMonikon genetiivitihkusateisiensa
PartitiivitihkusateistaPartitiivitihkusateistani
PartitiivitihkusateistasiPartitiivitihkusateistamme
PartitiivitihkusateistannePartitiivitihkusateistaan
PartitiivitihkusateistansaMonikon partitiivitihkusateisia
Monikon partitiivitihkusateisianiMonikon partitiivitihkusateisiasi
Monikon partitiivitihkusateisiammeMonikon partitiivitihkusateisianne
Monikon partitiivitihkusateisiaanMonikon partitiivitihkusateisiansa
InessiivitihkusateisessaInessiivitihkusateisessani
InessiivitihkusateisessasiInessiivitihkusateisessamme
InessiivitihkusateisessanneInessiivitihkusateisessaan
InessiivitihkusateisessansaMonikon inessiivitihkusateisissa
Monikon inessiivitihkusateisissaniMonikon inessiivitihkusateisissasi
Monikon inessiivitihkusateisissammeMonikon inessiivitihkusateisissanne
Monikon inessiivitihkusateisissaanMonikon inessiivitihkusateisissansa
ElatiivitihkusateisestaElatiivitihkusateisestani
ElatiivitihkusateisestasiElatiivitihkusateisestamme
ElatiivitihkusateisestanneElatiivitihkusateisestaan
ElatiivitihkusateisestansaMonikon elatiivitihkusateisista
Monikon elatiivitihkusateisistaniMonikon elatiivitihkusateisistasi
Monikon elatiivitihkusateisistammeMonikon elatiivitihkusateisistanne
Monikon elatiivitihkusateisistaanMonikon elatiivitihkusateisistansa
IllatiivitihkusateiseenIllatiivitihkusateiseeni
IllatiivitihkusateiseesiIllatiivitihkusateiseemme
IllatiivitihkusateiseenneIllatiivitihkusateiseensa
Monikon illatiivitihkusateisiinMonikon illatiivitihkusateisiini
Monikon illatiivitihkusateisiisiMonikon illatiivitihkusateisiimme
Monikon illatiivitihkusateisiinneMonikon illatiivitihkusateisiinsa
AdessiivitihkusateisellaAdessiivitihkusateisellani
AdessiivitihkusateisellasiAdessiivitihkusateisellamme
AdessiivitihkusateisellanneAdessiivitihkusateisellaan
AdessiivitihkusateisellansaMonikon adessiivitihkusateisilla
Monikon adessiivitihkusateisillaniMonikon adessiivitihkusateisillasi
Monikon adessiivitihkusateisillammeMonikon adessiivitihkusateisillanne
Monikon adessiivitihkusateisillaanMonikon adessiivitihkusateisillansa
AblatiivitihkusateiseltaAblatiivitihkusateiseltani
AblatiivitihkusateiseltasiAblatiivitihkusateiseltamme
AblatiivitihkusateiseltanneAblatiivitihkusateiseltaan
AblatiivitihkusateiseltansaMonikon ablatiivitihkusateisilta
Monikon ablatiivitihkusateisiltaniMonikon ablatiivitihkusateisiltasi
Monikon ablatiivitihkusateisiltammeMonikon ablatiivitihkusateisiltanne
Monikon ablatiivitihkusateisiltaanMonikon ablatiivitihkusateisiltansa
AllatiivitihkusateiselleAllatiivitihkusateiselleni
AllatiivitihkusateisellesiAllatiivitihkusateisellemme
AllatiivitihkusateisellenneAllatiivitihkusateiselleen
AllatiivitihkusateisellensaMonikon allatiivitihkusateisille
Monikon allatiivitihkusateisilleniMonikon allatiivitihkusateisillesi
Monikon allatiivitihkusateisillemmeMonikon allatiivitihkusateisillenne
Monikon allatiivitihkusateisilleenMonikon allatiivitihkusateisillensa
EssiivitihkusateisenaEssiivitihkusateisenani
EssiivitihkusateisenasiEssiivitihkusateisenamme
EssiivitihkusateisenanneEssiivitihkusateisenaan
EssiivitihkusateisenansaMonikon essiivitihkusateisina
Monikon essiivitihkusateisinaniMonikon essiivitihkusateisinasi
Monikon essiivitihkusateisinammeMonikon essiivitihkusateisinanne
Monikon essiivitihkusateisinaanMonikon essiivitihkusateisinansa
TranslatiivitihkusateiseksiTranslatiivitihkusateisekseni
TranslatiivitihkusateiseksesiTranslatiivitihkusateiseksemme
TranslatiivitihkusateiseksenneTranslatiivitihkusateisekseen
TranslatiivitihkusateiseksensaMonikon translatiivitihkusateisiksi
Monikon translatiivitihkusateisikseniMonikon translatiivitihkusateisiksesi
Monikon translatiivitihkusateisiksemmeMonikon translatiivitihkusateisiksenne
Monikon translatiivitihkusateisikseenMonikon translatiivitihkusateisiksensa
Monikon instruktiivitihkusateisinAbessiivitihkusateisetta
AbessiivitihkusateisettaniAbessiivitihkusateisettasi
AbessiivitihkusateisettammeAbessiivitihkusateisettanne
AbessiivitihkusateisettaanAbessiivitihkusateisettansa
Monikon abessiivitihkusateisittaMonikon abessiivitihkusateisittani
Monikon abessiivitihkusateisittasiMonikon abessiivitihkusateisittamme
Monikon abessiivitihkusateisittanneMonikon abessiivitihkusateisittaan
Monikon abessiivitihkusateisittansaMonikon komitatiivitihkusateisine
Monikon komitatiivitihkusateisineniMonikon komitatiivitihkusateisinesi
Monikon komitatiivitihkusateisinemmeMonikon komitatiivitihkusateisinenne
Monikon komitatiivitihkusateisineenMonikon komitatiivitihkusateisinensa
KomparatiivitihkusateisempiSuperlatiivitihkusateisin
Monikon akkusatiivitihkusateisetMonikon akkusatiivitihkusateiseni
Monikon akkusatiivitihkusateisesiMonikon akkusatiivitihkusateisemme
Monikon akkusatiivitihkusateisenneMonikon akkusatiivitihkusateisensa
AkkusatiivitihkusateiseniAkkusatiivitihkusateisesi
AkkusatiivitihkusateisemmeAkkusatiivitihkusateisenne
Akkusatiivitihkusateisensa

Luokat