Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
Adjektiivit
2.

Taivutusmuodot

MonikkoviisivuotiaatMonikkoviisivuotiaani
MonikkoviisivuotiaasiMonikkoviisivuotiaamme
MonikkoviisivuotiaanneMonikkoviisivuotiaansa
GenetiiviviisivuotiaanGenetiiviviisivuotiaani
GenetiiviviisivuotiaasiGenetiiviviisivuotiaamme
GenetiiviviisivuotiaanneGenetiiviviisivuotiaansa
Monikon genetiiviviisivuotiaidenMonikon genetiiviviisivuotiaitten
Monikon genetiiviviisivuotiaideniMonikon genetiiviviisivuotiaitteni
Monikon genetiiviviisivuotiaidesiMonikon genetiiviviisivuotiaittesi
Monikon genetiiviviisivuotiaidemmeMonikon genetiiviviisivuotiaittemme
Monikon genetiiviviisivuotiaidenneMonikon genetiiviviisivuotiaittenne
Monikon genetiiviviisivuotiaidensaMonikon genetiiviviisivuotiaittensa
PartitiiviviisivuotiastaPartitiiviviisivuotiastani
PartitiiviviisivuotiastasiPartitiiviviisivuotiastamme
PartitiiviviisivuotiastannePartitiiviviisivuotiastaan
PartitiiviviisivuotiastansaMonikon partitiiviviisivuotiaita
Monikon partitiiviviisivuotiaitaniMonikon partitiiviviisivuotiaitasi
Monikon partitiiviviisivuotiaitammeMonikon partitiiviviisivuotiaitanne
Monikon partitiiviviisivuotiaitaanMonikon partitiiviviisivuotiaitansa
InessiiviviisivuotiaassaInessiiviviisivuotiaassani
InessiiviviisivuotiaassasiInessiiviviisivuotiaassamme
InessiiviviisivuotiaassanneInessiiviviisivuotiaassaan
InessiiviviisivuotiaassansaMonikon inessiiviviisivuotiaissa
Monikon inessiiviviisivuotiaissaniMonikon inessiiviviisivuotiaissasi
Monikon inessiiviviisivuotiaissammeMonikon inessiiviviisivuotiaissanne
Monikon inessiiviviisivuotiaissaanMonikon inessiiviviisivuotiaissansa
ElatiiviviisivuotiaastaElatiiviviisivuotiaastani
ElatiiviviisivuotiaastasiElatiiviviisivuotiaastamme
ElatiiviviisivuotiaastanneElatiiviviisivuotiaastaan
ElatiiviviisivuotiaastansaMonikon elatiiviviisivuotiaista
Monikon elatiiviviisivuotiaistaniMonikon elatiiviviisivuotiaistasi
Monikon elatiiviviisivuotiaistammeMonikon elatiiviviisivuotiaistanne
Monikon elatiiviviisivuotiaistaanMonikon elatiiviviisivuotiaistansa
IllatiiviviisivuotiaaseenIllatiiviviisivuotiaaseeni
IllatiiviviisivuotiaaseesiIllatiiviviisivuotiaaseemme
IllatiiviviisivuotiaaseenneIllatiiviviisivuotiaaseensa
Monikon illatiiviviisivuotiaisiinMonikon illatiiviviisivuotiaisiini
Monikon illatiiviviisivuotiaisiisiMonikon illatiiviviisivuotiaisiimme
Monikon illatiiviviisivuotiaisiinneMonikon illatiiviviisivuotiaisiinsa
AdessiiviviisivuotiaallaAdessiiviviisivuotiaallani
AdessiiviviisivuotiaallasiAdessiiviviisivuotiaallamme
AdessiiviviisivuotiaallanneAdessiiviviisivuotiaallaan
AdessiiviviisivuotiaallansaMonikon adessiiviviisivuotiailla
Monikon adessiiviviisivuotiaillaniMonikon adessiiviviisivuotiaillasi
Monikon adessiiviviisivuotiaillammeMonikon adessiiviviisivuotiaillanne
