Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokollokviumitGenetiivikollokviumin
Monikon genetiivikollokviumienPartitiivikollokviumia
Monikon partitiivikollokviumejaInessiivikollokviumissa
Monikon inessiivikollokviumeissaElatiivikollokviumista
Monikon elatiivikollokviumeistaIllatiivikollokviumiin
Monikon illatiivikollokviumeihinAdessiivikollokviumilla
Monikon adessiivikollokviumeillaAblatiivikollokviumilta
Monikon ablatiivikollokviumeiltaAllatiivikollokviumille
Monikon allatiivikollokviumeilleEssiivikollokviumina
Monikon essiivikollokviumeinaTranslatiivikollokviumiksi
Monikon translatiivikollokviumeiksiMonikon instruktiivikollokviumein
AbessiivikollokviumittaMonikon abessiivikollokviumeitta
Monikon akkusatiivikollokviumit

Luokat