Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkotiistai-illatGenetiivitiistai-illan
Monikon genetiivitiistai-iltojenPartitiivitiistai-iltaa
Monikon partitiivitiistai-iltojaInessiivitiistai-illassa
Monikon inessiivitiistai-illoissaElatiivitiistai-illasta
Monikon elatiivitiistai-illoistaIllatiivitiistai-iltaan
Monikon illatiivitiistai-iltoihinAdessiivitiistai-illalla
Monikon adessiivitiistai-illoillaAblatiivitiistai-illalta
Monikon ablatiivitiistai-illoiltaAllatiivitiistai-illalle
Monikon allatiivitiistai-illoilleEssiivitiistai-iltana
Monikon essiivitiistai-iltoinaTranslatiivitiistai-illaksi
Monikon translatiivitiistai-illoiksiMonikon instruktiivitiistai-illoin
Abessiivitiistai-illattaMonikon abessiivitiistai-illoitta
Monikon akkusatiivitiistai-illat