Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoriimihärätGenetiiviriimihärän
Monikon genetiiviriimihärkienPartitiiviriimihärkää
Monikon partitiiviriimihärkiäInessiiviriimihärässä
Monikon inessiiviriimihärissäElatiiviriimihärästä
Monikon elatiiviriimihäristäIllatiiviriimihärkään
Monikon illatiiviriimihärkiinAdessiiviriimihärällä
Monikon adessiiviriimihärilläAblatiiviriimihärältä
Monikon ablatiiviriimihäriltäAllatiiviriimihärälle
Monikon allatiiviriimihärilleEssiiviriimihärkänä
Monikon essiiviriimihärkinäTranslatiiviriimihäräksi
Monikon translatiiviriimihäriksiMonikon instruktiiviriimihärin
AbessiiviriimihärättäMonikon abessiiviriimihärittä
Monikon akkusatiiviriimihärät