Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -iaiset | Genetiivi | -iaisen |
| Monikon genetiivi | -iaisten | Monikon genetiivi | -iaisien |
| Partitiivi | -iaista | Monikon partitiivi | -iaisia |
| Inessiivi | -iaisessa | Monikon inessiivi | -iaisissa |
| Elatiivi | -iaisesta | Monikon elatiivi | -iaisista |
| Illatiivi | -iaiseen | Monikon illatiivi | -iaisiin |
| Adessiivi | -iaisella | Monikon adessiivi | -iaisilla |
| Ablatiivi | -iaiselta | Monikon ablatiivi | -iaisilta |
| Allatiivi | -iaiselle | Monikon allatiivi | -iaisille |
| Essiivi | -iaisena | Monikon essiivi | -iaisina |
| Translatiivi | -iaiseksi | Monikon translatiivi | -iaisiksi |
| Monikon instruktiivi | -iaisin | Abessiivi | -iaisetta |
| Monikon abessiivi | -iaisitta | Monikon akkusatiivi | -iaiset |