| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | rule |
| Monikko | pelisäännöt | Genetiivi | pelisäännön |
| Monikon genetiivi | pelisääntöjen | Partitiivi | pelisääntöä |
| Monikon partitiivi | pelisääntöjä | Inessiivi | pelisäännössä |
| Monikon inessiivi | pelisäännöissä | Elatiivi | pelisäännöstä |
| Monikon elatiivi | pelisäännöistä | Illatiivi | pelisääntöön |
| Monikon illatiivi | pelisääntöihin | Adessiivi | pelisäännöllä |
| Monikon adessiivi | pelisäännöillä | Ablatiivi | pelisäännöltä |
| Monikon ablatiivi | pelisäännöiltä | Allatiivi | pelisäännölle |
| Monikon allatiivi | pelisäännöille | Essiivi | pelisääntönä |
| Monikon essiivi | pelisääntöinä | Translatiivi | pelisäännöksi |
| Monikon translatiivi | pelisäännöiksi | Monikon instruktiivi | pelisäännöin |
| Abessiivi | pelisäännöttä | Monikon abessiivi | pelisäännöittä |
| Monikon akkusatiivi | pelisäännöt |