Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ohjastamiset | Genetiivi | ohjastamisen |
| Monikon genetiivi | ohjastamisten | Monikon genetiivi | ohjastamisien |
| Partitiivi | ohjastamista | Monikon partitiivi | ohjastamisia |
| Inessiivi | ohjastamisessa | Monikon inessiivi | ohjastamisissa |
| Elatiivi | ohjastamisesta | Monikon elatiivi | ohjastamisista |
| Illatiivi | ohjastamiseen | Monikon illatiivi | ohjastamisiin |
| Adessiivi | ohjastamisella | Monikon adessiivi | ohjastamisilla |
| Ablatiivi | ohjastamiselta | Monikon ablatiivi | ohjastamisilta |
| Allatiivi | ohjastamiselle | Monikon allatiivi | ohjastamisille |
| Essiivi | ohjastamisena | Monikon essiivi | ohjastamisina |
| Translatiivi | ohjastamiseksi | Monikon translatiivi | ohjastamisiksi |
| Monikon instruktiivi | ohjastamisin | Abessiivi | ohjastamisetta |
| Monikon abessiivi | ohjastamisitta | Monikon akkusatiivi | ohjastamiset |