Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiBlu-Tack
ruotsihäftmassa

Taivutusmuodot

MonikkosinitarratGenetiivisinitarran
Monikon genetiivisinitarrojenPartitiivisinitarraa
Monikon partitiivisinitarrojaInessiivisinitarrassa
Monikon inessiivisinitarroissaElatiivisinitarrasta
Monikon elatiivisinitarroistaIllatiivisinitarraan
Monikon illatiivisinitarroihinAdessiivisinitarralla
Monikon adessiivisinitarroillaAblatiivisinitarralta
Monikon ablatiivisinitarroiltaAllatiivisinitarralle
Monikon allatiivisinitarroilleEssiivisinitarrana
Monikon essiivisinitarroinaTranslatiivisinitarraksi
Monikon translatiivisinitarroiksiMonikon instruktiivisinitarroin
AbessiivisinitarrattaMonikon abessiivisinitarroitta
Monikon akkusatiivisinitarrat

Luokat