Monikon adessiiviviisivuotiaillaanMonikon adessiiviviisivuotiaillansa
AblatiiviviisivuotiaaltaAblatiiviviisivuotiaaltani
AblatiiviviisivuotiaaltasiAblatiiviviisivuotiaaltamme
AblatiiviviisivuotiaaltanneAblatiiviviisivuotiaaltaan
AblatiiviviisivuotiaaltansaMonikon ablatiiviviisivuotiailta
Monikon ablatiiviviisivuotiailtaniMonikon ablatiiviviisivuotiailtasi
Monikon ablatiiviviisivuotiailtammeMonikon ablatiiviviisivuotiailtanne
Monikon ablatiiviviisivuotiailtaanMonikon ablatiiviviisivuotiailtansa
AllatiiviviisivuotiaalleAllatiiviviisivuotiaalleni
AllatiiviviisivuotiaallesiAllatiiviviisivuotiaallemme
AllatiiviviisivuotiaallenneAllatiiviviisivuotiaalleen
AllatiiviviisivuotiaallensaMonikon allatiiviviisivuotiaille
Monikon allatiiviviisivuotiailleniMonikon allatiiviviisivuotiaillesi
Monikon allatiiviviisivuotiaillemmeMonikon allatiiviviisivuotiaillenne
Monikon allatiiviviisivuotiailleenMonikon allatiiviviisivuotiaillensa
EssiiviviisivuotiaanaEssiiviviisivuotiaanani
EssiiviviisivuotiaanasiEssiiviviisivuotiaanamme
EssiiviviisivuotiaananneEssiiviviisivuotiaanaan
EssiiviviisivuotiaanansaMonikon essiiviviisivuotiaina
Monikon essiiviviisivuotiainaniMonikon essiiviviisivuotiainasi
Monikon essiiviviisivuotiainammeMonikon essiiviviisivuotiainanne
Monikon essiiviviisivuotiainaanMonikon essiiviviisivuotiainansa
TranslatiiviviisivuotiaaksiTranslatiiviviisivuotiaakseni
TranslatiiviviisivuotiaaksesiTranslatiiviviisivuotiaaksemme
TranslatiiviviisivuotiaaksenneTranslatiiviviisivuotiaakseen
TranslatiiviviisivuotiaaksensaMonikon translatiiviviisivuotiaiksi
Monikon translatiiviviisivuotiaikseniMonikon translatiiviviisivuotiaiksesi
Monikon translatiiviviisivuotiaiksemmeMonikon translatiiviviisivuotiaiksenne
Monikon translatiiviviisivuotiaikseenMonikon translatiiviviisivuotiaiksensa
Monikon instruktiiviviisivuotiainAbessiiviviisivuotiaatta
AbessiiviviisivuotiaattaniAbessiiviviisivuotiaattasi
AbessiiviviisivuotiaattammeAbessiiviviisivuotiaattanne
AbessiiviviisivuotiaattaanAbessiiviviisivuotiaattansa
Monikon abessiiviviisivuotiaittaMonikon abessiiviviisivuotiaittani
Monikon abessiiviviisivuotiaittasiMonikon abessiiviviisivuotiaittamme
Monikon abessiiviviisivuotiaittanneMonikon abessiiviviisivuotiaittaan
Monikon abessiiviviisivuotiaittansaMonikon komitatiiviviisivuotiaine
Monikon komitatiiviviisivuotiaineniMonikon komitatiiviviisivuotiainesi
Monikon komitatiiviviisivuotiainemmeMonikon komitatiiviviisivuotiainenne
Monikon komitatiiviviisivuotiaineenMonikon komitatiiviviisivuotiainensa
Monikon akkusatiiviviisivuotiaatMonikon akkusatiiviviisivuotiaani
Monikon akkusatiiviviisivuotiaasiMonikon akkusatiiviviisivuotiaamme
Monikon akkusatiiviviisivuotiaanneMonikon akkusatiiviviisivuotiaansa
AkkusatiiviviisivuotiaaniAkkusatiiviviisivuotiaasi
AkkusatiiviviisivuotiaammeAkkusatiiviviisivuotiaanne
Akkusatiiviviisivuotiaansa