Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | rikkakihvelit | Genetiivi | rikkakihvelin |
| Monikon genetiivi | rikkakihvelien | Monikon genetiivi | rikkakihveleiden |
| Monikon genetiivi | rikkakihveleitten | Partitiivi | rikkakihveliä |
| Monikon partitiivi | rikkakihveleitä | Monikon partitiivi | rikkakihvelejä |
| Inessiivi | rikkakihvelissä | Monikon inessiivi | rikkakihveleissä |
| Elatiivi | rikkakihvelistä | Monikon elatiivi | rikkakihveleistä |
| Illatiivi | rikkakihveliin | Monikon illatiivi | rikkakihveleihin |
| Adessiivi | rikkakihvelillä | Monikon adessiivi | rikkakihveleillä |
| Ablatiivi | rikkakihveliltä | Monikon ablatiivi | rikkakihveleiltä |
| Allatiivi | rikkakihvelille | Monikon allatiivi | rikkakihveleille |
| Essiivi | rikkakihvelinä | Monikon essiivi | rikkakihveleinä |
| Translatiivi | rikkakihveliksi | Monikon translatiivi | rikkakihveleiksi |
| Monikon instruktiivi | rikkakihvelein | Abessiivi | rikkakihvelittä |
| Monikon abessiivi | rikkakihveleittä | Monikon akkusatiivi | rikkakihvelit |