Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Määritelmät

Substantiivi

  1. yksilöolio

Taivutusmuodot

MonikkopartikulaaritMonikkopartikulaarini
MonikkopartikulaarisiMonikkopartikulaarimme
MonikkopartikulaarinneMonikkopartikulaarinsa
GenetiivipartikulaarinGenetiivipartikulaarini
GenetiivipartikulaarisiGenetiivipartikulaarimme
GenetiivipartikulaarinneGenetiivipartikulaarinsa
Monikon genetiivipartikulaarienMonikon genetiivipartikulaarieni
Monikon genetiivipartikulaariesiMonikon genetiivipartikulaariemme
Monikon genetiivipartikulaarienneMonikon genetiivipartikulaariensa
PartitiivipartikulaariaPartitiivipartikulaariani
PartitiivipartikulaariasiPartitiivipartikulaariamme
PartitiivipartikulaariannePartitiivipartikulaariaan
PartitiivipartikulaariansaMonikon partitiivipartikulaareja
Monikon partitiivipartikulaarejaniMonikon partitiivipartikulaarejasi
Monikon partitiivipartikulaarejammeMonikon partitiivipartikulaarejanne
Monikon partitiivipartikulaarejaanMonikon partitiivipartikulaarejansa
InessiivipartikulaarissaInessiivipartikulaarissani
InessiivipartikulaarissasiInessiivipartikulaarissamme
InessiivipartikulaarissanneInessiivipartikulaarissaan
InessiivipartikulaarissansaMonikon inessiivipartikulaareissa
Monikon inessiivipartikulaareissaniMonikon inessiivipartikulaareissasi
Monikon inessiivipartikulaareissammeMonikon inessiivipartikulaareissanne
Monikon inessiivipartikulaareissaanMonikon inessiivipartikulaareissansa
ElatiivipartikulaaristaElatiivipartikulaaristani
ElatiivipartikulaaristasiElatiivipartikulaaristamme
ElatiivipartikulaaristanneElatiivipartikulaaristaan
ElatiivipartikulaaristansaMonikon elatiivipartikulaareista
Monikon elatiivipartikulaareistaniMonikon elatiivipartikulaareistasi
Monikon elatiivipartikulaareistammeMonikon elatiivipartikulaareistanne
Monikon elatiivipartikulaareistaanMonikon elatiivipartikulaareistansa
IllatiivipartikulaariinIllatiivipartikulaariini
IllatiivipartikulaariisiIllatiivipartikulaariimme
IllatiivipartikulaariinneIllatiivipartikulaariinsa
Monikon illatiivipartikulaareihinMonikon illatiivipartikulaareihini
Monikon illatiivipartikulaareihisiMonikon illatiivipartikulaareihimme
Monikon illatiivipartikulaareihinneMonikon illatiivipartikulaareihinsa
AdessiivipartikulaarillaAdessiivipartikulaarillani
AdessiivipartikulaarillasiAdessiivipartikulaarillamme
AdessiivipartikulaarillanneAdessiivipartikulaarillaan
AdessiivipartikulaarillansaMonikon adessiivipartikulaareilla
Monikon adessiivipartikulaareillaniMonikon adessiivipartikulaareillasi
Monikon adessiivipartikulaareillammeMonikon adessiivipartikulaareillanne
Monikon adessiivipartikulaareillaanMonikon adessiivipartikulaareillansa
AblatiivipartikulaariltaAblatiivipartikulaariltani
AblatiivipartikulaariltasiAblatiivipartikulaariltamme
AblatiivipartikulaariltanneAblatiivipartikulaariltaan
AblatiivipartikulaariltansaMonikon ablatiivipartikulaareilta
Monikon ablatiivipartikulaareiltaniMonikon ablatiivipartikulaareiltasi
Monikon ablatiivipartikulaareiltammeMonikon ablatiivipartikulaareiltanne
Monikon ablatiivipartikulaareiltaanMonikon ablatiivipartikulaareiltansa
AllatiivipartikulaarilleAllatiivipartikulaarilleni
AllatiivipartikulaarillesiAllatiivipartikulaarillemme
AllatiivipartikulaarillenneAllatiivipartikulaarilleen
AllatiivipartikulaarillensaMonikon allatiivipartikulaareille
Monikon allatiivipartikulaareilleniMonikon allatiivipartikulaareillesi
Monikon allatiivipartikulaareillemmeMonikon allatiivipartikulaareillenne
Monikon allatiivipartikulaareilleenMonikon allatiivipartikulaareillensa
EssiivipartikulaarinaEssiivipartikulaarinani
EssiivipartikulaarinasiEssiivipartikulaarinamme
EssiivipartikulaarinanneEssiivipartikulaarinaan
EssiivipartikulaarinansaMonikon essiivipartikulaareina
Monikon essiivipartikulaareinaniMonikon essiivipartikulaareinasi
Monikon essiivipartikulaareinammeMonikon essiivipartikulaareinanne
Monikon essiivipartikulaareinaanMonikon essiivipartikulaareinansa
TranslatiivipartikulaariksiTranslatiivipartikulaarikseni
TranslatiivipartikulaariksesiTranslatiivipartikulaariksemme
TranslatiivipartikulaariksenneTranslatiivipartikulaarikseen
TranslatiivipartikulaariksensaMonikon translatiivipartikulaareiksi
Monikon translatiivipartikulaareikseniMonikon translatiivipartikulaareiksesi
Monikon translatiivipartikulaareiksemmeMonikon translatiivipartikulaareiksenne
Monikon translatiivipartikulaareikseenMonikon translatiivipartikulaareiksensa
Monikon instruktiivipartikulaareinAbessiivipartikulaaritta
AbessiivipartikulaarittaniAbessiivipartikulaarittasi
AbessiivipartikulaarittammeAbessiivipartikulaarittanne
AbessiivipartikulaarittaanAbessiivipartikulaarittansa
Monikon abessiivipartikulaareittaMonikon abessiivipartikulaareittani
Monikon abessiivipartikulaareittasiMonikon abessiivipartikulaareittamme
Monikon abessiivipartikulaareittanneMonikon abessiivipartikulaareittaan
Monikon abessiivipartikulaareittansaMonikon komitatiivipartikulaareine
Monikon komitatiivipartikulaareineniMonikon komitatiivipartikulaareinesi
Monikon komitatiivipartikulaareinemmeMonikon komitatiivipartikulaareinenne
Monikon komitatiivipartikulaareineenMonikon komitatiivipartikulaareinensa
Monikon akkusatiivipartikulaaritMonikon akkusatiivipartikulaarini
Monikon akkusatiivipartikulaarisiMonikon akkusatiivipartikulaarimme
Monikon akkusatiivipartikulaarinneMonikon akkusatiivipartikulaarinsa
AkkusatiivipartikulaariniAkkusatiivipartikulaarisi
AkkusatiivipartikulaarimmeAkkusatiivipartikulaarinne
Akkusatiivipartikulaarinsa