Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkomaa-asematGenetiivimaa-aseman
Monikon genetiivimaa-asemienPartitiivimaa-asemaa
Monikon partitiivimaa-asemiaInessiivimaa-asemassa
Monikon inessiivimaa-asemissaElatiivimaa-asemasta
Monikon elatiivimaa-asemistaIllatiivimaa-asemaan
Monikon illatiivimaa-asemiinAdessiivimaa-asemalla
Monikon adessiivimaa-asemillaAblatiivimaa-asemalta
Monikon ablatiivimaa-asemiltaAllatiivimaa-asemalle
Monikon allatiivimaa-asemilleEssiivimaa-asemana
Monikon essiivimaa-aseminaTranslatiivimaa-asemaksi
Monikon translatiivimaa-asemiksiMonikon instruktiivimaa-asemin
Abessiivimaa-asemattaMonikon abessiivimaa-asemitta
Monikon akkusatiivimaa-asemat