Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ykät | Genetiivi | ykän |
| Monikon genetiivi | ykien | Partitiivi | ykää |
| Monikon partitiivi | ykiä | Inessiivi | ykässä |
| Monikon inessiivi | ykissä | Elatiivi | ykästä |
| Monikon elatiivi | ykistä | Illatiivi | ykään |
| Monikon illatiivi | ykiin | Adessiivi | ykällä |
| Monikon adessiivi | ykillä | Ablatiivi | ykältä |
| Monikon ablatiivi | ykiltä | Allatiivi | ykälle |
| Monikon allatiivi | ykille | Essiivi | ykänä |
| Monikon essiivi | ykinä | Translatiivi | ykäksi |
| Monikon translatiivi | ykiksi | Monikon instruktiivi | ykin |
| Abessiivi | ykättä | Monikon abessiivi | ykittä |
| Monikon akkusatiivi | ykät |