Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotalisetMonikkotaliseni
MonikkotalisesiMonikkotalisemme
MonikkotalisenneMonikkotalisensa
GenetiivitalisenGenetiivitaliseni
GenetiivitalisesiGenetiivitalisemme
GenetiivitalisenneGenetiivitalisensa
Monikon genetiivitalistenMonikon genetiivitalisien
Monikon genetiivitalisteniMonikon genetiivitalisieni
Monikon genetiivitalistesiMonikon genetiivitalisiesi
Monikon genetiivitalistemmeMonikon genetiivitalisiemme
Monikon genetiivitalistenneMonikon genetiivitalisienne
Monikon genetiivitalistensaMonikon genetiivitalisiensa
PartitiivitalistaPartitiivitalistani
PartitiivitalistasiPartitiivitalistamme
PartitiivitalistannePartitiivitalistaan
PartitiivitalistansaMonikon partitiivitalisia
Monikon partitiivitalisianiMonikon partitiivitalisiasi
Monikon partitiivitalisiammeMonikon partitiivitalisianne
Monikon partitiivitalisiaanMonikon partitiivitalisiansa
InessiivitalisessaInessiivitalisessani
InessiivitalisessasiInessiivitalisessamme
InessiivitalisessanneInessiivitalisessaan
InessiivitalisessansaMonikon inessiivitalisissa
Monikon inessiivitalisissaniMonikon inessiivitalisissasi
Monikon inessiivitalisissammeMonikon inessiivitalisissanne
Monikon inessiivitalisissaanMonikon inessiivitalisissansa
ElatiivitalisestaElatiivitalisestani
ElatiivitalisestasiElatiivitalisestamme
ElatiivitalisestanneElatiivitalisestaan
ElatiivitalisestansaMonikon elatiivitalisista
Monikon elatiivitalisistaniMonikon elatiivitalisistasi
Monikon elatiivitalisistammeMonikon elatiivitalisistanne
Monikon elatiivitalisistaanMonikon elatiivitalisistansa
IllatiivitaliseenIllatiivitaliseeni
IllatiivitaliseesiIllatiivitaliseemme
IllatiivitaliseenneIllatiivitaliseensa
Monikon illatiivitalisiinMonikon illatiivitalisiini
Monikon illatiivitalisiisiMonikon illatiivitalisiimme
Monikon illatiivitalisiinneMonikon illatiivitalisiinsa
AdessiivitalisellaAdessiivitalisellani
AdessiivitalisellasiAdessiivitalisellamme
AdessiivitalisellanneAdessiivitalisellaan
AdessiivitalisellansaMonikon adessiivitalisilla
Monikon adessiivitalisillaniMonikon adessiivitalisillasi
Monikon adessiivitalisillammeMonikon adessiivitalisillanne
Monikon adessiivitalisillaanMonikon adessiivitalisillansa
AblatiivitaliseltaAblatiivitaliseltani
AblatiivitaliseltasiAblatiivitaliseltamme
AblatiivitaliseltanneAblatiivitaliseltaan
AblatiivitaliseltansaMonikon ablatiivitalisilta
Monikon ablatiivitalisiltaniMonikon ablatiivitalisiltasi
Monikon ablatiivitalisiltammeMonikon ablatiivitalisiltanne
Monikon ablatiivitalisiltaanMonikon ablatiivitalisiltansa
AllatiivitaliselleAllatiivitaliselleni
AllatiivitalisellesiAllatiivitalisellemme
AllatiivitalisellenneAllatiivitaliselleen
AllatiivitalisellensaMonikon allatiivitalisille
Monikon allatiivitalisilleniMonikon allatiivitalisillesi
Monikon allatiivitalisillemmeMonikon allatiivitalisillenne
Monikon allatiivitalisilleenMonikon allatiivitalisillensa
EssiivitalisenaEssiivitalisenani
EssiivitalisenasiEssiivitalisenamme
EssiivitalisenanneEssiivitalisenaan
EssiivitalisenansaMonikon essiivitalisina
Monikon essiivitalisinaniMonikon essiivitalisinasi
Monikon essiivitalisinammeMonikon essiivitalisinanne
Monikon essiivitalisinaanMonikon essiivitalisinansa
TranslatiivitaliseksiTranslatiivitalisekseni
TranslatiivitaliseksesiTranslatiivitaliseksemme
TranslatiivitaliseksenneTranslatiivitalisekseen
TranslatiivitaliseksensaMonikon translatiivitalisiksi
Monikon translatiivitalisikseniMonikon translatiivitalisiksesi
Monikon translatiivitalisiksemmeMonikon translatiivitalisiksenne
Monikon translatiivitalisikseenMonikon translatiivitalisiksensa
Monikon instruktiivitalisinAbessiivitalisetta
AbessiivitalisettaniAbessiivitalisettasi
AbessiivitalisettammeAbessiivitalisettanne
AbessiivitalisettaanAbessiivitalisettansa
Monikon abessiivitalisittaMonikon abessiivitalisittani
Monikon abessiivitalisittasiMonikon abessiivitalisittamme
Monikon abessiivitalisittanneMonikon abessiivitalisittaan
Monikon abessiivitalisittansaMonikon komitatiivitalisine
Monikon komitatiivitalisineniMonikon komitatiivitalisinesi
Monikon komitatiivitalisinemmeMonikon komitatiivitalisinenne
Monikon komitatiivitalisineenMonikon komitatiivitalisinensa
KomparatiivitalisempiSuperlatiivitalisin
Monikon akkusatiivitalisetMonikon akkusatiivitaliseni
Monikon akkusatiivitalisesiMonikon akkusatiivitalisemme
Monikon akkusatiivitalisenneMonikon akkusatiivitalisensa
AkkusatiivitaliseniAkkusatiivitalisesi
AkkusatiivitalisemmeAkkusatiivitalisenne
Akkusatiivitalisensa

Luokat